Навальний відмовився від узгодженого з владою маршруту

Image caption Олексій Навальний закликав усіх маніфестантів до максимально миролюбного поведінки

Опозиціонер Олексій Навальний відмовився проводити антикорупційну акцію на проспекті Сахарова за маршрутом, узгодженим з владою.

"Ми скасовуємо мітинг на Сахарова і переносимо наше дуже мирний захід", - написав політик у своєму блозі.

"Закон на нашому боці і Конституційний суд на нашому боці", - додав Навальний у відеозверненні.

У мерії заявили, що глава ФБК не відмовлявся від проведення мітингу в узгодженому з владою місці.

"Вони отримали прокурорське попередження, усі їх виходи в недозволеному місці будуть несанкціонованими. Це чергові провокації", - заявив РІА Новини керівник департаменту регіональної безпеки Москви Володимир Черніков.

Прокуратура Москви попередила, що проведення акції в неузгоджену з владою місці незаконно. "Правоохоронні органи будуть змушені вживати всіх необхідних заходів для припинення провокацій, масових заворушень", - йдеться в повідомленні відомства.

На 12 червня в Москві призначений мітинг проти корупції, заявлений Навальний і його прихильниками.

Мерія погодила акцію, але ще під час переговорів організаторів мітингу не влаштували умови влади. "Вони нам почали вводити перешкоди: ми вам звук не дамо, ми вам екрани не дамо", - говорив директор "Фонду боротьби з корупцією" Роман Рубанов.

Тоді ж глава департаменту регіональної безпеки Москви Володимир Черніков заявив, що слова глави ФБК про заборону звукопідсилення не відповідають дійсності. Черніков назвав поведінку прихильників Навального "провокаційною грою опонентів".

Зрештою сторони домовилися, і глава передвиборчого штабу Навального Леонід Волков опублікував фото письмового узгодження акції. Однак за два дні до мітингу виявилося, що організатори не можуть знайти підрядника для установки звукової апаратури.

Перед вихідними підрядник знайшовся, однак і він 11 червня відмовив ФБК.

ФБК спочатку планував провести 12 червня ходу по Тверській вулиці і мітинг на Охотному Ряду. Загальна кількість можливих учасників акції організатори оцінили в 15 тисяч чоловік. Заявка на проведення цієї ходи була подана в мерію Москви 29 травня.

Image caption Олексій Навальний закликав усіх маніфестантів до максимально миролюбного поведінки   Опозиціонер Олексій Навальний відмовився проводити антикорупційну акцію на проспекті Сахарова за маршрутом, узгодженим з владою

Media playback is unsupported on your device

У Москві пройшла антикорупційна акція

Однак в мерії заявили, що на Тверській вулиці і Охотному рядку 12 червня проводитимуться заходи на честь Дня Росії, а також там не закінчені дорожньо-транспортні роботи. У зв'язку з цим мерія запропонувала провести мітинг на проспекті Сахарова або на південному сході міста.

Акції 12 червня прихильники Навального планують провести не тільки в Москві, але і в інших містах Росії. У деяких містах ці меропрітятія вдалося узгодити з місцевою владою, а в деяких - ні.

Навальний 26 березня вже організовував антикорупційний мітинг відразу в декількох містах після публікації розслідування ФБК "Він вам не Дімон".

У розслідуванні розповідалося про майно і об'єкти нерухомості, пов'язаних, за інформацією фонду, з прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим.

В ході мітингу було затримано близько тисячі чоловік. Кілька учасників мітингу були запідозрені в застосуванні насильства по відношенню до поліцейських. 11 червня по цій справі був заарештований черговий підозрюваний - уссурійський бізнесмен і соратник опозиціонера В'ячеслава Мальцева Олексій Політиків.

9 червня заарештували активіста руху "14%" Дмитра Борисова. Раніше актор Юрій Кулій був засуджений до восьми місяців колонії-поселення, тесля з Люберец Олександр Шпаков отримав 1,5 роки колонії загального режиму. Студент Максим Бельдінов отримав 1,5 роки умовно.

Справи інших трьох фігурантів "справи 26 березня" - Андрія Косих, Дмитра Крепкіна і Станіслава Зимовця - ще розслідуються.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация