Навчання остеопатії СПбМАПО (нині СЗГМУ ім. І. І. Мечникова) і СПбДУ

Ідея створення Інституту належить відомих професорів медицини ХIХ століття: Н. І. Пирогову, Н. Ф. Здекауеру і Е. Е. Ейхвальд, який став першим директором інституту. 3 червня 1885 року зі благословення сім'ї Романових - великої княгині Олени Павлівни, був реалізований грандіозний проект по створенню першого в Росії Інституту для удосконалення лікарів, в 1896 р отримав титул Імператорського.

Імператорський Клінічний інститут знаменитий блискучими вченими-медиками, які працювали в ньому в ті роки. Це - директора професора Е. Е. Ейхвальд і М. І. Афанасьєв, Н. В. Скліфосовський і Г. Ф. Тілінг, професора Д. О. Отт, Н. Д. Монастирський, О. О. Мочутковского, А. До . Лімберг, Д. Л. Романовський, Н. А. Михайлов, Г. В. Хлопин і інші.

Хлопин і інші

Після 1917 р діяльність Клінічного інституту переходить на державну основу, і навчання набуває обов'язковий характер. У 1924 році він був перейменований в Ленінградський державний інститут для удосконалення лікарів (ГИДУВ), а в 1993 р перетворений в Медичну академію післядипломної освіти (МАПО). Протягом багатьох років Академія була одним з провідних вузів Росії в системі удосконалення і перепідготовки лікарів.

У 2011 р СПбМАПО була об'єднана з Санкт-Петербурзької державної медичної академією імені І. І. Мечникова. СПбГМА має більш ніж 100-річну історію. У 1907 р академік В. М. Бехтерєв створив Психоневрологічний інститут, який мав три факультети - медичний, юридичний і педагогічний. У 1920 р медичний факультет був перетворений в самостійний вуз -Державний інститут медичних знань, який протягом свого існування кілька разів міняв назви. У 1930 р він був перейменований у 2-й Ленінградський медичний інститут, в 1947 р - в Ленінградський санітарно-гігієнічний медичний інститут (ЛСГМІ), а в 1994 р отримав статус академії і став називатися Санкт-Петербурзької державної медичної академією ім. І.І. Мечникова.

В результаті злиття цих двох найбільших медичних навчальних закладів був утворений Північно-Західний державний медичний університет імені І. І. Мечникова.

Сьогодні СЗГМУ ім. І. І. Мечникова - це:

  • 8 факультетів, 110 кафедр;
  • клінічна інтернатура і ординатура;
  • сучасна система дистанційної освіти;
  • потужна клінічна база;
  • 2 науково-дослідних інститути, 6 науково-дослідних лабораторій;
  • аспірантура і докторантура.

Офіційний сайт СЗГМУ ім. І. І. Мечникова

Мечникова

Санкт-Петербурзький університет був заснований Петром I в задуманої їм цілісну систему науки і освіти в Росії, в якій були об'єднані Академія Наук, університет і гімназія.

У числі перших професорів університету були великі вчені: математики Л. Ейлер, Д. Бернуллі, історик Г. З. Байєр. Першим ректором став в 1747 р (до цього часу такої посади не було) відомий історик і етнограф, академік Г. Ф. Міллер, в 1750 році його змінив на цій посаді його учень - видатний натураліст і мандрівник С. П. Крашенініков, а з 1758 по 1765 рр. Санкт-Петербурзький університет очолював великий російський вчений-енциклопедист М. В. Ломоносов, який ще в 1747 р почав читати перший курс фізики російською мовою. З 1760-х рр. університет і гімназія розміщувалися в будинку барона Строганова на стрілці Василівського острова.

університет і гімназія розміщувалися в будинку барона Строганова на стрілці Василівського острова

За 285 років існування СПбГУ закріпив за собою право називатися одним із кращих вузів Росії. Багате історичне минуле, сучасна дослідницька діяльність, активний розвиток і новаторство дозволяють СПбГУ перебувати на передових рубежах російської науки.

Медичний факультет - один з наймолодших факультетів університету. Необхідність його створення була очевидна ще Петру I. Однак відкриття факультету відбулося через 271 рік. Незважаючи на це, за свою 15-річну історію Медичний факультет СПбДУ зібрав в собі сильні викладацькі кадри і поставив завдання - сформувати лікаря 21 століття.

Сьогодні СПбГУ - це:

  • 22 факультету, 289 кафедри, 323 спеціальності;
  • 13 науково-дослідних інститутів;
  • більше 32 000 студентів щорічно;
  • 14 000 співробітників, близько 6 000 викладачів.

Офіційний сайт СПбДУ

Офіційний сайт СПбДУ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация