Напад шизофренії: як вірмени танцювали «давній Вірменський танець» Кочар біля стін Рейхстагу - ВІДЕО

«Вірмени» станцювали «давній Вірменський танець» «Кочар» біля стін Рейхстагу.

Саме так підносить агентство «Супутник Вірменія» відеокадри 1945 року, на яких видно, як радянські солдати танцюють після взяття Берліна.

«У 1945 році вірменські солдати станцювали вірменський танець кочарі біля стін Рейхстагу в Берліні», - зазначає видання, наводячи як доказ відео, озвучене в стилі огидних пропагандистських роликів урочисто-маразматичних голосом, зачитує текст.

Інформаційне агентство 1news.az, неодноразово писало про спроби сусідньої країни привласнювати чуже культурну спадщину.

З чого видання взяло, що «Кочар» - це вірменський танець і що танцювали біля стін Рейхстагу саме вірмени?

Як повідомив 1news.az історик, письменник Азад Гусейнов, частини 416 азербайджанської стрілецької дивізії одними з перших вступили в Берлін і брали участь у взятті ряду ключових державних об'єктів столиці.

«416-а дивізія в складі п'ятої ударної армії безпосередньо брала участь у взятті Берліна. Це відображено у всіх військових документах. Вона брала участь у вуличних боях і вирішила поставлене завдання взяттям Бранденбурзьких воріт.

Азербайджанці в складі інших підрозділів також брали участь у взятті Рейхстагу, адже в цілому близько півмільйона азербайджанців воювали на фронті », - сказав він.

За словами історика, вірмени в принципі могли щось станцювати, але це ж не означає, що «Кочар» - це їх танець.

Крім того, слід зазначити, що прапор перемоги над Бранденбургскими воротами було доручено поставити азербайджанцеві Рашиду Асад огли Меджидова.

У соцмережах фотографією написи на стіні Рейхстагу поділився експерт Гейдар Мірза

Про те, як самі вірмени взагалі відносяться до подій Другої світової війни, можна зробити висновок з того, як в Єревані за участю президента Вірменії Сержса Сарсгяна був відкритий пам'ятник пособнику нацистів Гарегіну Нжде.

Якщо навіть припустити, що вірмени станцювали азербайджанський танець «Кочар» в Берліні, це не означає, що він перетворився в «древнеармянскій». Виходячи з цієї логіки, якщо азербайджанці станцюють ламбаду в Нью-Йорку, і хтось зніме це на відео, то можна сміливо стверджувати, що ламбада є азербайджанським танцем.

Слід нагадати, що «Кочар» - це різновид азербайджанського танцю «Ялли», як і танці «Учайаг», «Телло», «Галадан Галая».

«Кочар» в перекладі з тюркських мов означає «кочовий», «кочівник» і з давніх-давен є елементом суто тюркської культури.

В азербайджанських віршах і піснях слова «коч», «кочарі» мають різні смислові значення. У середньовічному словнику Махмуда Кашгар «Диван лугат ат-турк» корінь слова «коч / Гоч» означає - «баран»; а похідне від нього «кочмек» - «кочувати».

Нагадаємо, що 30 листопада-4 грудня 2015 року в столиці Намібії Виндхуке пройшла 10-а сесія Міжурядового комітету Конвенції про захист нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО (UNESCO). На засіданні було розглянуто заявка Вірменії на включення в список свого національного надбання танцю «Кочар». Заявка Вірменії отримала негативні оцінки по 5-ти необхідним критеріям.

Незважаючи на зусилля вірменської делегації, комітет схвалив відповідне рішення Оціночного органу і прийняв постанову про повернення номінаційного файлу вірменській стороні.

Ельшан Рустамов

Читайте по темі:

ЮНЕСКО не визнав танець «Кочар» вірменським

З чого видання взяло, що «Кочар» - це вірменський танець і що танцювали біля стін Рейхстагу саме вірмени?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация