Навчальний храм Університету МНС

У Петербурзі Університет МНС замаскував православний храм під навчальний корпус віртуальної кафедри. Для навчання майбутніх рятувальників передбачені ризничі і пономарка. У Петербурзі Університет МНС замаскував православний храм під навчальний корпус віртуальної кафедри

скріншот з сайту igps.ru

Храм святого Миколая Чудотворця зводиться на території Університету МНС, як стверджується на офіційному сайті, на добровільні пожертвування співробітників і випускників найстарішого пожежно-технічного училища. Але це не зовсім так. Відповідно до документації це не храм, а «навчальний корпус», на який з бюджету навчального закладу виділено майже 10 мільйонів рублів.

Новий навчальний корпус для кафедри основ православної культури Санкт-Петербурзького університету МНС планується побудувати на майданчику за адресою: вулиця Фучика, будинок 10, - про це у вересні 2017 року повідомила прес-служба відомчого вузу. Запланований зовнішній вигляд навчального корпусу, як зазначалося, «буде нагадувати каплицю» - за профілем кафедри.

У лютому 2018 року на сайті держзакупівель з'явилася конкурсна документація, підрядник за 6 місяців і 9,75 мільйона рублів повинен звести навчальний корпус. Результати процедури будуть оголошені 20 березня. Відповідно до технічного завдання навчальне приміщення дійсно «нагадує» каплицю з куполом і двометровим хрестом.

Картинка з техзавдання пізнавана. Точно таке ж зображення можна знайти на сайті Університету МНС, в інформації від 14 жовтня 2016 року: «Освячення плями забудови під храм святителя Миколая Чудотворця». На одному з репортажів фото начальник університету генерал-лейтенант внутрішньої служби Едуард Чижиков розглядає на місці закладки стенд, на стенді - такий же малюнок.

Як тоді повідомлялося, храм планується звести з ініціативи клубу випускників Університету МНС, за рахунок пожертвувань діючих співробітників, ветеранів.

Є на сайті і окрема сторінка, присвячена будівництву храму. На ній вказано, що «фінансування будівництва грунтується на добровільні пожертвування особового складу університету, випускників університету, добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб». Є заклик жертвувати на добру справу, наведені реквізити «Фонду розвитку пожежної безпеки та інших сфер безпеки життєдіяльності« Система ». За даними лічильника, на сьогоднішній день сума пожертвувань складає трохи менше 4,5 мільйона рублів.

Уважне прочитання технічної документації на будівництво «навчального корпусу» переконало, що мова в обох випадках йде про одне й те ж об'єкті. Проект, за яким має бути зведено будівлю, складений ТОВ «ГК« Петербург-Строй »на замовлення фонду« Система ». Документ дуже цікавий. Він має назву «Будівництво навчального корпусу кафедри« Основи православної культури »інституту професійної підготовки Санкт-Петербурзького університету ДПС МНС Росії». До складу будівлі входять три приміщення. Одне з них називається в різних розділах або «об'єкт освіти», або просто «храм». Два інших - «ризничі» і «пономарка». В якихось розділах будівлю іменується «об'єктом освіти», в деяких - храмом, а іноді - і тим і іншим одночасно: «Проектований об'єкт освіти - навчальний корпус кафедри« Основи православної культури », розташований за адресою: м Санкт-Петербург, вул. Фучика, д. 10, літера А, являє собою одноповерховий храм з розмірами в плані по осях 8,42 м х 7,41 м у вигляді складної форми, що складається з трьох приміщень. До складу будівлі храму входить наступний комплекс приміщень: 1.1 Храм; 1.2 ризничі; 1.3 Пономарка ».

Як будується об'єкт може бути одночасно навчальним корпусом і православним храмом, спробувала розібратися «Фонтанка». І не змогла. Не вийшло навіть зрозуміти, що таке «кафедра основ православної культури».

Керівник прес-служби університету Сергій Алексєєв розповів, що храм дійсно закладений, а конкурс на будівництво навчального корпусу оголошено, але це зовсім не означає споруди культового закладу за рахунок університету. За його словами, через деякий час після оголошення збору коштів стало ясно, що на пожертвування церква звести не вийде, але храм закладений, гроші на добру справу збирали і продовжують збирати. Навчальний корпус теж будується в повній відповідності з законом, на кошти університету, отримані від діяльності, що приносить дохід (наприклад, від автошколи). Справа важлива і потрібна з метою духовного та патріотичного виховання.

«Фонтанка» попросила відповісти на кілька запитань:

- Храм святителя Миколи Чудотворця і «навчальний корпус» - це одне і те ж чи ні?

- Який склад кафедри основ православної культури та хто її очолює?

Ми порахували важливим з'ясувати, хто кого обманює: або замість храму, на який збирають пожертви, університет зводить навчальний корпус, або під виглядом навчального корпусу за кошти університету будується храм.

На зустрічі з заступниками начальника університету Олексієм Доільніциним (по роботі з особовим складом) і Віктором Шангіна (в його компетенції будівництво і держзакупівлі) журналіста запевнили: ніхто нікого не обманює. Просто храм будується на пожертви, а навчальний корпус - за рахунок університету. В дусі угоди про взаємодію , Підписаному главою МНС Володимиром Пучковим і патріархом Кирилом в липні 2017 року. Якщо ці два об'єкти і збіглися в часі і просторі - ну і що, справа-то благе. З цієї позиції досвідчених керівників було зрушити.

З кафедрою основ православної культури все теж виявилося непросто. Дійсно, в березні 2017 року начальник Північно-Західного регіонального центру МНС підписав вказівку, згідно з яким Університету МНС слід внести зміни до штатного розпису вузу, ввівши таку кафедру в складі одного співробітника - професора, начальника кафедри. У червні 2017 року наказом начальника університету кафедра була сформована в складі п'яти штатних одиниць - завідувача, заступника, доцента і двох викладачів. Православним освітою майбутніх пожежників повинні займатися два полковника, підполковник, майор і цивільний службовець.

Наскільки вдалося зрозуміти з відповідей представників університету, на сьогоднішній день особового складу кафедра не має і її керівник не призначений. І взагалі навряд чи буде сформована в нинішньому вигляді, так як планується об'єднати її з існуючою кафедрою філософії і соціальних наук. Цікаво, що начальник кафедри філософії Олександр Луговий повідомив «Фонтанці», що кафедри основ православної культури в Університеті МНС немає, а однойменний курс - суто факультативний, відвідуваний курсантами та слухачами тільки за бажанням.

Заступник начальника університету Олексій Доільніцин особливо просив підкреслити, що храм Миколи Чудотворця будується з ініціативи громадськості, яку представляє клуб випускників, який не має відношення до діючих структур вузу. У «Фонтанки» немає ніяких сумнівів, що це дійсно так. Зауважимо, що головою клубу, як зазначено на його сайті, є начальник університету Едуард Чижиков, в складі ради клубу з 15 осіб - чотири заступники начальника університету, начальник Північно-Західного регіонального центру МНС із заступником, керівники управлінь МНС по Петербургу і Ленінградській області. Телефон з номером, вказаним на сайті клубу, встановлений у відділі виховної роботи університету.

Останнім шансом з'ясувати, що ж саме планується побудувати на вулиці Фучика, 10, був дзвінок проектувальнику. Генеральний директор Михайло Полепішін підтвердив, що його компанія припускає брати участь в конкурсі на право будувати цей об'єкт. На питання, що саме він планував і що передбачає будувати - навчальний корпус або храм, - запропонував з цим питанням звернутися до замовника, так як він поспішає на нараду і на відповідь в одне слово у нього немає часу. Коло замкнулося.

Денис Коротков, «Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Який склад кафедри основ православної культури та хто її очолює?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация