Наша адреса - Крим. Юсуповський палац в Криму.

Юсуповський палац побудований в неороманском стилі з елементами італійського ренесансу талановитим російським архітектором Н.П. Красновим. Цей палац належав одній з найдавніших і багатих аристократичних династій Росії, близьких до імператорського двору - династії князів Юсупових.
Палацовий ансамбль складається з двох окремих будинків: Юсуповський палац і Голіцинський палац-Гостьовий будинок. Інтер'єр кімнат палацу продуманий і втілений з елементами модернізму, відповідними духу тих часів. Відвідувачі можуть помилуватися збереженими в чудовій формі віденськими стільцями, шикарними диванами, вишуканими порцеляновими і бронзовими статуетками на поличках з емалі, старовинними гобеленами. Територія парку, під охороною мармуровими і теракотові левами, розташована в оточенні численних фонтанів і крихітних басейнів, вражає дивовижною красою. До послуг відвідувачів пропонується розміщення в апартаментах «Юсупов», «Сталін», «Молотов», а також в апартаментах Голіцинського Палацу. Загальна площа палацово-паркової території становить 9,5 га.

Фото при кліці збільшуються.

Перша власниця садиби - княгиня А.С. Голіцина. З 1824 р протягом 10 років княгиня А.С.Голіціна зводила тут багатий маєток з розкішним парком. Протяжність парку спочатку була 22 га і простягалася від сьогоднішнього Южнобережного шосе (верхня Ялтинська дорога) до берега моря. Всі споруди садиби проектував відомий південнобережний архітектор Ф.Ельсон, а безпосередню участь в будівництві брав К.І.Ешліман. У численних листах княгині, відправленим різним адресатам, фігурують такі значущі для розвитку Південного берега Криму особи, як архітектор К.І.Ешліман, художник Яків Мауер, алупкинський садівник Карл Кебах.

Ешліман, художник Яків Мауер, алупкинський садівник Карл Кебах

У зовнішньому вигляді садиби і розбитого на 22 га землі чудового південнобережного парку відбилися романтичні тенденції російської архітектури першої половини XIX століття. Для маєтку Голициной в Кореїзі поставляв "рідкісні і небачені" рослини директор Імператорського Нікітського ботанічного саду Н.А.Гартвіс. Це були дуби, каштани, акації, клени, лавровишні, численні сорти троянд.

Це були дуби, каштани, акації, клени, лавровишні, численні сорти троянд

Маєток княгині А.С.Голіціной відвідували багато відомих людей: поети В.Тумановскій, В.Тепляков, В. Жуковський, імператор Микола I з родиною і інші. Деякий час тут жила польська красуня Кароліна Сабаньская, якої захоплювалися поети Адам Міцкевич і Олександр Пушкін.

В середині XIX століття частина маєтку Голициной була продана графині Сумарокова - Ельстон. В кінці XIX століття воно перейшло в руки свого останнього власника князя Ф.Ф.Юсупова, графа Сумарокова - Ельстон, правнука полководця М. І. Кутузова. Їхній син Фелікс Юсупов-молодший (1887-1967), єдиний спадкоємець маєтку, ім'я якого увійшло в історію у зв'язку з активною участю в замаху на Распутіна в грудні 1916 року, активно займався пристроєм маєтки.

Їхній син Фелікс Юсупов-молодший (1887-1967), єдиний спадкоємець маєтку, ім'я якого увійшло в історію у зв'язку з активною участю в замаху на Распутіна в грудні 1916 року, активно займався пристроєм маєтки

У 1908 р ялтинський архітектор Н. П. Краснов створює проект і керує будівництвом нового палацу в стилі італійського ренесансу. За його ж проекту навколо палацу був розбитий парк. В даний час від нього залишилися лише тераси. Парк був перенаселений скульптурами німф, наяд, богинь, бронзовими групами, що зображали сцени з татарських легенд, створеними академіком скульптури А.Г.Адамсоном.

В даний час збереглися бронзова фігура дівчини в басейні біля палацу і герми Сатира і Німфи на парковій сходах. Мармурові і теракотові леви були привезені з Венеції. У 1914 р відбулося весілля Фелікса Феліксовича Юсупова - молодшого та Ірини Олександрівни, племінниці Миколи 1. Юсупова назавжди покинули Кореїз 17 квітня 1919 г. Нині в Юсуповському парку росте 127 видів деревних рослин.

Нині в Юсуповському парку росте 127 видів деревних рослин

У 1921 році Юсуповський палац був націоналізований і переданий під дачу співробітників НКВС. Юсуповський палац був основним місцем розміщення радянської урядової делегації на час роботи в лютому 1945 р Кримської (Ялтинської) конференції глав трьох союзних держав - СРСР, США і Великобританії. Це був особистий вибір тов. Сталіна.
У розпорядженні генералісимуса і його помічників було 20 кімнат з прийомним залом загальною площею 610 м2. Ще 33 кімнати здали «під ключ» в трьох сусідніх корпусах. Всі приміщення були забезпечені автономним електроосвітленням, опалюванням, гарячою водою, вентиляцією, холодильними установками і телефонами. З палацу можна було зателефонувати з Москвою і будь-яким іншим пунктом СРСР.
У резиденції Сталіна тоді побували англійський прем'єр-міністр Уїнстон Черчілль і президент США Франклін Рузвельт. Йосип Віссаріонович запросив їх 8 лютого на дружню вечерю. А 10 лютого там відбулася вже особиста зустріч Сталіна і Черчілля.

Після війни Юсуповський палац визначили в розряд державних дач. На довгі роки краєзнавцям і туристам вхід на територію спецоб'єкта з безликим назвою - держдача № 4, було заборонено. Генсеки - Хрущов, Брежнєв, Горбачов палац своєю увагою особливо не дарували. Там під охороною співробітників 9-го Управління КДБ СРСР відпочивали лідери соцкраїн і зарубіжних компартій.
До сьогодні збереглися в первозданному вигляді наступні приміщення:
Приймальна;
їдальня;
Спальня Молотова;
Спальня Сталіна;
Покої Юсупова;
кінотеатр;
Більярдна.

До сьогодні збереглися в первозданному вигляді наступні приміщення:   Приймальна;   їдальня;   Спальня Молотова;   Спальня Сталіна;   Покої Юсупова;   кінотеатр;   Більярдна

Як знайти, дістатися.
Адреса: Росія, Республіка Крим, м Ялта, смт. Кореїз, Парковий узвіз, 26.
Дістатися можна по нижній Ялтинської дорозі по Алупкінському шосе до Місхора і піднятися вгору повз готельного комплексу "1001 ніч" по Паркового спуску, який закінчується біля воріт Юсуповського палацу. Або спуститися з Южнобережного шосе (Верхня Ялтинська дорога) до Місхор, Кореїз (кордони між селищами як такої не існує) до Алупкінської шосе і від нього знову піднятися по Паркового спуску. Орієнтир - готельний комплекс "1001 ніч", розташований трохи ближче до моря, але на одному схилі з Юсуповським палацом.
GPS Координати: 44 ° 25'950 "N, 34 ° 05'380" E.
E-mail: [email protected]
Номери телефонів:
- з питань екскурсії: + 7-978-782-10-16
- з питань організації заходів і розміщення: + 7-978-117-58-79, + 7-978-782-10-16
Офіційний сайт: http://yusupov-dvorec.udprf-crimea.com/
Режим роботи: з 9:00 до 17:00.

На головну
Визначні пам'ятки Криму
Подорожуємо по Криму
Відпочинок в Криму
міста Криму
Ваші історії, відгуки
Контакти

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация