«Наприкінці жовтня криза зірве різьбу терпіння одеситів»

Одеса, Сентябрь 28 (ПолітНавігатор, Артем Буян) - Одними з найбільш активних учасників антиМайдан в Одесі була партія «Союз анархістів України» - її представники під чорними прапорами підтримали, перш за все, соціальні, антиолігархічні тези Куликова поля

Одеса, Сентябрь 28 (ПолітНавігатор, Артем Буян) - Одними з найбільш активних учасників антиМайдан в Одесі була партія «Союз анархістів України» - її представники під чорними прапорами підтримали, перш за все, соціальні, антиолігархічні тези Куликова поля. Про те, яка ситуація в місті сьогодні, «ПолітНавігатору» розповідає головний одеський анархіст В'ячеслав Азаров.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор - Київ» в Facebook , Одноклассниках або Вконтакте

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор - Київ» в   Facebook   ,   Одноклассниках   або   Вконтакте

«ПолітНавігатор»: Як йде розслідування трагедії 2 травня. Чи понесуть винні покарання?

В'ячеслав Азаров: Абсолютно очевидно, що винуватцем бійні в одеському Будинку профспілок був місцевий євромайдан. Механізм самої провокації, яка призвела до трагедії, явно вторинний, бо кількість жертв на Грецькій і на Куликовому полі просто незрівнянно. На останньому сталася масова страта. Причому, місцеві майданівці створили ту масовку, групу підтримки, без якої не змогли б так зарватися реальні вбивці.

Крім того, я розглядаю ці події в контексті громадянської війни в Україні. Представники євромайдан самі хвалилися, що придушили вогнище сепаратизму в Одесі. Тому події 2 травня можна класифікувати, як військовий злочин, що не має терміну давності і переслідуване в будь-якому куточку світу.

І, значить, чим швидше це рух видасть конкретних вбивць з-поміж себе, тим раніше очиститься і закриє питання. В іншому випадку, він неминуче буде підніматися на кожних виборах, і топити кандидатів від євромайдан. Вірю, що в кінці кінців винні будуть покарані.

«ПолітНавігатор»: Як ви ставитеся до майдану і влади, яка встановилася після нього?

В'ячеслав Азаров: євромайдан починався як проект громадянського суспільства, заснований на самоорганізації і висував вимоги, близькі нашим. В тому числі, деолігархізацію економіки і політики, децентралізацію влади і розвиток самоврядування. Однак, в результаті, протестний рух очолило силове крило з ультраправих організацій нацистського спрямування, які жорстко припиняли всі спроби ліваків і анархістів висунути соціальну порядку протестів.

Ну, а потім, як усім відомо, гасла євромайдан виявилися брехнею, проросійських олігархів змінили прозахідні, повний розвал економіки, безробіття, інфляція і холодна зима на підході. За результатами перевороту Україна отримала різке зростання нацизму і погромного руху, придушення будь-якої опозиції і громадянську війну на Донбасі. Мені щиро шкода, що за цю розруху і диктатуру загинув в числі «Небесної сотні» наш колишній активіст Сергій Кемский.

«ПолітНавігатор»: Чи відчувається в Одесі економічна криза?

В'ячеслав Азаров: В першу чергу, Одеса і регіон є торговим і транспортним вузлом. А торгівля погано поєднується з війною, падінням виробництва і безробіттям. Від військових дій в країні також сильно постраждала одеська курортна індустрія. З втратою Криму в Одесі очікували напливу хоча б українських туристів. Але цього не сталося, в кризовій ситуації українці економлять на своєму відпочинку. Як і по громадянах інших регіонів, по одеситам сильно вдарили інфляція, зростання тарифів і цін.

«ПолітНавігатор»: Як себе почувають одеські олігархи після «революційних подій»?

В'ячеслав Азаров: Думаю, у них все в порядку. Адже переворот євромайдан здійснювався не проти олігархів, як явища, а проти великих проросійських олігархів. У порівнянні з ними, наші місцеві, - «дрібнота», просто відкупилися або перебігли в табір переможців. «Регіонал» Климов балотується по 137-му округу. Кауфман ночами відвідує адміністрацію президента Порошенко. Були якісь претензії до екс-губернатору Немирівському з приводу подій 2 травня. Але, думаю, ця гра на публіку нічим не закінчиться, поки.

Але, думаю, ця гра на публіку нічим не закінчиться, поки

«ПолітНавігатор»: Чому незаконно забране у міста власність, наприклад, аеропорт, готель Пасаж; не повертається громаді, незважаючи на зміну влади і обіцянки боротьби з корупцією?

В'ячеслав Азаров: Проголосувати за повернення цих об'єктів у комунальну власність може тільки міськрада. Але лише в разі, якщо його депутатські групи свого часу не отримали хабара за відчуження цих об'єктів. Інакше це проти всіх корупційних понять, чистий свавілля. Інший варіант, - у нинішніх господарів цих об'єктів нові покровителі в столиці, здатні ефективно тиснути на мера і депутатів. Або обидва варіанти відразу.

«ПолітНавігатор»: В Одесі та області, незважаючи на погіршення умов життя людей, поки немає масових соціальних протестів. Чому це так? Чи планує ваша організація їх ініціювати надалі?

В'ячеслав Азаров: Після подій 2 травня одесити частиною залякані. Що, зокрема, показала ініціація нами антивоєнного руху на початку червня. Тоді крім наших активістів на мітинг прийшли лише два десятка хоробрих жінок. До того ж чинна влада поводиться куди авторитарнее попередників-регіоналів і всіляко заважає проведенню масових акцій. Але, головне, соціально-економічна криза за маси ще не взявся як слід. Думаю, хвилі невдоволення можна очікувати з кінця жовтня, коли холод в будинках, перебої з електрикою і ціни на продукти зірвуть різьблення терпіння у громадян. Зрозуміло, наш Союз анархістів тримає руку на громадському пульсі і буде в перших рядах протестуючих, допоможе їм організацією і агітацією.

«ПолітНавігатор»: Як ви оцінюєте події, що відбуваються на Донбасі?

В'ячеслав Азаров: Це громадянська війна, так як основу ополчення ДНР / ЛНР становить місцеве населення. Є, звичайно, і добровольці з Росії та деяких країн Європи. Але до заяв збожеволілих від фейків українських ЗМІ, що там воює тільки російська армія, не можна ставитися серйозно. Я цілком допускаю, що до початку конфлікту мали відношення місцеві проросійські олігархи, які втратили владу. Свій геополітичний інтерес має там і Росія, - він в недопущенні нових баз НАТО на своїх кордонах. Але таке повстання не могли б підняти прості найманці, якби воно не спиралося на широке невдоволення мас. А новий київський режим вважав за краще переговорів каральну операцію, значить, він і винен у війні.

Зараз повстання в Новоросії знайшло більшу самостійність і висуває свої вимоги, відмінні від інтересів Кремля і місцевих олігархів. Виключаючи гасло відділення від України, мені імпонують піднімаються питання широкої автономії і федералізації, перерозподілу податків і націоналізації олігархічних підприємств. У той же час там сильні російські націоналістичні настрої і симпатії до путінського режиму. Тому я не розглядаю режим республік Донбасу, як потенційну всеукраїнську альтернативу київським режиму. Швидше, як стримуючий фактор, який дозволить Києву остаточно встановити в країні націоналістичну реакцію і розгорнути антинародні реформи за рецептами МВФ.

«ПолітНавігатор»: Чи можливий світ на Україні, яким способом його можна досягти?

В'ячеслав Азаров: Створюється враження, що військовий світ поки досягнуто виснаженням ресурсів правлячого режиму. Можливо, він триватиме до весни. Якщо уряд переживе цей період і отримає допомогу західних спонсорів, - цілком може знову розв'язати війну на Донбасі. Якщо ж говорити комплексно про світ і військовому, і політичному, то у німецького анархіста Ландауера була стаття 1911 року з характерною назвою «Припинення війни за допомогою народного самоврядування». Це рецепт на всі часи. Коли громадяни самі почнуть керувати своїм життям, їх не можна буде стравити з подібними до них за рішенням купки олігархів.

Коли громадяни самі почнуть керувати своїм життям, їх не можна буде стравити з подібними до них за рішенням купки олігархів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чи понесуть винні покарання?
«ПолітНавігатор»: Як ви ставитеся до майдану і влади, яка встановилася після нього?
«ПолітНавігатор»: Чи відчувається в Одесі економічна криза?
«ПолітНавігатор»: Як себе почувають одеські олігархи після «революційних подій»?
Чому це так?
Чи планує ваша організація їх ініціювати надалі?
«ПолітНавігатор»: Чи можливий світ на Україні, яким способом його можна досягти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация