Наливайченко змінюють на Маломужа

Секретаріат президента продовжує практику безоглядної роздачі держнагород. Льоня-Космос з його «Ярославом Мудрим» - аж ніяк не апогей. Крім орденів до Дня Незалежності, традиційно присвоюються ще й високі чини. Часто тим, чиї заслуги перед Вітчизною вельми сумнівним. Зате перед Банковою - незаперечні.

Цього разу манна президентська впала на голови розвідників. Після вдалої стеження за Тимошенко на Сардинії, про що громадськості охоче доповів Кислинський, головний «шпигун» країни Микола Маломуж розраховує зайняти місце хронічного «в.о.» глави СБУ Валентина Наливайченка.

А його протеже, керівник Головного управління розвідки МО України, Віктор Гвоздь - отримати генеральське звання. Яке йому, за всіма канонами, вобщем-то, поки не положено. Відповідні папери, правда, вже підписані.

Віктор Гвоздь / фото Фонд ветеранів військової розвідки

На малопримітна особистість Віктора Гвоздя «Обоз» звернув увагу практично випадково. «Попалили» він, як водиться з чиновниками подібного калібру, на банальних господарських розборках. Точніше - на підозрілому за розмахом будівництва дачі, спровоціровавшемвозмущеніе сусідів. Вони-то власне і передали в редакцію відповідні матеріали.

Втім, про все по порядку.

Посаду керівника Головного управління розвідки МО Гвоздь зайняв на початку року. Історія його призначення вельми цікава.

Ініціатором кадрової рокіровки виступав, як відомо, Віктор Балога. На чолі стратегічно важливого відомства йому був потрібний «своя» людина. Галака, з яким у Балоги був давній «ідейний», що називається конфлікт, вимогам явно не відповідав. Одна з причин міжусобиці - боротьба за землю на Рибальському острові, де, власне, розташована "штаб-квартира" Управління.

Крім іншого, певний інтерес до даної території виявляв ще і Порошенко. На Рибальському у Петра Олексійовича офіс, тут розташовані спорткомплекс «5 елемент» і «5 канал».

До того ж, Галака, з давніх ще часів, підтримував добрі стосунки зі Смешко. В контексті галасу справи про отруєння популярності це йому, звичайно, не додавало.

Словом, заміна начальника ГУР назріла сама собою. Альтернативу шукали спішно і серед своїх. За порадою Маломужа, вибір припав на одного з начальників відділу СП Віктора Гвоздя. У минулому він мав туманне відношення до розвідки і всьому, що з цим пов'язано. Туманне, тому що ні звання його, ні «життєвий досвід» і навіть кар'єрні віхи, перебуванню на подібній посаді ніяк не відповідали.

Офіційна біографія свідчить: 1993-95 - в штабі військ ООН в колишній Югославії коордініровалучастіе наших військових у миротворчих операціях, в 2000-03 - делегований Міноборони до Постійного представництва України в ООН. Ну, і далі в тому ж дусі. Словом, «штабна щур».

Вийшовши на пенсію, тернополянин Гвоздь опинився в Секретаріаті, звідки вдало перебазувався в ГУР. Як він ним керує і що взагалі відбувається на Рибальському - тема окрема, предметом нашого інтересу, зараз, не є.

Характерно інше. Ледве освоївшись на посаді, Віктор Іванович, як і личить чиновнику подібного рангу, розпочав будівництво дачі.

Географічні подробиці, так само як розцінки на ділянки подібного метражу, ми зараз опускаємо. Відзначимо, що зведення здійснювалося «з нуля». Тобто з фундаменту. Для закладки якого потрібні були кілька бетоновозів, які йшли до «місця дії» чомусь не по дорозі, а по зеленим насадженням. При цьому одна з машин все норовила перекинутися на бік, ізвергнув свій вміст на навколишнє флору і фауну.

«Аборигенам» це, звичайно, не сподобалося. Один з них - Микола Гордієнко, перегородив бетоновозами шлях власним авто. «Розрулювати» ситуацію Гвоздь прибув особисто. Спершу вирішили світом, проте через пару годин ситуація з бетоновозами повторилася. На підмогу до Гвоздю приїхали підлеглі. Гордієнко стали погрожувати. Розняли їх тільки прибули правоохоронці. Після від'їзду міліціонерів Гордієнко ще раз, тепер вже із застосуванням зброї і рукоприкладством, попередили: майбутньому генералу в будівництві, як би він його не проводив, краще не заважати. Будучи громадянином свідомим, потерпілий негайно написав відповідну заяву Юрія Луценка, додавши до нього фотографії.

Побутовий конфлікт набув розголосу. В тому числі - у відомстві Гвоздя і вищестоящих інстанціях. Це, однак, не воспрепятствовалокарьерному зростання нашого героя. Він тепер без п'яти хвилин генерал. Незважаючи, як уже зазначалося, на відсутність яких би-то не було передумов.

Щоб «виробитися» в генерали необхідно мінімум рік пропрацювати на відповідному посту. У Віктора Івановича такого стажу немає. Однак йому вдалося роздобути документальні докази того, що в 2003-2005-му, будучи без посади перед звільненням у запас, він знаходився в розпорядженні глави СБУ на генеральських посадах. Вищу атестаційну комісію подібний «казус» чомусь зовсім не здивував. Питання вирішили без зайвої тяганини.

П.С. Подібних історій в нашій країні, на жаль, сотні. Якщо не тисячі. Сумнівна роздача «слонів», свавілля і корупція дрібних чиновників давно не викликають ні здивування, ні обурення.

Матеріали по Гвоздю пролежали в редакції досить довго. Зарахувавши їх у розряд малозначних, ми не зрадили їм особливого значення. Звикли вже: якщо красти - так мільйон, будувати - так на трьох сотнях гектарів. Однак, сьогодні - напередодні Дня Незалежності, таки зважилися витягти їх з папки «чернетки». Тому як саме подібні «картинки» - найкраще свідчення істинного стану суспільства.

Зі святом, дорогі читачі!

Зі святом, дорогі читачі

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация