Навчання і труд. Чи повинні діти працювати в школі?

  1. думка блогосфери

З ініціативою про трудове виховання школярів виступала саме Васильєва. На її думку, необхідно повернути систему освіти сільські бригади, роботу на присадибній ділянці і прибирання шкільних приміщень. Це дозволить припинити виховувати в дітях споживачів.

«Я знаю, що ваші колеги в Думі готують взагалі закон про трудове виховання школярів, який ми будемо підтримувати обома руками», - заявила Васильєва, виступаючи на Всеросійському форумі «Взаємодія сім'ї, школи, рад жінок в цивільному і патріотичному вихованні підростаючого покоління».

Таким чином, Міністерства освіти та науки Росії наполягає на практиці, яка застосовувалася в школах СРСР.

Чи повинні діти працювати в школі?

Ні, попереду все життя - ще напрацювати

22 (15.0%)

Так, любов до праці потрібно прищеплювати з дитинства

76 (51.7%)

Трудове виховання - компетенція батьків

49 (33.3%)

Напрямки суспільно корисної, продуктивної праці з наказу Міністерства освіти СРСР від 11 травня 1985 року:

Види суспільно корисної, продуктивної праці 1-4 класи 5-7 класи 8-9 класи 10-11 (12) класи I. Праця в промисловості, сільському господарстві, сфері обслуговування Виконання завдань підприємств в шкільних майстернях, міжшкільних КПК, навчальних цехах підприємств, майстерень профтехучилищ + + + Участь у збиранні врожаю, догляду за посівами, в вирощуванні домашньої птиці і молодняка сільськогосподарським тварин, в меліоративних роботах + + + Обробіток сільськогосподарських культур із застосуванням машин на полях колгоспу, радгоспу + Участь в роботах на живий тноводческіх фермах по годівлі тварин і догляду за ними, в доїнні корів, стрижці овець та ін. + + Роботи в торгівлі, громадському харчуванні, транспорті і зв'язку, комунальному господарстві + + II. Охорона природи. Роботи з благоустрою Збір лікарської сировини, плодів, ягід, грибів, насіння. Вирощування розсади квітів, посадка квітів, дерев і чагарників + + + + Зачистка і посадка лісу, полезахисних насаджень. Участь в боротьбі з шкідниками сільськогосподарських культур, ліси. Порятунок рибної молоді під час паводків, охорона водойм, розведення риб. Допомога в підтримці чистоти дворів, вулиць, скверів і парків + + + Виріб годівниць і гніздівель для птахів + + III. Роботи для школи Прибирання класних кімнат, кабінетів і майстерень, догляд за рослинами в шкільних приміщеннях, за ділянкою школи + + + + Приготування і ремонт навчального обладнання і наочних посібників, інструменту, сільськогосподарського інвентарю. Участь у створенні та оснащенні навчальних кабінетів, майстерень, спортивної, географічної майданчики, ремонті шкільних меблів та господарського інвентарю, в ремонті школи, майстерень, гаража, теплиці, парників, обладнанні полігонів для навчання учнів водінню автомобілів і тракторів і т.д. + + + Роботи на шкільному навчально-дослідній ділянці Догляд за садом, вирощування продукції для шкільних їдалень, квітково-декоративних рослин, кормових культур. Догляд за кроликами, птахом. Сільськогосподарське дослідництва за завданнями вчених + + + + IV. Збір вторинної сировини Металобрухту + + + Макулатури + (3-4 кл.) + + +

____________________________

думка блогосфери

fixik_papus   : fixik_papus :

Чи буде від цього користь? Практична - умовно так. Виховно-освітня - строго нуль. Навіть мінус.

У дитини з дитинства виробиться відраза до цієї роботи. І до будь-якої іншої роботи (другий-то він не бачив!).

Тепер повертаємося до міністерської ідеї миття підлоги школярами.

Чи корисно це?

Так! Якщо кожна «бригада» з трьох школярів зробить це разів зо три. Або п'ять. Не більше.

І не для того, щоб клас прибрати. А для того, щоб розуміти, яка робота у прибиральниці, як це робиться, поважати і цінувати результати. А ось після трьох (або п'яти) раз - ні! Абсолютно шкідлива.

Для мийки ж підлог в класі - краще купити простенький робот-натирач. (На прикладі якого заодно можна показати дітям масу всього цікавого).

Так що насправді - міністерська ідея з дитинства прищеплює тільки люту ненависть до роботи. До такої, а оскільки іншої не бачать - то взагалі до будь-хто.

А що корисно? Корисно - кожні 2 тижні влаштовувати школярам екскурсію на реальне виробництво. Бажано з майстер-класом.

Скажете, екскурсії - дорого, робот-натирач - дорого, та прибиральниця - дорого, а школярі - безкоштовні?

джерело

miliatania   : miliatania :

В радянській школі така дисципліна була. Суспільно-корисна праця вважався факультативним, проте відвідувати уроки суспільно-корисної праці зобов'язані були всі.

Вели уроки зазвичай класні керівники. Так як найчастіше уроки проходили на свіжому повітрі, їх поєднували ще з субботнікамі.Что ж це було насправді?

Пам'ятаю, в нашій школі суспільно-корисна праця ні суворо визначений якимись рамками. Старшокласники приводили в порядок шкільну територію, доглядали за пам'ятником учасникам Великої Вітчизняної війни. Навесні білили дерева вздовж дороги, що веде до села і прибирали сушняк. Середні класи зазвичай працювали в школі на присадибній ділянці, вирощували овочі і квіти, мили коридори школи. Малюки кожен день мілини шкільний двір і працювали в шкільній бібліотеці, приводячи в порядок підручники.

У школі цілий рік був ідеальний порядок. У центрі села теж, так як кожен клас був закріплений за якимось певним ділянкою, і діти збирали папірці, рвали траву, пололи, прибирали і т.д Те ж саме робили діти в місті.

Були, звичайно, моменти, коли праця дітей використовувався не за призначенням. Наприклад, на прохання якогось керівника школярів посилали почистити склади або зібрати урожай кавунів, винограду і т.д. Діти за цю працю нічого не отримували, вчителі теж. Але в цілому, я вважаю, що все-таки від цих уроків було більше користі, ніж шкоди.

Потім суспільно-корисна праця прибрали з програми, дитяча праця можна зараз використовувати тільки з письмового дозволу батьків. Не всі батьки такий дозвіл дають, і діти зовсім розучилися працювати. Пам'ятник учасникам Великої Вітчизняної війни весь рік стоїть недоглянутий, в центрі села підбирають папірці, кинуті дітьми, дорослі, які працюють за копійки в адміністрації, коридори школи миють технічки. Школярі тільки упорядковують шкільний двір і все.

Пам'ятайте, друзі, уроки суспільно-корисної праці в школі? Або він все-таки суспільно-даремний, як вважали ті, хто ці уроки скасував?

джерело

____________________________

zuborobo   публікує фотографії того, як радянських школярів привчали до праці: zuborobo публікує фотографії того, як радянських школярів привчали до праці:

zuborobo   публікує фотографії того, як радянських школярів привчали до праці:

джерело

Чи повинні діти працювати в школі?
Чи корисно це?
А що корисно?
Скажете, екскурсії - дорого, робот-натирач - дорого, та прибиральниця - дорого, а школярі - безкоштовні?
Что ж це було насправді?
Пам'ятайте, друзі, уроки суспільно-корисної праці в школі?
Або він все-таки суспільно-даремний, як вважали ті, хто ці уроки скасував?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация