Найзнаменитіші радянські афоризми

26 жовтня 1932 року Сталін назвав письменників «інженерами людських душ»

26 жовтня 1932 року Сталін назвав письменників «інженерами людських душ». Це визначення відразу стало «мемом». Звичайно, в СРСР не знали цього слова, але афоризмів з вірусним ефектом в Союзі було більше, ніж в сучасній Росії

1. «ПИСЬМЕННИКИ - ІНЖЕНЕРИ ЛЮДСЬКИХ ДУШ»

«ПИСЬМЕННИКИ - ІНЖЕНЕРИ ЛЮДСЬКИХ ДУШ»

Роль пропаганди в СРСР ніколи не недооцінювали. Соціалістичний реалізм як творчий метод був створений багато в чому для прославлення заслуг Радянської влади. Письменники в СРСР були вільні у своїх художніх амбіціях до певної межі. Коли «інженерні розробки» виходили за межі Планів партії, реальність для «інженерів» могла змінитися до невпізнання. Табори, заслання і навіть розстріли були відповіддю за прорахунки.

2. «У СРСР сексу НІ!»

Одна з улюблених фраз антирадянщиків всіх мастей, за допомогою якої хотіли продемонструвати абсурдність радянського способу життя. Насправді, з цим мемом не все було так просто: журналістиці це називають фразою, вийнятої їх контексту. Вона прозвучала в 1986 році під час телемосту Москва-Бостон "Жінки говорять з жінками». Американка запитала: "У нас в телерекламі все крутиться навколо сексу. Чи є у вас така телереклама?" Піднялася невідома радянська жінка і відповіла: «Сексу у нас немає, і ми категорично проти цього!». Зрозуміло, учасниця телемосту мала на увазі еротику і порнографію, а не відсутність в Радянському Союзі статевого акту як факту. Однак мем міцно оселився у свідомості громадян: наприклад, її взяли на озброєння деякі радянські жінки, які так, жартома, відрізали сексуальні домагання кавалерів.

3. «ЖИТИ СТАЛО КРАЩЕ, ЖИТИ СТАЛО ВЕСЕЛІШЕ!»

»

Цю повну позитиву фразу Йосип Сталін виголосив на з'їзді робітників «стахановців» в 1935 році. Згодом, вже після засудження Хрущовим сталінського культу, цей мем стали вимовляти підсумовуючи якесь непопулярне рішення влади: грошову реформу 1961 року, що скасування виплат за державними позиками, підвищенням цін на продукти. Перефразують цей мем герої фільму «Операція« И ». «Жити, як говориться, добре, а добре жити ще краще!».

4. «ПРОЛЕТАРІ всіх країн, єднайтеся!»

Цей заклик був найпоширенішим і впізнаваним в СРСР , Оскільки стояв як слоган в кожній радянській газеті. Однак прості люди не до кінця розуміли велич цієї фрази і використовували її в якості пропозиції пропустити чарочку після робочого дня.

5. Простий РАДЯНСЬКИЙ ЛЮДИНА

Простий РАДЯНСЬКИЙ ЛЮДИНА

Мем з'явився в стихії російської мови з легкої руки Василя Лебедєва Кумача, який написав майже однойменну пісню «Радянський проста людина» в 1946 році. Там, зокрема, були такі слова:

За полюсу гордо крокує,

Змінює рух річок,

Високі гори зрушує

Радянський проста людина.

Цікаво, що з часом цей мем радянські громадяни стали використовувати (зі злою іронією) щодо різного роду шахраїв, «які живуть на нетрудові доходи». Ймовірно, через те, що останні часто прикривалися званням «простої радянської людини» на міліцейських допитах.

6. «НЕ ЧИТАВ, але засуджують!»

»

Це фразу вимовив письменник Анатолій Сафронов в 1958 році на засіданні Союзу Радянських письменників, на якому засуджували Бориса Пастернака, що опублікував свій роман «Доктор Живаго» за кордоном. За часів пізнього СРСР за допомогою цього мема іронізували над радянськими реакційними критиками, котрі виступали проти публікацій в Радянському Союзі засуджують політику сталінських репресій творів Олександра Солженіцина, Леоніда Гроссмана, Володимира Войновича та інших.

Приблизно в цей же час фразу взяли на озброєння шкільні вчителі з літератури, які так підбиває недбайливих учнів.

7. «ХТО НЕ ПРАЦЮЄ, ТОЙ НЕ ЕСТ»

«ХТО НЕ ПРАЦЮЄ, ТОЙ НЕ ЕСТ»

Цей мем міцно оселився в «розмовнику» радянського громадянина: батьки сварили за допомогою його своїх синів, майстра цеху - ледачих робітників, дільничні міліціонери - дармоїдів. Крім того, фраза тиражувалася мільйонами радянських плакатів. За основу була взята цитата з однієї роботи Леніна, де вождь СРСР писав: «Хто не працює, той не їсть» - це зрозуміло кожному працівникові ». Однак мало хто знав, що Ілліч запозичив фразу з Нового Завіту, другого послання апостола Павла до Солунян, де говориться: «Бо коли ми були у вас, то це вам наказували якщо хтось не хоче працювати, той не їсть». Фраза була «перевернута» у фільмі «Операція« И »та інші пригоди Шурика» і по-новому зазвучала як «Хто не працює, той їсть. Вчись студент".


Чи є у вас така телереклама?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация