Наукове вирішення питання про існування Бога

наукове рішення   питання про існування Бога   , Полягає в тому, щоб розглядати його як звичайну   наукову проблему   і вирішувати звичайними   науковими методами   , Тобто, виявляючи реальні   факти   , Які свідчать про існування Бога, а також порівнюючи властивості Бога, описані в   «Священних текстах»   релігій, з   науковими фактами   і   науковими уявленнями про устрій Світу

наукове рішення питання про існування Бога , Полягає в тому, щоб розглядати його як звичайну наукову проблему і вирішувати звичайними науковими методами , Тобто, виявляючи реальні факти , Які свідчать про існування Бога, а також порівнюючи властивості Бога, описані в «Священних текстах» релігій, з науковими фактами і науковими уявленнями про устрій Світу .

Мільйони людей, починаючи з античних часів знаходили правильну відповідь на це питання. існує величезна література , Яка доводить неправдивість і суперечливість «священних текстів», хибність і аморальність релігійного світогляду. Багато вчених і філософи виступали з переконливими доказами хибності ідеї про існування Бога , Як творця Всесвіту, який керує вчинками і долями людей.

Стівен Хокінг навіть стверджує, що ця проблема має суворе фізико-математичне рішення (!), тобто, створена фізична теорія, яка пояснює виникнення Всесвіту без втручання будь-яких надприродних сил.

Знайти правильне рішення питання про існування Бога може кожен більш-менш освічена людина за умови, якщо не буде піддаватися «стадному почуттю» і страху, який навіяні людям століттями релігійної пропаганди , А буде довіряти своїм відчуттям, життєвого досвіду і здоровому глузду .

Невпевненість у власних знаннях , Небажання відрізнятися від більшості (стадне почуття), а також навіяне страх перед Богом є основними причинами того, що більшість людей ігнорують численні очевидні докази хибності біблійних міфів. Наприклад такі, як відсутність «небесної тверді» і кулястість Землі, що очевидно доведено (!) Польотами в космос.

Релігії залякують людей різними методами, включаючи загрози фізичного насильства. Але головним методом залякування є міф про існування безсмертної душі, якій загрожують вічні муки в Аду, якщо людина не буде виконувати «божі заповіді», які в більшості своїй зводяться до вимог підкорятися священикам, владі і віддавати їм частину свого доходу.

брехнею про «безсмертну душу» релігії змушують людей відмовлятися від багатьох радостей своєї єдиної реальної життя заради міфічного «Порятунку душі» після смерті.

Має сенс розглядати питання існування тільки конкретних Богів конкретних релігій . Докладне обгрунтування цього твердження можна подивитися тут .

Міркування про те, що вирішення питання про існування Бога перешкоджає відсутність загальноприйнятого визначення поняття «Бог», є безпідставними. Існують тільки конкретні (!) Релігії, кожна з яких має свої конкретні «священні тексти», в яких описані конкретні об'єкти поклоніння цих релігій. ці «Священні тексти» є найсуворішим визначенням цих конкретних «богів» і їх конкретних (!) властивостей, які необхідно і можливо (!) використовувати для з'ясування питання про існування конкретного (!) Бога конкретної релігії.

Розглянемо для прикладу питання про існування Бога, описаного в «святому писанні» християн - християнської Біблії .

Відразу зауважимо, що таке дослідження можна провести з набагато більшою детальністю і аргументацією. Ми не будемо тут робити детального докази помилковості Біблії з двох причин:

  1. Для нерелігійного людини наведені докази цілком достатні, і навіть надлишкові. Для формального доведення факту, що Біблія не є істиною, досить показати хибність будь-якого її затвердження. Хибність Біблії очевидно випливає, наприклад, з фактів, що Земля не є центром світу, що Земля не є плоскою, що космічні польоти не виявлено «небесну твердь», що Сонце, Місяць і зірки не прикріплені до «небесної тверді», і з тисяч інших фактів. З хибності Біблії слід хибність всіх міфів про Бога.

  2. для віруючої людини будь-які докази марні. їх віра грунтується не на доказах, а на релігійному зомбування , Тобто, на зміну свідомості спеціальними методами, в результаті якого віруючі приймають в якості істини об'єктивно помилкові релігійні догмати, навіть при наявності очевидних доказів їх помилковості.

Подальший текст - це скоріше схема міркувань при вирішенні питання існування Бога науковими методами.

Для вирішення проблеми, спочатку необхідно дати визначення поняттям «існування» і «Бог». Також дуже важливо правильне розуміння понять «Знання» і «істина» .

Ми будемо використовувати те розуміння поняття «Існування» яке неявно використовується в науці і в будь-який інший практичної діяльності людей, а саме, що реально існуючими можна визнавати тільки такі об'єкти, які здатні якимось чином впливати на органи почуттів людей або, що те ж саме, на будь-які інші об'єкти реальності .

Дійсно, в науці жоден об'єкт не буде визнаний існуючим, якщо його існування не буде підтверджено спостереженнями, тобто, фізичним взаємодією об'єкта з органами почуттів спостерігача.

Про деякі філософські проблеми у вирішенні питання існування Бога можна почесть тут .

Що стосується визначення поняття «Бог», то для християнської релігії воно може бути тільки таким:

Бог - це об'єкт, який під таким ім'ям описаний в християнській Біблії

Єдиним джерелом інформації про те, що таке християнський Бог може бути тільки Біблія , Яка, за запевненнями церкви, написана самим Богом і є абсолютною істиною. Праці різних богословів не підходять для нашого завдання по причині дуже довільного трактування біблійних текстів. Тому ми скористаємося Російським Синодальним перекладом Біблії , котрий має високий авторитет в різних християнських конфесіях.

Для наукового вирішення питання про існування християнського Бога необхідно з'ясувати властивості об'єкта «Бог» і порівняти їх з нашим визначенням поняття «Існування» і доведеними науковими фактами .

Читаючи книгу Буття ми бачимо:

  1. «1. На початку створив Бог небо і землю.
    2. А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води. »
    (Книга Буття 1: 1,2) , Отже:

    • Бог локалізована в просторі, тобто, не займає весь простір, обмежений в розмірах, а не «всюдисущий», як запевняють богослови.

    • Бог порушив закон збереження маси і енергії .

    • Неясно, звідки виникла вода.

    • Про створення простору і часу не згадується, отже, вони існували до створення землі.

    • Оповідання ведеться від третьої особи, з чого випливає, що хтось, ще нестворене, «ширяв над поверхнею води» поруч з Богом і документував його дії.

      Пристрій Миру, згідно з Біблією Пристрій Миру, згідно з Біблією

  2. «І сказав Бог: так буде світло. І настало світло. » (Книга Буття 1: 3) , Отже:

    • Бог вміє розмовляти, знає щонайменше одну мову, цікаво, який? Невже, давньоєврейську?
      Що виникло раніше, Бог чи мова?

    • Бог вміє створювати світло без джерела світла.

    • Бог створив тільки видиме світло або весь спектр (див. Рис. Нижче) електро-магнітного випромінювання?

    • Бог сам світлом не є, тому що світло створений їм самим.

    • Це твердження «писання» суперечить лінгвістиці і фізичної теорії світла

      Спектр електромагнітного випромінювання Спектр електромагнітного випромінювання. Видиме світло становить лише малу частину всього електромагнітного випромінювання.

  3. «І побачив Бог світло, що він гарний, і відокремив Бог світло від темряви.» (Книга Буття 1: 4) , Отже:

    • Бог вміє бачити, тобто, має органи зору.

    • Неясно, що таке темрява - це відсутність видимого світла, або відсутність будь-якого електромагнітного випромінювання? У Всесвіті немає простору, з повною відсутністю електро-магнітного випромінювання. Відокремити простір від електромагнітного випромінювання неможливо.

      Якщо словом «світло» позначена тільки видима частина спектра, тоді звідки взялася інша частина?

    • Це твердження «писання» суперечить фізичної теорії світла .

  4. «6. І сказав Бог: Нехай станеться твердь посеред води, і нехай відділяє вона між водою й водою.
    7. І створив Бог твердь, і відокремив воду, яка під твердю, від води, яка над твердю. І стало так.
    8. І назвав Бог твердь небом. І був вечір, і був ранок, день другий.
    9. І сказав Бог: Нехай збереться вода з-попід неба до місця одного, і нехай суходіл стане видний. І стало так. «
    (Книга Буття 1: 6-9) , Отже:

    • Бог створив небо твердим, що розділяє воду на дві частини. Звідки взялася вода - незрозуміло. Очевидно, що казка про «воді над твердю» знадобилася для пояснення причин дощу. Наприклад, для потопу Бог пускав дощ через «Розчинилися небесні» . Таким чином, укладачі Біблії не знали причин дощу.

    • Бог не знав про гравітації , Або вона в той час не діяла, так як йому довелося спеціально збирати воду «в одне місце» щоб «явити сушу«.

    • Неясно, в якому вигляді існує вода, яка залишилася «над небом«.

    • Дослідження космічного простори не виявили нічого схожого на об'єкт «небо», описаний в цьому тексті.
      Цей текст суперечить теорії виникнення Землі і науковим уявленням про виникненні і пристрої сонячної системи .

      Відносні розміри планет і Сонця Відносні розміри планет і Сонця. еволюція Сонця

  5. Хронологія еволюції життя на Землі

    «11. І сказав Бог: Нехай земля вродить траву, що розсіває насіння, дерево овочеве, що за родом своїм плід, що насіння його на землі. І стало так.
    12. І земля зелень, траву, що сіяє насіння по роду її, і дерево, що приносить плід, що насіння його по роду його. І побачив Бог, що це добре. »
    (Книга Буття 1: 11,12) , Отже:

  6. «14. І сказав Бог: Нехай будуть світила на тверді небесній для відділення дня від ночі, і нехай вони стануть знаками, і часів, і днів, і років;
    15. І нехай вони стануть на тверді небесній світилами, щоб світити над землею. І стало так.
    16. І створив Бог два світила великі, світило велике, щоб воно керувало днем, і світило мале, щоб керувало ніччю, також зорі
    17. І Бог умістив їх на тверді небесній, щоб світили вони над землею,
    18. і щоб керували днем та ніччю, і відокремлювати світло від темряви. І побачив Бог, що це добре. «
    (Книга Буття 1: 14-18) , Отже:

    • Бог розмістив сонце , Місяць і зірки на «небесної тверді».

    • Бог не знає реального пристрою Всесвіту і реального розміру зірок .

    • Бог створив Місяць світиться.

    • Дні проходять незалежно від наявності та руху «світил». Тобто, у Бога не календар будується на основі руху «світил», а «світила» показують «часи, дні і роки», відповідно до того, як ці «дні і роки» створив Бог. Тобто, світила - це просто годинник , Який відраховує проміжки часу, встановлені незалежно від них.

    • Описаний пристрій об'єкта «небо» суперечить фактам астрономії , теорії пристрою Сонячної системи

  7. «20. І сказав Бог: Нехай вода плазунів, душу живу; і птаство, що літає над землею під небесною твердю.
    21. І створив Бог риби великі, і всяку душу тварин плазунів, що її вода, по роду їх, і всяку пташину крилату за родом її. І побачив Бог, що це добре.
    22. І благословив їх Бог, кажучи: Плодіться і розмножуйтеся, і наповнюйте воду в морях, а птаство нехай розмножується на землі.
    23. І був вечір, і був ранок, день п'ятий.
    24. І сказав Бог: Нехай видасть земля живу душу за родом її, худобу й плазуюче, і земну звірину за родом її. І стало так.
    25. І вчинив Бог земну звірину за родом її, і худобу за родом її, і все земне плазуюче за родом його. І побачив Бог, що це добре. »
    (Книга Буття 1: 20-25) , Отже:

    скелет археоптерикса скелет археоптерикса

  8. «26. І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усією землею, і над усіма гадами, що плазують по землі.
    27. І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх. »
    (Книга Буття 1: 26,27) , Отже:

    • Бог не всемогутній, так як його веління про панування людини над тваринами не виповнилося.

    • Бог схожий на людину, причому одночасно і на чоловіка і на жінку.

    • Цей текст суперечить теорії еволюції людини , фактам палеоантропології .

  9. «І скінчив Бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив, і спочив у день сьомий від усієї праці Своєї, яку був чинив.» (Книга Буття 2: 2) , Отже:

    • Бог не всемогутній, так як може бути втомленим.

    • Бог вміє рахувати.

  10. «..., і не було людини для обробітку землі ...» (Книга Буття 2: 5) , Отже:

    • у Бога погана пам'ять, людина створена їм в день шостий, йому велено «плодитися і розмножуватися".

  11. «7. І створив Господь Бог людину з пороху земного, і вдихнув у ніздрі її дихання життя, і стала людина живою душею. "
    (Книга Буття 2: 7) , Отже:

    • Бог створив людину «з пороху земного», це звичайно ж, набагато престижніше, ніж походити від мавпи, яка, до речі теж створена «з землі» (Книга Буття 2:19), .

    • Бог «вдихнув» в людини «подих життя». А як з іншими тваринами? Вони не мають «дихання життя»?

    • Цей текст суперечить теорії еволюції людини , фактам палеоантропології .

  12. «18. І сказав Господь Бог: Не добре бути чоловіку самотнім Створю йому поміч, подібну до нього.
    19. І вчинив Господь Бог із землі всю польову звірину, і все птаство небесне, і до Адама привів, щоб бачити, як він назве їх, і щоб, як покличе Адам до них, до живої душі воно ймення їй. »
    (Книга Буття 2: 18,19) , Отже:

    • Зіставляючи цей текст з пунктом 7, робимо висновок, що у Бога погано не тільки з пам'яттю, а й із зором і з «всевіданням» - він не помічає вже створених ним тварин.

    • Тварини створені «з землі«, тобто так само, як і людина.

    • Цей текст суперечить теорії еволюції , фактам палеонтології і біології .

  13. «Але з дерева знання добра й зла не їж від нього, бо в день, в який ти скуштуєш від нього, смертю помреш.» (Книга Буття 2:17) , Отже:

    • Знання можна отримувати через шлунок.

    • Бог збрехав! Отже, заяви про те, що Біблія - абсолютна правда, самі є брехнею. Якщо Бог збрехав (!) Про дерево пізнання, де гарантія, що він не збрехав в іншому?

    • До речі, Бог неодноразово учив євреїв брехати і красти ., Що, в загальному, є дрібницею в порівнянні з вимогою вбивати за самі незначні проступки, наприклад, за роботу в суботу .

    • Бог свідомо створив людей, які не вміють розрізняти добро і зло, тобто, які не розуміють, які вчинки правильні, а які ні. При цьому Бог чомусь сподівався, що люди будуть виконувати його вказівки.
      Отже, Бог не вміє передбачати і логічно мислити, або він підстроїв свідому провокацію, щоб вигнати людей з Раю. У будь-якому випадку, на людях немає ніякого гріха!

  14. «20. І назвав Адам імена всій худобі і птахам небесним і всім звірам польовим; але для чоловіка не знайшлося помічника, подібного йому.
    21. І вчинив Господь Бог на чоловіка міцний сон; і, коли він заснув, узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце.
    22. І створив Господь Бог з ребра, взятого у людини, дружину, і привів її до людини.
    23. І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх і плоть від плоті моєї; вона буде зватися, бо взята від чоловіка. »
    (Книга Буття 2: 20-23) , Отже:

  15. «4. І сказав він до жінки: ні, не помрете,
    5. Бо відає Бог, що в день, в який ви їсти, ваші очі розкриються, і станете ви, немов Боги, знаючи добро і зло. »
    (Книга Буття 3: 4,5) , Отже:

    • Бог не тільки вміє брехати, але і може бути пізнаваний іншими істотами. Навіть тільки-що створений «змій» вже зумів дізнатися схильність Бога до брехні.

    • Бог створив Змія вміє розмовляти людською мовою. Цікаво, навіщо?
      Крім того, Змій був створений знають «добро і зло» або з'їв фрукт, а всезнаючий Бог не помітив.

    • Судячи зі слів Змія, Бог не єдиний.

  16. «8. І почули голос Господа Бога, що ходить по раю прохолоди дня; І сховався Адам і його жінка від Господа Бога серед дерев раю.
    9. І закликав Господь Бог до Адама, і сказав йому: де ти? «
    (Книга Буття 3: 8,9) , Отже:

    • Бог вміє ходити, значить має ноги і, очевидно, тіло, що узгоджується з його схожістю на людей.

    • Бог локалізована в просторі, очевидно, в межах свого тіла.

    • Бог не любить спеку, насолоджується прохолодою дня і розмовляє сам з собою.

    • Бог не відає: він не знає про проступок Адама і Єви.

    • Бог не вміє передбачати і не здатний логічно мислити, адже створивши людей, які не розрізняють, що добре і що погано, очікував від них суворого виконання своїх вказівок.

    • Якщо Бог передбачав таку поведінку людей, значить він не тільки обманщик, а й провокатор.

  17. «9. І закликав Господь Бог до Адама, і сказав йому: де ти?
    10. Він сказав: Почув я Твій голос у раю і злякався, бо я нагий, і сховався.
    11. І сказав Господь: Хто сказав тобі, що ти нагий? не їв ти від дерева, з якого Я заборонив тобі є?
    12. Адам відказав: Жінка, яку Ти мені дав, вона дала мені від дерева, і я їв.
    13. І сказав Господь Бог промовив до жінки: Що це ти наробила? Дружина сказала: Змій спокусив мене, і я їла. »
    (Книга Буття 3: 9-13) , Отже:

  18. «14. І сказавши Господь Бог змієві: за ті, що ти Зробив це, прокльонів ти над усю худобу, и над усю звіріну Польова! ти будеш ходити на утробі твоїй, и порох ти їстімеш у всі дні свойого життя
    15. І Я Покладу ворожнечу между тобою й между жінкою, между насінням твоїм и насінням ее Воно зітре тобі в голову, а ти будеш жалить его в п'яту.
    16. До жінки Промова до неї: Сильно, помножені Терпіння твої та болі вагітності твоєї Ті в муках народжуваті дітей; і до мужа твого пожадання твоє, а він буде панувати над тобою.
    17. І до Адама сказав Він: За те, що ти послухав голосу жінки своєї та їв з того дерева, що Я наказав був тобі, говорячи: Від нього не їж, проклята через тебе земля! Ти в скорботі будеш їсти від неї всі дні свого життя,
    18. терня й осот вона буде родити тобі; і ти будеш їсти траву польову
    19. в поті лиця ти їстимеш хліб, аж поки не вернешся в землю, бо з неї ти взятий, бо ти порох і до пороху вернешся. »
    (Книга Буття 3: 14-19) , Отже:

    • Бог вміє гніватися. Бог жорстокий. Він прокляв землю за проступок свого творіння.

    • Бог не всемогутній. Всупереч Божого прокляття змії землю не їдять. Незрозуміло, в чому полягає провина Змія. Він лише сказав правду, на відміну від брехуна Бога.

  19. «24. І вигнав Адама, і на схід від саду Едемського Херувима і полум'яний меч обертався навколо, щоб стерегти дорогу до дерева життя. «
    (Книга Буття 3:24) , Отже:

    • Бог не всюдисущий, не всемогутній і не відає. Всемогутньому і всезнаючому Богу не потрібні помічники для охорони Дерева життя або чого б то не було ще.

  20. «1. Адам пізнав Єву, дружину свою; і вона зачала, і породила Каїна, і сказала: Набула чоловіка від Господа.
    2. А далі вона породила брата йому Авеля. І був Авель пастух отари, а Каїн був рільник.
    3. Через деякий час, Каїн приніс від плодів землі дар Господу,
    4. і Авель також приніс від своїх перворідних з отари та від їхнього лою. І зглянувся Господь на Авеля й на жертву його,
    5. а на Каїна й на жертву його НЕ зглянувся. І сильно розгнівався Каїн, і обличчя його похилилось.
    6. І сказав Господь Каїнові: Чого ти розгнівався і чого похилилось обличчя твоє?
    7. Отож, коли ти добре робитимеш, то підіймеш обличчя своє а коли недобре, то в дверях гріх підстерігає І до тебе його пожадання, а ти мусиш над ним.
    8. І сказав Каїн до Авеля, брата свого. І коли вони були в полі, повстав Каїн на Авеля, брата свого, і вбив його.
    9. І сказав Господь Каїнові: Де Авель, брат твій? Він сказав: не знаю; хіба я сторож братові моєму?
    10. І сказав: що ти зробив? голос крові брата твого кличе до мене з землі;
    11. А тепер ти проклятий від землі, що розкрила уста свої, щоб прийняти кров брата твого від руки твоєї;
    12. Коли будеш ти порати землю, вона більше не дасть тобі сили своєї для тебе; ти будеш вигнанцем і волоцюгою на землі.
    13. І сказав Каїн до Господа: Більший мій гріх, аніж можна знести
    14. Ось Ти виганяєш сьогодні мене з цієї землі, і від лиця твого мушу ховатись і втікачем і волоцюгою на землі; і кожен, хто стріне мене, той уб'є мене.
    15. І сказав йому Господь: Через те кожен, хто вб'є Каїна, семикратно всемеро. І зробив Господь Каїна знак, щоб ніхто, зустрівшись з ним, не вбив його. »
    (Книга Буття 4: 1-15) , Отже:

    • Бог має потребу в харчуванні і любить м'ясо,

    • Бог не вміє передбачати наслідки своїх дій або він - провокатор,

    • Бог не відає і не всюдисущий,

    • Бог лояльно ставиться до вбивства, пожурив Каїна він дав йому захист від інших людей. Цікаво, від яких? На той момент на Землі має бути тільки три людини.

  21. «1. Коли люди почали множитися на землі, і їм народилися дочки,
    2. І побачили Божі сини людських дочок, що вродливі вони, і взяли собі в дружини, яких вибрали. »
    (Книга Буття 6: 1,2) , Отже:

    • Бог не самотній, у нього є сини, цікаво, від кого?

    • Сини Бога схожі на людей фізіологічно.

    • Можливо, Бог не триєдиний, а многоедін?

  22. «6. І пожалкував був Господь, що створив людину на землі, і засмутився Він у серці Своїм.
    7. І сказав Господь: знищу з лиця землі людей, яких Я створив, від людини до худоби, і гадів до птаства небесного, бо Я розкаявся, що створив їх. »
    (Книга Буття 6: 6,7) , Отже:

    • Бог не всемогутній - він не зумів створити людей такими, якими хотів, тобто, не зумів досягти поставленої мети,

    • Бог дуже жорстокий. Для нього людські життя і страждання нічого не значать - він вирішив піддати людей і тварин болісної смерті через утоплення, замість того, щоб змінити їх або знищити безболісно за короткий термін, як і створював їх.

    • Бог легко знищує навіть дітей своїх синів, тобто онуків.

  23. і так далі …

Майже в кожному рядку «святе писання» суперечить не тільки науковим фактам і повсякденного досвіду людей, а й собі самому, тобто у нього відсутня відповідність з реальністю . Отже, Біблія ніяк не може бути визнана істиною .

Біблія описує Бога, як цілком реальний об'єкт , Який постійно взаємодіє з іншими об'єктами дійсності. Бог локалізована в просторі і часі, схожий на людину, має тіло, має відчуття і емоції. Його всемогутність, всезнання і всюдисущість не підтверджуються описами, наведеними в Біблії. Атрибути релігійного світу, такі як «небесна твердь» і Рай теж описані в Біблії як цілком реальні об'єкти . Такі Бог, небесна твердь і Рай, якби вони мали властивостями, які їм приписує Біблія, вже давно були б виявлені науковими приладами. Оскільки даних про їх виявленні немає, отже, ці об'єкти не існує в реальності.

Формальне наукове рішення проблеми існування християнського Бога можна сформулювати так:

  • Картина пристрою Миру, описана в Біблії, не має відповідності з реальністю , Тобто є хибним знанням .

  • Отже, об'єкт «Бог», з властивостями, описаними в Біблії, в реальності не існує.

важливо правильно розуміти сенс зробленого вище висновку. Цей висновок зроблено в рамках наукового світогляду про персонажа «Бог», який описаний в Біблії. Цей висновок переконливий для тих, хто визнає Наукову картину Миру і вважає науку Ефективне методом Отримання істинного знання .

Крім наукового світогляду існує багато інших філософських теорій, які відкидають науку як метод пізнання реальності. З точки зору багатьох таких теорій зроблений нами висновок є помилковим. Одна з причин цієї обставини полягає в тому, що різні філософські теорії надають різний зміст однаковим термінам. і мають в своїй основі відрізняються принципи (постулати).

Наприклад, в християнському богослов'ї, існування Бога постулюється, тобто твердження про існування Бога оголошується (!) Істинним без доказів (!), Відповідно, будь-які твердження про неіснування Бога вважаються помилковими на підставі постулату про існування Бога. Тобто, фактично, будь-які твердження про неіснування Бога оголошуються помилковими, незалежно від представлених доказів.

Взагалі, в християнському богослов'ї постулюється весь текст Біблії. Богослови вимагають від віруючих прийняття Біблії як непорушної істини ще до початку її вивчення. Якщо в процесі вивчення Біблії виявиться, що її текст суперечить життєвому досвіду читача, богослов'я вимагає від читача відмовитися від власних уявлень і привести їх у згоду з текстом Біблії. У цій вимозі - вірити без доказів, навіть всупереч власному досвіду і здоровому глузду, - полягає суть релігійної віри і її відмінність від « звичайної віри ».

Всім, хто сумнівається в істинності релігійних догм, Біблія, богослов'я і церква загрожують різними покараннями . Головне покарання передбачено після смерті (вічні муки в Аду для безсмертної душі ), Але релігійні організації намагаються покарати своїх супротивників і в земному житті, якщо у них є така можливість. Біблія вимагає вбивати всіх, хто не вірить в її Бога .

Той факт, що в Європі в наш час не вбивають єретиків і атеїстів, є виключно заслугою громадянського суспільства , А не зміною принципів християнства. В Європі вбивати «єретиків» перестали не так давно - близько 300 років тому. В Африці і зараз християнські місіонери організовують полювання на відьом і чаклунів , В результаті якої гинуть тисячі дітей!

Важливо відзначити, що в Біблії і в богослов'ї поняття «існування» не має явного визначення, тобто, його доводиться розуміти інтуїтивно. На жаль, в науці це поняття теж не має явного визначення. Тому, у людей, які не знайомі з науковим методом, складається враження, що наукове та біблійне поняття «існування» мають однаковий сенс. Насправді це не так! Різниця смислів цих понять можна побачити, вивчивши практику їх застосування.

У науці для твердження про існування деякого об'єкту необхідно підтвердження факту спостереження об'єкта, тобто необхідно підтвердження факту взаємодії об'єкта з науковими приладами або з органами почуттів спостерігача. Іншими словами, в науці поняття «існування» означає здатність об'єкта фізично взаємодіяти з спостерігачем і будь-якими іншими об'єктами реальності. Таке зміст поняття «існування» випливає з двох основоположних принципів сучасної науки - принципу єдності Світу и принципу спостережуваності .

На відміну від науки, в богослов'ї постулюється існування об'єктів, які недоступні органам почуттів спостерігача і які здатні не вступати в фізичне взаємодія з матеріальним світом. Такі об'єкти називають надприродними . До них відносяться Бог, Сатана (Диявол), ангели, Рай, Пекло і багато інших релігійні персонажі й атрибути. Оскільки, через недоступність спостереження, надприродні об'єкти неможливо пізнати, релігія вимагає від людей вірити в їх існування під страхом покарання.

Таким чином, християнське богослов'я і інші, подібні філософські теорії, на підставі своїх постулатів, можуть зробити формальний висновок про хибність нашого твердження про неіснування Бога. Але проблема подібних теорій в тому, що вони самі, разом з усіма своїми постулатами і догмами, є об'єктивно помилковими . Їх хибність полягає в тому, що у них відсутня відповідність з реальністю, і, з цієї причини, вони незастосовні (!) Для вирішення практичних завдань людей.

Біблійні догми не дозволяють передбачити майбутній стан об'єктів реальності і запропонувати, які дії слід зробити, щоб досягти поставлених цілей. Все, що може сказати релігія про майбутнє - це «шляхи Господні несповідимі». Все, що може запропонувати релігія - це «сподіватися на волю Господа» і молитися. Будь-які передбачення майбутнього, які виходять за рамки повсякденного досвіду, релігія сприймає як диво. Тому богослов'я і біблійні догми неможливо застосувати в медицині, будівництві, промисловості, у створенні техніки і в інших практичних справах.

З іншого боку, сучасна техніка, медицина та інші досягнення цивілізації засновані на наукових знаннях, які прямо суперечать біблійним текстам. Ці знання добувалися вченими часто в умовах жорсткої протидії церкви . Наприклад, церква забороняла анатомуваннятрупів, забороняла поширення геліоцентричної теорії. Церква нищила книги, які суперечили Біблії і навіть самих вчених. Детальніше можна прочитати тут .

Таким чином, важливо розуміти, що різні теорії дають протилежні відповіді на питання про існування Бога. Тому, для кожної конкретної людини рішення цього питання зводиться до вибору теорії, яку він сам вважає істинної . При цьому, якщо бути послідовним, то людина, що вибрала богословську вирішення питання існування Бога, повинен відмовитися від наукової медицини, від сучасної техніки і від інших досягнень цивілізації, які засновані за знаннях, які суперечать Біблії.

Важливо розуміти, що науковий світогляд і християнська релігія - це дві різні теорії (системи знань ), Які користуються різними системами понять і, зокрема, наділяють однакові слова різних (!) Змістом.

Зокрема, сенс слова «існує» в релігії відрізняється від сенсу цього слова в науці тим, що допускає можливість існування надприродних об'єктів, тобто таких, які недоступні пізнанню людиною, за допомогою органів почуттів. Наука в своїх теоріях не допускає можливості існування надприродних об'єктів.

Наука і релігія схожі в тому, що привласнюють сенс слову «існує» шляхом постулирования , Тобто вважають своє розуміння цього слова істинним без доказів .

На цій підставі деякі люди стверджують, що наука теж заснована на вірі. Таку думку є помилковим! Різниця між наукою і релігією полягає в різному ставленні до своїх постулатам і до наслідків з них.

Наука має обмежена кількість постулатів , Які правильніше назвати припущеннями. З цих постулатів, за допомогою логіки, наука робить висновки щодо навколишнього нас реальності . Свої висновки наука перевіряє чи шляхом спеціального експерименту, або шляхом використання в практичній діяльності людей. Якщо результат перевірки успішний, то постулати вважаються дійсними. Якщо результат перевірки негативний, то наука шукає інші припущення, до тих пір, поки висновки, зроблені на їх основі не будуть підтверджені практикою. Таким чином, ті твердження, які наука вважає постулатами, підтверджені успішністю застосування наукових знань у практичній діяльності людей. Наука вважає істинним тільки таке знання , Яке дозволяє людям досягати поставлених цілей в їх практичній діяльності. Наука завжди готова змінити свої постулати, якщо результати їх практичного застосування виявляться незадовільними.

Таким чином, постулати науки - це твердження, які підтверджені фактом успішного використання наукових знань у практичній діяльності людей. Переконатися в істинності наукових знань ми можемо, користуючись сучасною технікою, комп'ютерами, автомобілями, літаками, і всім іншим, що забезпечує якість життя сучасної людини.

Принцип єдності Світу, а також корисність принципу спостережуваності для отримання істинного знання доведені фактом успішного використання наукових знань у практичній діяльності людей.

Релігія приймає в якості постулату, тобто оголошує (!) Істиною, що не вимагає доказів , Все (!!!) своє «святе письмо», разом з найдрібнішими подробицями. Причому, релігія вимагає (!) Визнання своїх догм істиною, навіть в тому випадку, якщо вони мають явне протиріччя з реальністю .

Хибність постулатів релігії доводиться відсутністю відповідності з реальністю і неможливістю їх успішного застосування в практичній діяльності людей. Жодне з технічних досягнень людей не зроблено на підставі релігійних постулатів.

Релігійний світогляд несумісне з науковим. З точки зору Біблії, є помилковими багато тверджень науки, істинність яких багаторазово доведена. Наприклад, що Земля обертається навколо Сонця, а Місяць - навколо Землі, що Сонце розташоване за 150 млн. Км. від Землі і є величезним гарячим газовим кулею і багато інших.

Сучасна церква, підлаштовуючись під реалії сучасності, змушена погоджуватися з деякими твердженнями науки, наприклад, з сучасними уявленнями про будову Всесвіту і з теорією Великого вибуху, тим самим, підтверджуючи хибність Біблії, хоча і продовжує заявляти про її істинності. Християнська церква досі відкидає теорію біологічної еволюції , Яка в наш час вже доведена експериментально .

У 2014 р Папа Римський Франциск заявив про визнання теорії еволюції і теорії Великого вибуху . Але Папа ще не вся католицька церква і не все християнство.

Навіть якщо всі релігії на словах погодиться з достовірністю наукових теорій, це анітрохи не змінить тексту Біблії і не зблизить позиції релігії і науки. Сам факт, що в релігійному вченні визнання теорії істинної може бути прийнято адміністративним рішенням, а не як результат успішного практичного застосування, свідчить про несумісність науки і релігії. Справжнє визнання істинності наукових теорій має обов'язково супроводжуватися визнанням хибності відповідних положень Біблії.

Таким чином, для конкретної людини, вирішення питання про існування Бога зводиться до вибору світоглядної теорії , Яку сама людина вважає найбільш ефективною у вирішенні своїх практичних проблем.

До змісту статті «Проблема існування Бога»

До змісту статті «Проблема існування Бога»

схоже

Невже, давньоєврейську?
А як з іншими тваринами?
Вони не мають «дихання життя»?
Цікаво, навіщо?
Не їв ти від дерева, з якого Я заборонив тобі є?
9. І сказав Господь Каїнові: Де Авель, брат твій?
10. І сказав: що ти зробив?
Цікаво, від яких?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация