«Народ буде переходити на брукву». Бізнесмен Дмитро Потапенко про економіку Росії в 2019 році

У 2019 дачні садівництва можуть перестати бути місцем для шашликів, а знову перетворитися в джерело запасів продовольства для населення, вважає бізнесмен Дмитро Потапенко. У 2019 дачні садівництва можуть перестати бути місцем для шашликів, а знову перетворитися в джерело запасів продовольства для населення, вважає бізнесмен Дмитро Потапенко

Євген Асмолов / Інтерпресс

«Зовнішній ворог» потрібен, щоб населення не запитувало, куди йдуть його гроші, нові санкції США по простій людині не вдарять, і всі, хто хоче назад в Радянський Союз, одного разу подорослішають. Бізнесмен Дмитро Потапенко в інтерв'ю «Фонтанці» підвів економічні підсумки - 2018, дав прогнози на 2019 й рік і висловив упевненість, що жити стане ще веселіше.

Дмитро Потапенко // Артем Коротаєв / ТАСС

- Напередодні нового року ми правильно боїмося нових санкцій США? Банки тестують свої відключення, чиновники про запас закупили американський софт, поки можна. Що звичайним «трудівникам на зарплати» чекати від заокеанських партнерів після нинішніх свят?

- Думаю, чекати розширення санкцій до ситуації, коли удар відчують звичайні громадяни, не треба. Американці дуже прагматичні в своїй поведінці. Говорити, що Дональд Іванович Трамп разом з Ангелою Федорівною Меркель зроблять нам нову «козу», яку відчує вся карта Росії, малоймовірно. Ну, внесуть вони чергового Петрова і Васєчкіна в свої санкційні списки. Ну і нам-то що від цього? Не буде нічого страшного. А ось те, що зроблять наші влади, незалежно від того, що робить ЄС і США, ось тут може бути маса сюрпризів. Якщо не буде зовнішнього ворога і новин в форматі вічних вже трьох китів # трампнаш # сіріянаша і # чтотамухохлов, то доведеться відповідати на питання про профіцит бюджету. Він же є. Але при цьому є і підвищення пенсійного віку, і податки на самозайнятих, і 22 мільйони чоловік за межею бідності.

- І тоді нам точно «відрубають голову»? В хорошому сенсі.

- США цілком влаштовує нинішнє керівництво РФ. Це як з нашою територією Кавказу. Ми багато говоримо про Рамзана Ахматовича Кадирова. Ми регулярно викриває жорстокість в Сирії, Афганістані та інших країнах на Півдні і Сході. Але потім з'являється вождь, який вміє рубати голови краще за інших, перемагає, і все заспокоюються. Я ж виступав в Європарламенті. Спілкувався з цими буржуазними політиками. Ось і їхнє ставлення до нас, як у нас до тих диких племен. Але є якийсь «Путін», який прекрасний і дивний. Він утримує всі ці угруповання від різанини. Нафтогазові, силові та інші найважливіші у нас. Так, неприємно, коли робляться якісь наміри на сусідні території. Так, це неправильно. Але в цілому для імпортних буржуинов вся територія пострадянська, вона ще «нестала». 30 років з моменту початку розповзання меж СРСР - не термін. Для іноземців якщо ці тектонічні процеси не вилазять далі, то і чорт би з ними! Середньоарифметичний школяр вже розуміє, що якби вони хотіли нам зіпсувати життя, давно б рубанули Swift. Але не рубають.

- Яка економічна новина 2018 роки для вас особисто «головна»?

- Для мене, як для комерсанта, головна новина року економічна - відсутність грошей у народу. У народу грошей немає. Жорстко. І з кожним днем ​​я розумію, що грошей у народу все менше. А самостійні люди, підприємства - це основа розвитку. Вибори без виборів, муніципальний фільтр - так, жахливо. Але це все вже наслідок цієї системи, то, що є незмінюваність, як політичної, так і економічної влади.

- Наш народ через що буде убожіти в наступному році?

- Наш народ буде не просто убожіти, він буде переходити на брукву. Є завдання створювати кола на воді, щоб потік грошей був. А далі виймати ці гроші будь-якими способами. Податок на самозайнятих, двофакторна підвищення ЖКГ, повний цикл електронних кас, перехід на новий ПДВ, пенсійний фонд. Грошей буде все менше.

- Тобто пора купувати лопати і на дачу їздити не шашлики смажити, а знову картоплю садити?

- Так!

- Інфляція за підсумками року випередила всі прогнози влади в 3%. Що буде в 2019?

- За моїми відчуттями, чисто продуктова інфляція і пов'язана з нею товарна інфляція в районі 15-17%. До ворожки не ходи. У 2019, боюся, вона підскочить під 20-22%. Тому що ті цифри, які понаприймали з ПДВ і спробою вивести когось з тіні, приведуть якраз до цього. Швидше за все, до кінця року, хоча перший легкий стрибок буде на початку, тому що, наприклад, для перебудови кас на новий розрахунок ПДВ треба перепрошивати ПО.

- Відтік капіталу в країні в 10 разів перевищив прогнози. Говорили про 7 мільярдів на старті року. Отримали 70 в кінці. Це можна вимкнути адміністративно? Як гроші «побіжать» після Нового року?

- Спочатку треба поставити одне просте хороший питання обивателя: а як вони вдавалися? Гроші, які прийшли, вони прийшли не тому, що хочуть тут померти своєю природною смертю. Вони хочуть прийти, збагатитися (хоча це у нас погане і жахливе слово) і назад піти. Ми повинні визначитися: чи можемо ми адміністративно припинити відтік капіталів? Можемо! Але тоді і припливу капіталів не відбуватиметься.

- А він є?

- Є, в районі 23-34 млрд, хоча в 90% випадків - це наші ж гроші. Це як на Україні, у них із статистикою ще гірше, ніж у нас. У них найбільший інвестор Кіпр, а друга - Росія. Але найсмішніше, що ніякого Кіпру там в природі не існує, це просто чиновники переправляють бюджет через Кіпр. Ось у нас з грошима те ж саме, це наші ж гроші, які заходять через інші юрисдикції.

- Пєсков каже, що після відтоку буде приплив ? Коли чекати цей приплив, при якій місяці?

- Пєсков дуже правильно виконує трактування Біблії під назвою «Володимир Володимирович». Це в деякому роді філософське висловлювання: сонце сходить і заходить.

- Далі теж буде відтік? В яких межах?

- Я думаю, в районі 50-60 млрд.

- Як тоді буде далі розвиватися економіка Росії? За рахунок чого?

- Основним драйвером і шумом на економічному полі буде те, до чого ми відношення не маємо: легкі поругіванія між Штатами і Китаєм, які можуть привести до основних проблем на території РФ. Дуже сильно ми залежні.

- Дедоларизація по Костіна скасовується?

- Вона не скасовується в тому вигляді, в якому мав на увазі Костін: віджимати долари у нас будуть, але поступово. Взяти хоча б цей фантасмагоричний постановочний закон, що треба зібрати з усіх вулиць табло обмінників, це щось з чимось. Щоб написати 71-74 за долар, треба, щоб люди особливо не нервували.

- І коли чекаємо долар за 70?

- Найпростіший і не просте питання. За моїми оцінками, лютий - березень вже може вискочити. Наступний коридор якраз 71-74.

- Михайло Крутіхін нам розповів, що нафта буде коштувати 65 доларів. Ваша оцінка?

- Не буду сперечатися. Я знаю по ринку незалежних АЗС: вже є контракти, які укладаються по 55-60 рублів, це плюс 15-20% від нинішньої ціни.

- Нам за зростання цін на паливо кому спасибі сказати? Швидше за «Роснефти», яка іде з бірж, то повертається , Або скоріше уряду, яке акцизи по чуть-чуть збільшує?

- "Роснефть" - це виконавчий механізм. Уряд тут первинне.

- Визначаючи ціни контрактів на поставку бензину і дизеля в 2019 році, петербурзькі чиновники вирішили зіграти на підвищення. Як випливає з даних порталу держзакупівель, в середньому вартість палива на 10-25% вище нинішніх роздрібних цін . Чверть в плюс - стелю?

- У них два трильйони профіцит в цьому році! Хочеться сподіватися, що вони не остаточні виродки, що зроблять на 25%.

- Скільки грошей принесла в казну пенсійна реформа? Судячи з опитувань соціологів, ця реформа росіянам важлива так само, як Кримський міст.

- Це не принесло нічого, крім того, що нашим співгромадянам пізніше не віддаватимуть їх накопичення. Я б на їх місці підняв би пенсійний вік до 70 років. Тому що основна частина чоловіків вмирає в 67. Коли Медведєв в день створення Конституції сказав, що її можна ще підрихтувати, і з нею ще можна попрацювати, Володимир Володимирович теж говорив, що, можливо, це не остання історія змін, я думаю, що вони ще підтягнуть цей возрасток.

- Що робити в наступному році росіянам з банками?

- Не працювати з ними. Зараз вже залишилося максимум десяток банків, які не державні. Банківська система вже більше є системою нагляду і фіскальної. Якщо ви хочете не бути під ковпаком у Мюллера, краще трилітрової банки нічого немає. Я сам колишній банкір, але я розумію, що не можна цим користуватися. Закон 115-ФЗ настільки задушливий і потрактований в будь-яку сторону, що банки будуть будь-які перекази шліфувати.

- Який з усього цього можна зробити висновок?

- Нас чекають дуже непрості найближчі 10 років, не рік. Тільки потім буде перехід до якихось демократичних інститутів, але за умови, що співгромадяни усвідомлюють себе не тремтячою, а основою основ громадянського суспільства. І почнуть замість того, щоб слухати умовних Потапенко, Іванових, Сидорових, Перший канал, прокидатися і слухати голосу свого розуму. А експертів на кшталт мене використовувати тільки як інформацію для роздумів. А приймати рішення, діяти почнуть самостійно.

- У нас дві третини хочуть назад в Радянський Союз.

- Знаю знаю. Розумію, що люди хочуть назад до пуповині присмоктатися. Це дитячість. Я засмучуюсь через це. Але надію на неминучу дорослішання не втрачаю.

Микола Нелюбин, спеціально для «Фонтанкі.ру»

Що звичайним «трудівникам на зарплати» чекати від заокеанських партнерів після нинішніх свят?
Ну і нам-то що від цього?
І тоді нам точно «відрубають голову»?
Яка економічна новина 2018 роки для вас особисто «головна»?
Наш народ через що буде убожіти в наступному році?
Тобто пора купувати лопати і на дачу їздити не шашлики смажити, а знову картоплю садити?
Що буде в 2019?
Це можна вимкнути адміністративно?
Як гроші «побіжать» після Нового року?
Спочатку треба поставити одне просте хороший питання обивателя: а як вони вдавалися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация