Наскільки може бути небезпечним травматичну зброю?

Гонка озброєнь. Журналісти оцінили можливості зброї, яке незабаром дозволять купувати українцям. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект в першому читанні. Закон регулює виробництво такої зброї, його продаж, придбання, перевезення, застосування, зберігання, сертифікацію та багато іншого.

Уже в цьому році Верховна Рада може прийняти закон про обіг зброї невійськового призначення. Закон регулює виробництво такої зброї, його продаж, придбання, перевезення, застосування, зберігання, сертифікацію та багато іншого. Найактивніше обговорюється право власності на зброю самооборони: українцям нарешті дозволять покупку травматичних стовбурів, призначених для стрільби гумовими кулями. Поки таким правом володіють лише деякі категорії громадян.

Розстріл на місці. Щоб дізнатися які пошкодження може завдати травматичний пістолет, журналіст розстріляв гумовими кулями манекен з балістичного гелю.

Новий закон уже розкритикували в МВС: заступник міністра Віктор Ратушняк повідомив, що відомство зробило майже півсотні зауважень до документа, але жодне не було враховано. Хоча ще в минулому році саме МВС пропонувало запустити в продаж травматичні пістолети з системою «криве дуло».

Бар'єри в каналі ствола гальмують хід гумової кулі і роблять таку зброю майже нешкідливим, проте, за задумом заступник міністра внутрішніх справ Олександра Савченка, «криве дуло» могло б відповісти, чи готове українське суспільство до більш серйозного зброї. Член парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль вважає, що суспільство не готове і громадянам дозволяють покупку гумострілів заради підтримки виробників зброї (очевидно, мова йде про вінницькому заводі «Форт»).

Втім, позиція силовиків з'ясовна: сьогодні оборот зброї регулюється лише наказами та інструкціями МВС, тоді як новий закон позбавляє відомство цієї монополії. Виконавчий директор Всеукраїнського об'єднання зброярів Володимир Михальов, який брав участь в обговоренні законопроекту з керівництвом МВС, каже, що зараз правоохоронці прагнуть зберегти за собою право видавати дозволи на закупівлю травматичної зброї охоронними фірмами.

Гранична швидкість гумової кулі, схвалена українським Міністерством охорони здоров'я, - 300 м / с (плюс-мінус 20 м / с). Енергія снаряда при такій швидкості становить 25-27 джоулів. У Росії цей показник значно вищий - наприклад, популярна там «Оса» видає 85 Дж. «Тому в Росії більше смертельних випадків. Якщо ж енергія кулі - 25 джоулів, то при пострілі з півметра вона хіба що шкіру рассечёт, проникнення не буде », - говорить Міхальов. При цьому процедура придбання травматичної стовбура настільки ж клопітно, як і покупка нарізного карабіна, зазначає він, тому побоюватися майбутнього масового озброєння громадян не варто.

Власне, бажаючі давно озброїлися: сьогодні в Україні на руках у населення знаходиться майже 200 тис. Гумострілів і близько мільйона мисливських стволів бажаючі давно озброїлися: сьогодні в Україні на руках у населення знаходиться майже 200 тис. Гумострілів і близько мільйона мисливських стволів. Інструктор стрілецького клубу ЛЕКС Сергій Львович дістає з рюкзака «Вулкан-ТК» - один із зразків зброї, яка сьогодні класифікується як мисливський карабін. «Його єдина відмінність від звичайного« Калаша »в тому, що він не стріляє чергами», - пояснює він.

Неубойная сила

Проникнення гумової кулі в тіло неможливо, при ударі вона розплющується в коржик, тому постріл з «травмата» можна порівняти з ударом кувалдою - він збиває з ніг. Найгірші наслідки для живої мішені - гематома або перелом ребра. Достовірність цих та інших відомостей про можливості травматичної зброї Фокуспроверіл за допомогою манекена з балістичного гелю.

Оскільки на чорному ринку можна купити посилені патрони для резинострела (іноді їх пропонують продавці в невеликих магазинах зброї), Фокус порівняв ударну міць сертифікованих снарядів (енергія - 50 Дж) і двох типів несертифікованих (130 Дж і 200 Дж).

висновок

Навіть якщо допустити, що балістичний гель поступається людському тілу в міцності, очевидно, що «травмат» може заподіяти серйозне поранення. Підтвердження тому - випадки загибелі від гумової кулі. Вони походять з-за несерйозного ставлення до гумострілів, вважає професійний стрілок Сергій Львович. Він за те, щоб дозволити громадянам бойові стовбури: м'якої кулею стріляють, не особливо переживаючи про наслідки; до нарізної зброї - відношення більш відповідальне.

А якщо б в око

Сертифікований патрон виштовхує кулю зі швидкістю 300 м / с. Цього достатньо, щоб пластізолевого снаряд продірявив шкіру і застряг на глибині 1 см.

Джінсобойний снаряд

Міф про те, що джинсова куртка може захистити від гумової кулі, був розстріляний: патрон потужністю в 200 Дж продірявив котон і увійшов в желатиновий торс на 4,5 см.

Проникливо в тіло

Кулі з посилених патронів увійшли в «груди» глибше, ніж сертифіковані аналоги.

Результат на обличчя

При зіткненні з об'єктом гумова куля дійсно розплющується, тим самим збільшуючи площу удару. На відміну від балістичного гелю (і людської плоті) пластилін НЕ пружний, тому зроблене кулею отвір чи зменшувати розміри, а «застигає» в момент розриву. Куля діаметром 9,5 мм залишає отвори шириною в 3-4 см.

Малувато буде

Поки тривають суперечки про те, якою потужністю повинен володіти сертифікований патрон з гумовою кулею, будь-який українець старше 25 років, оформивши необхідні документи, може купити АК-74У, позбавлений можливості стріляти чергами, пише cripo.com.ua

ua

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация