Населення України продовжує скорочуватися - що буде далі

  1. Скільки людей живе в Україні
  2. Головні причини: смертність, еміграція і низька народжуваність

Чому населення України скорочується. Фото: Pixabay

Українців стає все менше: чому так відбувається і що буде далі Анастасія Іщенко https://cdn.segodnya.ua/img/article/10649/12_main_new.1494618077.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10649 /12_tn.1494618077.jpg 2017-10-21T07: 01: 43 + 03: 00 Україна Щороку, чисельність населення країни скорочується більше, ніж на 100 тис.

Нещодавно Державна служба статистики України опублікувала дані про кількість населення : Так, за станом на 1 серпня 2017 року країні (без урахування тимчасово окупованого Кримського півострова) проживало 42 млн 456 тис. Чоловік. Сайт "Сегодня" розбирався, чому ж скорочується населення в країні.

Скільки людей живе в Україні

Тільки в 2017 р населення країни скоротилося більш, ніж на 120 тис. В порівнянні з показниками минулого року.

"Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 серпня 2017 року становила 42 млн 456 тис. Осіб. Упродовж січня - липня 2017 року чисельність населення зменшилася на 128,5 тис. Осіб", - йдеться в повідомленні Держстату.

Демографи впевнені, що кількість населення в країні буде скорочуватися і надалі.

"Кількість населення в Україні скорочується вже півстоліття і далі буде так само", - говорить в коментарі сайту "Сегодня" провідний співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Павло Шевчук.

Так, за даними інститут демографії, в найближчі 30 років чисельність жителів України скоротиться приблизно до 35 мільйонів осіб.

Головні причини: смертність, еміграція і низька народжуваність

Павло Шевчук зауважив, що одна з головних причин депопуляції криється в тому, що, останнім часом, народжуваність в країні знаходиться не на найвищому рівні, а ось смертність, навпаки, продовжує зростати. Наприклад, за період з січня по липень 2017 р народжуваність в Україні склав 209 433 тис., Тоді як смертність за цей період була майже в півтора рази вище - 340 699 тис. А роком раніше, в 2016, в країні померло на 186 , 5 тис. громадян більше, ніж народилося.

В інституті демографії відзначають, що ще з середини минулого століття українки народжують занадто мало дітей для того, щоб перекрити показники смертності.

На графіку нижче ми бачимо наскільки більше людей щороку помирає, ніж народжується. Така тенденція тягнеться вже протягом багатьох десятиліть. Найгірші показники приросту населення в Дніпропетровській і Харківській областях - там смертність переважає над народжуваністю на 14 656 і 11 914 осіб відповідно. Найкраще справи йдуть у Рівненській і Закарпатській областях, де негативний приріст становить 234 і 735 чоловік.

До того ж, з року в рік в країні на кілька тисяч зменшується народжуваність. Так, якщо в 2013 р в Україні народилося 503 тис. Дітей, в 2014 р їх стало 465 тис., А в 2016 - 397 тис. Одним з ключових чинників зниження народжуваності є те, що утримання дитини вимагає чималих витрат, в той час, як більша частина населення живе за межею бідності.

Як заявляє завідуюча відділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Людмила Черенько, зараз 58% населення проживає за межею бідності.

"Якщо ми беремо фактичний прожитковий рівень, то там рівень бідності становить 58%. Більше половини населення сьогодні, на жаль, за гранню фактичного прожиткового мінімуму", - повідомила Черенько в ефірі Обозревателя.

Крім підвищеної смертності і зниженою народжуваності, називають ще одну причину депопуляції - еміграція. За інформацією Держстату, в Україні позитивне сальдо міграції, тобто з січня по липень цього року, з України виїхало 192 тис. людей, тоді як прибулих було 195 тис. Правда, ці цифри не завжди показують реальний стан речей, тому як вони базуються виключно на даних про те, скільки людина реєструється і знімається з реєстрації , в той час, як більшість емігрантів навіть не повідомляють про свої переміщення.

За словами експерта Павла Шевчука, проблеми з еміграцією дійсно існують, але вона не є ключовою причиною депопуляції.

Відзначимо, недавно журналісти ТРК "Україна" розповіли про село в Рівненській області, яке стало рекордсменом в Європі по народжуваності .

Нагадаємо також, днями Держстат повідомив, що в Україні стало менше безробітних .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация