Наша історія. Акт про капітуляцію Німецьких збройних сил 1945 року | /, Бізнес-консультант, іміджмейкер, коуч Ігнатьєва Олена Сергіївна

  1. перший акт
  2. другий акт


З курсу шкільної історії ми все пам'ятаємо, що День Перемоги - 9 травня, і що акт про капітуляцію Німеччини був підписаний з радянської сторони маршалом Жуковим З курсу шкільної історії ми все пам'ятаємо, що День Перемоги - 9 травня, і що акт про капітуляцію Німеччини був підписаний з радянської сторони маршалом Жуковим.
Але тоді чому в у багатьох європейських країнах цей день відзначають 8 мая? Цікаво? Тоді давайте розбиратися разом ....
(Пост не має під собою ніякого політичного, агітаційного або будь-якої іншої підтексту ...)
Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил - юридичний документ, який встановив перемир'я на спрямованих проти Німеччини фронтах Другої світової війни, який зобов'язав німецьких військовослужбовців до припинення опору, здачі особового складу в полон і передачі матеріальної частини збройних сил супротивника, фактично означав вихід Німеччини з війни. Він був підписаний представниками Верховного командування вермахту, верховним командуванням Західних союзників і СРСР

перший акт

5 травня в штаб генерала Ейзенхауера, що розташовувався в будівлі школи в Реймсі, прибув Фрідербург, який за дорученням Деніца офіційно поставив питання про капітуляцію перед американцями угруповання Кессельрінга 5 травня в штаб генерала Ейзенхауера, що розташовувався в будівлі школи в Реймсі, прибув Фрідербург, який за дорученням Деніца офіційно поставив питання про капітуляцію перед американцями угруповання Кессельрінга. Переговори з ними вів генерал Сміт. За наполяганням Сталіна, Фрідебургу було дано відповідь, що можлива тільки загальна капітуляція, причому війська на Сході і на Заході повинні залишатися на своїх місцях.
На наступний день на допомогу Фрідебургу на переговори прибув начальник штабу ОКВ генерал Йодль, який зумів дещо пом'якшити позицію Ейзенхауера. Однак Ейзенхауер, незадоволений затягуванням переговорів, велів Сміту передати німцям, що «якщо вони не припинять шукати відмовки і тягнути час, я негайно закрию весь фронт союзників і силою зупиню потік біженців через розташування наших військ. Я не потерплю жодних подальших зволікань ». В результаті в ніч з 6 на 7 травня був підписаний Акт про беззастережну капітуляцію.

Час підписання: 7 травня о 2:41 (за середньоєвропейським часом) Час підписання: 7 травня о 2:41 (за середньоєвропейським часом). Німецький генера Йодль підписав Акт капітуляції Німеччини, як представник вермахту. Акт про капітуляцію прийняли: від англо-американської сторони-генерал Беддел Сміт, від СРСР - радянський генерал-майор Суслопров (представник Сталіна при союзному командуванні); також його підписав представник Франції генерал Франсуа Севез в якості свідка. Капітуляція нацистської Німеччини вступила в чинності 8 травня о 23:01 (за середньоєвропейським часом).

Документ був написаний на 4-х мовах, а дата вступу документа в силу стала Днем Перемоги в Європі.

другий акт

Радянський представник генерал Суслопаров підписав акт в Реймсі на свій страх і ризик, тому що не встиг вчасно зв'язатися з Кремлем і отримати інструкції. Сталін був обурений підписанням капітуляції в Реймсі, при якому провідну роль відігравали західні союзники. Він відмовився визнати цей акт, зажадавши нового підписання його у взятому Червоною Армією Берліні і попросивши союзників не робити офіційних оголошень про перемогу до вступу в силу капітуляції (тобто до 9 травня).

В останньому вимозі йому відмовили і Черчілль (який зазначив, що парламент вимагатиме від нього інформації про підписання капітуляції), і Трумен (який заявив, що прохання Сталіна надійшла до нього занадто пізно і скасувати оголошення про перемогу вже неможливо).
Зі свого боку Сталін заявив: «Договір, підписаний у Реймсі, не можна скасувати, але його не можна і визнати. Капітуляція повинна бути вчинена як найважливіший історичний акт і прийнята не на території переможців, а там, звідки прийшла фашистська агресія, - в Берліні, і не в односторонньому порядку, а обов'язково верховним командуванням всіх країн антигітлерівської коаліції ». У відповідь союзники погодилися провести церемонію вторинного підписання акта в Берліні. Ейзенхауер сповістив Йодля, що німецьким головнокомандувачем видами збройних сил належить з'явитися для здійснення остаточної офіційної процедури в той час і місце, яке буде вказано радянським і союзним командуваннями.

8 травня 1945 року в 22:43 за центральноєвропейським часом (о 00:43, 9 травня по московському) в берлінському передмісті Кейтель підписав ще один Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, який підтвердив час припинення вогню - 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом ( 9 травня о 01:01 за московським часом).
Від німецької сторони акт також підписали: представник люфтваффе - генерал-полковник Штумпф і кригсмарине - адмірал фон Фрідербург. Беззастережну капітуляцію від радянської сторони взяли маршал Жуков і заступник головнокомандувача союзними експедиційними силами маршал Теддер (Великобританія). В якості свідків свої підписи поставили генерал К.Спаатс (США) і генерал Жан де Латр де Тассіньї (Франція).
8 травня 1945 року в 22:43 за центральноєвропейським часом (о 00:43, 9 травня по московському) в берлінському передмісті Кейтель підписав ще один Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, який підтвердив час припинення вогню - 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом ( 9 травня о 01:01 за московським часом)


Один з подлініков акту про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил зберігається в германо-російському музеї історії Другої світової війни Берлін-Карлсхорте, розташований в районі Берліна - Карлсхорте Один з подлініков акту про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил зберігається в германо-російському музеї історії Другої світової війни "Берлін-Карлсхорте", розташований в районі Берліна - Карлсхорте "


9 травня 1945 року в 10 годині вечора за московським часів радянські люди дізналися про це з повідомлення Радінформбюро з вуст легендарного диктора Юрія Левітана.

І відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 роки 9 травня є днем ​​всенародного торжества - Святом перемоги і вважається неробочим днем.

За матеріалами вільної енциклопедії Вікіпедія
Повернутися в розділ

Але тоді чому в у багатьох європейських країнах цей день відзначають 8 мая?
Цікаво?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация