Народні гадання на Різдво

  1. Народні прикмети на Різдво Христове, 7 січня
  2. Російські народні ворожіння на Різдво

У день Різдва Христового всі християни згадують велике чудо - народження Христа. Вони збираються в храмах і проводять святкове богослужіння, а в ніч на Різдво багато дівчата ворожать і катують дізнатися про своє майбутнє. Існує багато народних ворожінь на різдво. Про деякі ми розповімо в цій статті.

Але спершу давайте дізнаємося, які народні прикмети існують на Різдво.

Народні прикмети на Різдво Христове, 7 січня

  1. На Різдво в давнину прийнято було ходити в гості. Добра прикмета - якщо в будинок першим увійде двоє чоловіків. Це означає, що весь рік сім'я буде жити мирно, без чвар. Якщо ж першою в будинок входила жінка - це до нещасть і хвороб.
  2. Якщо на Різдво була відлига, це було ознакою ранньої і теплої весни. Якщо ж киями морози, вважалося, що такий же холод буде і на Хрещення (19 січня).
  3. Якщо Різдво доводилося на п'ятницю - це означало, що зима буде довгою, а літо коротким. Якщо ж це свято випадав на неділю, вважалося, що рік буде вдалим.
  4. Весілля 7 січня - на щастя в шлюбі;
  5. Якщо господиня в цей день щось розлила або розбила - це до сварки;
  6. У день Різдва можна було виносити сміття з хати - інакше чекати нещастя;
  7. 7 січня не можна було працювати, лаятися, переїжджати на нове місце проживання, різати худобу і тримати погані думки в голові.

А ще на Різдво прийнято було гадати і загадувати бажання. Вважалося, що все передбачене і загадане обов'язково здійсниться.

Російські народні ворожіння на Різдво

Гадати прийнято було молодим незаміжнім дівчатам. Вони збиралися в дружні компанії і з настанням темряви влаштовували народні ворожіння на Різдво вдома. Ворожили на судженого, майбутнє, як скоро вийдуть заміж, скільки буде дітей. Популярними були ворожіння, в яких можна було отримати відповідь на задуманий питання.

  1. Ворожіння з чашками на майбутнє. Для ворожіння брали дорівнює кількості тих, що ворожать чашок, клали в них монету, сіль, цибуля, кільце, цукор, хліб і трохи води. Потім чашки перемішували, і кожна дівчина вибирала одну. Кільце - до швидкої весіллі, монета - до фінансового благополуччя, сіль - до нещастя, цибулю - до сліз, хліб - до достатку, вода - до відсутності змін, цукор - до веселощів.
  2. Ворожіння на воску. для ворожіння брали дві воскові свічки. Одну запалювали, а другу розрізали на шматочки і клали в ложку. Ложку з воском тримали над вогнем свічки, щоб він розтопився, після чого швидко виливали в склянку з холодною водою. По що виникла в склянці фігурі вгадували майбутнє.
  3. Ворожіння «так і ні». У банку насипали якусь крупу і тримали над нею ліву долоню. Зосередившись, задавали питання, а потім брали з банки жменю крупи і перераховували кількість зерен. Якщо число зерен парне - відповідь позитивна, якщо непарне - негативний.
  4. Народне ворожіння на Різдво на судженого. У цей день рівно опівночі дівчата виходили на вулицю і питали у першого зустрічного чоловіка ім'я. Те, що чоловік назве, і буде ім'ям судженого.
  5. Ворожіння на підлогу і кількість майбутніх дітей. У різдвяний вечір в чарку наливали води, клали туди кільце і ставили на мороз. Перед сном чарку забирали і по утворилася крижаної скоринці судили про майбутнє потомство. Якщо на поверхні були горбики - це хлопчики, а виїмки - дівчинки.
  6. Народні гадання в ніч на Різдво по книзі. Дівчата брали будь-яку книгу і задавали питання. Після цього називали сторінку і номер рядка, відкривали книгу в потрібному місці і дивилися, що там написано. Відповідь була написана в книзі.
  7. Ворожіння на кільці. Гадати дівчата по черзі катали колечко в передпокої. У тій, у якій колечко покотиться до вхідних дверей, вийде в цьому році заміж.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация