Наші в Польщі: «У місцевої медицини - свої особливості»

Щотижня ми знайомимо читачів нашого порталу з черговою історією переїзду білорусів і українців до Польщі. Цього разу досвідом зміни місця проживання з нами поділилася Тетяна - в минулому випускниця Гродненського медичного університету, нині - лікар з польським дипломом.

- Моя історія переїзду в Польщу почалася ще в студентські роки, - починає розмову Тетяна. - Саме тоді я дізналася, що в Польщі у мене є родичі. Мені хотілося ближче познайомитися з ними, але польської мови я не знала. І тоді я вирішила звернутися за допомогою до своєї одногрупниці - громадянці Польщі, щоб вона перевела мій лист. Так почалося моє спілкування з польської ріднею. Після закінчення університету все роз'їхалися по різних містах проходити інтернатуру і я зіткнулася з тим, що мої листи не було кому переводити. І тоді я вирішила піти на курси польської, тим більше, що найближчим часом я планувала поїздку в гості до своєї рідні.

Ну а коли я вперше опинилася в сусідній з Білоруссю країні, то зрозуміла, що хочу жити тільки в Польщі. З кожною новою поїздкою в цю країну бажання переїхати ставала для мене ідеєю фікс. А потім раптом я дізналася, що в Бидгощі в медичному університеті можна підтвердити мій диплом лікаря. Правда, як це правильно зробити я не знала. Звернулася по допомогу до своїх інтернет-знайомим з Польщі. І один молодий чоловік зголосився мені допомогти. Сказав, що подзвонить в університет і все для мене впізнає. Разом з ним ми пізніше їздили на співбесіду в університет і на іспити. До речі, через якийсь час ця молода людина стала моїм чоловіком.

Окремо хочу зупинитися на темі навчання в Польщі. З нострифікацією диплома особливих труднощів не було. Мені призначили здати два іспити, перед кожним з яких були додаткові заняття. Іноді призначають більше. Після отримання диплома в Польщі прийнято закінчити інтернатуру, вступити на яку можна тільки після здачі в Варшаві іспиту зі знання медичного польської мови. Проходження інтернатури тривало тринадцять місяців. Крім лекцій і занять в університеті ми часто відвідували різні клініки. Взагалі, у польській медицини є свої особливості. Так, наприклад, в місцевих медичних ВУЗах готують лікарів-універсалів. Під час інтернатури акцент робиться не на одній - вузької спеціалізації, а навпаки - на отриманні всебічних знань. І це було дивно і незвично для мене. З іншого боку можна було спробувати себе і в якості педіатра, і в якості хірурга, і як гінеколога, і тільки потім вирішити, за якою спеціальністю будеш працювати в майбутньому. У Білорусі вибрати спеціалізацію необхідно під час навчання в університеті. До речі, обов'язковою умовою для проходження інтернатури є наявність довгострокової візи або карти перебування, а також прописки в тому місті, де буде проходити стажування.

Ще одним приємним відкриттям для мене стала солідарність польських лікарів. У цій країні дуже розвинена платна медицина. У приватному порядку можна відвідувати не тільки вузьких фахівців в медичних центрах, а й, наприклад, вести вагітність. Природно, це не завжди дешево. Але я зіткнулася з тим, що медики тут часто абсолютно безкоштовно обслуговують своїх колег. Так було і в Бидгощі, і в невеликому містечку під Варшавою, де я живу зараз. У Білорусі - це рідкість. Там в якості бонусу колезі найчастіше пропонують пройти без черги.

Після закінчення інтернатури я почала працювати сімейним лікарем. Правда, через короткий час пішла у відпустку по догляду за дитиною. Але навіть за цей короткий проміжок часу я зрозуміла, що професія лікаря в Польщі - дуже затребувана, особливо, якщо ви хороший фахівець. Місцевим лікарям довіряють, їх рекомендації завжди строго дотримуються, до їхньої думки прислухаються. І це величезна відповідальність, тому лікарі тут постійно вдосконалюють свої знання, так би мовити, тримають руку на пульсі.

Взагалі, переїзд в Польщу, звичайно, змінив моє життя. Не скажу, що все тут ідеально і гладко. Але ця країна більш перспективна у багатьох відношеннях, будь то робота чи звичайне життя. Тому й не дивно, що багато білорусів хочуть сюди переїхати. Кваліфікований фахівець може розраховувати тут на високу зарплату, а значить - і на хороший рівень життя. У Білорусі з цим складніше. Ти можеш бути «лікарем від Бога», але працювати в маленькому селі з розподілу за копійки. І це часто відбиває у молодих лікарів-яке бажання рости і розвиватися.

Тим, хто тільки планує переїзд до Польщі, скажу так: не розраховуйте, що зможете розбагатіти тут нічого не роблячи. Поляки люблять трудяг і професіоналів. Тому доведеться бути і тим, і іншим.

Не будуйте ілюзій, що все буде дуже легко. Ні. Перешкоди будуть, але, швидше за все, вони будуть цілком переборні.

Ну і наостанок. Не впадайте у відчай, якщо будуть невдачі. Вони можуть бути абсолютно в будь-якій країні. Але потрібно розуміти, що все в ваших руках. І якщо ви захочете змінити своє життя на краще, то Польща з легкістю дозволить вам це зробити.

Залишити коментар на форумі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация