НАТО визнало прагнення України вступити в альянс

10 березня 2018, субота, 10:45 1136

2018-03-10T10: 45: 00 + 02: 00 Політика світу 2019-05-15T04: 54: 26 + 03: 00

Українські Новини

Українські Новини НАТО визнало прагнення України вступити в альянс Українські Новини НАТО визнало прагнення України вступити в альянс

На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО. Фото: Daily

"На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна", - йдеться в електронному листі. Також на цій сторінці міститься пояснення про статус "країни-аспіранта" (Aspirant country), під який відтепер підпадає Україна.

"Країни, які задекларували інтерес в приєднанні до Альянсу, спочатку отримують запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з їх прагненню до членства і пов'язаних з цим реформам", - йдеться в поясненні.

Зауважимо, до сих пір в Альянсі відмовлялися офіційно визнати прагнення України до набуття членства в НАТО. До вчорашнього дня на сайті НАТО стверджувалося, що Україна "не має формальних устремлінь до членства".

Це питання піднімалося також на переговорах президента Порошенко і генсека Столтенберга в лютому. Тоді ж в Альянсі знайшли офіційні пояснення того, чому альянс не дає Україні новий статус. Однак пізно ввечері в п'ятницю офіційний сайт альянсу оновив сторінку "розширення", додавши Україну до списку "країн-аспірантів".

Також був оновлений розділ сайту, присвячений Україні. У нього "заднім числом" додали блок про рішення Верховної Ради від 8 червня щодо членства в НАТО як стратегічну мету України. До сих пір цей блок був відсутній на сайті Альянсу.

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе пояснила, що в п'ятницю відбулися її переговори з цього приводу з заступником Генсека НАТО Роуз Геттемюллер.

За підсумками цих переговорів в Альянсі погодилися визнати рішення України. "Від визнання амбіцій - до членства довгий шлях (що складається з) перш за все внутрішньої роботи, але ми можемо його успішно пройти, якщо будемо цілеспрямовано змінювати країну відповідно до демократичних, соціальними, економічними, політичними і, звичайно, військовими принципами і підходами НАТО" , - зазначила віце-прем'єр.

Нагадаємо, Порошенко і генсек НАТО обговорили посилення співпраці . Раніше у НАТО з'явився офіційний гімн.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация