НАСА вирішило запустити на Марс вертоліт

агентство НАСА оголосило , Що місія Mars 2020 відправить на Червону планету не тільки ровер, але і вертоліт. Це буде перший в історії запуск літального апарата важче повітря в атмосфері іншої планети.

Нагадаємо, що поза Землею використовувалися аеростати (В небі Венери), але не літаки і вертольоти. Хоча зрозуміло, що і зараз мова про гігантську "земної" машині не йде.

Розробка апарату почалася ще в 2013 році. Тепер же інженери готові озвучити основні параметри місії і терміни запуску. Так, планується, що місія стартує в липні 2020 року і досягне Червоної планети в лютому 2021 року.

Згідно з проектом, вертоліт не відрізнятиметься габаритами. Його маса складе всього 1,8 кілограма, а розміром він буде приблизно з бейсбольний м'яч. Зате подвійний гвинт мініатюрного "повітроплавця" буде обертатися зі швидкістю 3000 обертів на хвилину, що приблизно в 10 разів перевищує аналогічний показник для земних літальних апаратів.

Такі швидкості потрібні, тому що атмосфера Марса дуже розріджена. Її щільність у поверхні Червоної планети приблизно відповідає висоті в 30 кілометрів над Землею. Для порівняння: вертольоти ніколи не піднімалися вище 12 кілометрів з невеликим.

"Щоб змусити його літати при такій низькій щільності атмосфери, нам довелося ретельно все вивчити, зробити його максимально легким і настільки потужним, наскільки це можливо", - пояснює менеджер проекту Мімі Аун ( Mimi Aung ).

Енергією апарат забезпечать сонячні батареї, що заряджають літієво-іонний акумулятор. Також вертоліт оснащений обігрівачем, який не дасть йому вийти з ладу холодними марсіанськими ночами.

Коли апарат опуститься на Марс, буде вибрана відповідна стартовий майданчик, і дрон буде поміщений на неї. Потім ровер переміститься на безпечну відстань. Після різного роду тестів і випробувань із Землі піде команда на зліт.

Зрозуміло, диспетчери не зможуть в реальному часі керувати польотом, перебуваючи на відстані в кілька світлових хвилин. Тому інженери заздалегідь завантажать в пам'ять апарату програму польоту і нададуть управління комп'ютера.

Спочатку вертоліт планується просто підняти на три метри над поверхнею, залишити парити 30 секунд і посадити назад. Якщо все пройде добре, дальність польоту буде поступово збільшуватися. За 30 днів дрон зробить до п'яти рейсів максимальною дальністю в кілька сотень метрів.

Основне завдання апарату проста: вижити в атмосфері Марса. Якщо вертоліт добре покаже себе, це відкриє дорогу наступних місій, які будуть озброєні науковими приладами.

Власне науковими дослідженнями займеться ровер, про який "Весті.Наука" (nauka.vesti.ru) неодноразово розповідали. Ми говорили як про ранніх етапах розробки , Так і про що стали пізніше відомими подробицях і навіть про виборі місця посадки .

Нагадаємо, що раніше ми писали про інші проекти літальних апаратів для вивчення тіл Сонячної системи. Так, ми розповідали про "Марсіанських бджолах" і мультикоптері для атмосфери Титана .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация