Нарахування пенсій в Білорусі, Латвії, Росії та інших країнах: як отримати пенсію в двох країнах?

  1. Шість класичних питань пенсіонерів-"іноземців"

Білоруські пенсіонери, які працювали не тільки на території своєї країни, але і в інших державах, постійно стикаються з проблемами з обчисленням розміру пенсій, а також перерахуванням належних їм сум з інших держав Білоруські пенсіонери, які працювали не тільки на території своєї країни, але і в інших державах, постійно стикаються з проблемами з обчисленням розміру пенсій, а також перерахуванням належних їм сум з інших держав.

Такий висновок зробила кореспондент interfax.by , Проаналізувавши підсумки онлайн-конференції на тему пенсійного забезпечення, проведену працівниками Міністерства праці та соціального захисту Республіки Білорусь.

Тим, хто розраховує отримувати пенсію, яка нараховується в двох державах, варто знати, що Республікою Білорусь угоди (договори) в області соціального (пенсійного) забезпечення укладено практично з усіма державами, які раніше входили до складу СРСР (за винятком Грузії, Азербайджану та Естонії). Як повідомила начальник відділу пенсійного законодавства головного управління пенсійного забезпечення та соціального страхування Мінпраці та соцзахисту Олена Гоморова, в даний час ведеться робота з Чехією, Польщею, Естонією та Азербайджаном щодо укладення договорів, які передбачають призначення і виплату пенсій державою, на території якого формувалися пенсійні права, тобто здійснювалася робота громадян.

Шість класичних питань пенсіонерів-"іноземців"

1) Проживаю в Латвії, отримую пенсію від Республіки Білорусь за стаж роботи в Білорусі. Часто буваю у родичів на Гомельщині. Чи можна мені отримувати білоруську пенсію в Білорусі?

Відповідь Мінпраці та соцзахисту: "Виплата білоруських пенсій громадянам, які проживають на території Латвії, здійснюється за місцем їх проживання раз в квартал в останньому місяці кварталу в латах шляхом їх зарахування на рахунок особи в банку (кредитній установі). При цьому використовуються платіжні відомості. Виплата пенсії в Білорусі громадянам, які проживають в Латвії, угодою, підписаною Фондом соцзахисту Мінпраці РБ, Білоруським республіканським унітарним страховою компанією «Белгосстрах» і агентством державного соціального страхування від нещасних випадків Латвії, не передбачена ".

2) До 1985 року працював в Латвії, з 1987 по теперішній час - в Білорусі. За латвійський стаж мені після досягнення 60 років (з 15 вересня 2011 року) Латвією призначена пенсія (мається відповідне повідомлення), але до теперішнього часу мені її не виплачують. З якої причини?

Відповідь Мінпраці та соцзахисту: "За інформацією агентства державного соціального страхування Латвії (компетентна установа Латвії з призначення і виплати пенсій) виплата призначеної в Латвійській Республіці дострокової пенсії по старості (в розмірі 50 відсотків від повної пенсії) не проводиться, якщо звернувся за пенсією працює, отримує допомогу по безробіттю, є самозайнятою. Після досягнення загального пенсійного віку в Латвії (62 роки) виплата пенсії здійснюється в повному розмірі без додаткового заяви пенсіонера і незалежно від того, чи є він працює. Оскільки ви працюєте, виплата латвійської пенсії вам не проводиться ".

3) Я військовий пенсіонер, переїхав до Білорусі з Росії, працював в Російській Федерації після призначення пенсії за вислугу років. Чув, що в Росії військовим пенсіонерам за цю роботу сплачується також трудова пенсія. Підкажіть, чи є у мене можливість отримати другу пенсію за ці періоди роботи?

Відповідь Мінпраці та соцзахисту: "Питання пенсійного забезпечення військовослужбовців в разі їх переїзду з Російської Федерації на постійне місце проживання в Республіку Білорусь регулюються угодою про порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців та їх сімей і державного страхування військовослужбовців держав - учасниць СНД від 15 травня 1992 р Роз'яснення норм зазначеної угоди здійснюється Міністерством оборони Республіки Білорусь (220034, м.Мінськ, вул. Азгура, 4). За інформацією Пенсійного фонду Російської Федерації право на п лучение страхової частини трудової пенсії по старості ґрунтується на факті отримання російської військової пенсії. Більш детальну інформацію з даного питання Ви можете отримати в зазначеному фонді (119991, Москва, ГСП-1, вул. Шаболовка, 4) ".

4) Я дружина військовослужбовця. Чоловік служив в різних точках колишнього СРСР і за кордоном (Німеччина). В окремі періоди я не могла працевлаштуватися. Чи буде мені при виході на пенсію зараховано до стажу час проживання з чоловіком-військовослужбовцем?

Відповідь Мінпраці та соцзахисту: "Ні, не буде. Чинне законодавство не передбачає такої можливості. Згідно із законодавством, що діяло до 1 серпня 2006 р час проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування, зараховувався в стаж, проте в межах не більше 10 років і тільки до 20 років загального стажу (пункт «о» статті 51 Закону Республіки Білорусь «про пенсійне забезпечення»). При наявності стажу 20 років і вище в емя проживання в стаж не зараховувався. З 1 серпня 2006 р зазначена норма скасована ".

5) Я пенсіонерка, 62 роки, дружина військового (в розлученні) в період з 1976 р. по 1982 г. знаходилися за місцем служби чоловіка в Угорщині, там працювала, але трудова книжка втрачена, як підтвердити стаж? (Не вистачає для отримання повної пенсії, зараз пенсія 620000 руб.).

Відповідь Мінпраці та соцзахисту: "При відсутності трудової книжки стаж роботи може підтверджуватися довідками роботодавців або архівних установ. У разі, якщо архівні дані не збереглися, то періоди роботи можуть встановлюватися комісією по призначенню пенсій районного (міського) виконавчого і розпорядчого органу на підставі показань двох свідків, які знають заявника по спільній роботі в організації і які мають документами про свою роботу за весь час, щодо якої вони свідчать про роботу заявника ".

6) Працювала за кордоном 2 роки. Заробітна плата виплачувалася в марках. Чи можна цю заробітну плату перевести за курсом і включити в розрахунок заробітку? А якби заробітна плата виплачувалася в рублях?

Відповідь Мінпраці та соцзахисту: "У заробіток для обчислення пенсії включаються всі види виплат в грошовому і (або) натуральному вираженні, нарахованих на користь працюючого громадянина, за умови, що на ці виплати, згідно із законодавством про державне соціальне страхування, нараховувалися і сплачувалися обов'язкові страхові внески. Заробітна плата в іноземній валюті (в даному випадку в марках) в заробіток для обчислення пенсії не включається, оскільки на неї не нараховувалися страхові внески. Конвертація іноземної валюти в білоруські ие рублі законодавством не передбачена ".

Ірина Киеня

Чи можна мені отримувати білоруську пенсію в Білорусі?
З якої причини?
Підкажіть, чи є у мене можливість отримати другу пенсію за ці періоди роботи?
Чи буде мені при виході на пенсію зараховано до стажу час проживання з чоловіком-військовослужбовцем?
Знаходилися за місцем служби чоловіка в Угорщині, там працювала, але трудова книжка втрачена, як підтвердити стаж?
Чи можна цю заробітну плату перевести за курсом і включити в розрахунок заробітку?
А якби заробітна плата виплачувалася в рублях?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация