Навчання у Франції для російських і кращі університети

  1. Особливості системи вищої освіти Франції
  2. Процедура вступу до університетів Франції для іноземців
  3. Вартість навчання у французькому вузі
  4. Кращі вузи Франції
  5. Страсбурзький університет (University of Strasbourg)
  6. Університет Монпельє (University of Montpellier)
  7. Паризький університет Сорбонна (La Sorbonne)

У Франції іноземні студенти нарівні з місцевими жителями мають можливість отримати якісну вищу освіту, причому з мінімальними витратами. Завдяки масштабній підтримці з боку держави, яке спрямовує в систему освіти до однієї п'ятої бюджету країни, студенти з різних країн світу щорічно спрямовуються до Франції за отриманням знань і європейським дипломом.

За кількістю іноземців в своїх вузах країна займає третю позицію, після США і Великобританії . За даними ЮНЕСКО - це близько 7% від загальної кількості осіб, що навчаються в закордонних університетах. Наприклад, з Росії до французьких вузів щорічно надходить близько 4-5 тисяч студентів. Багато випускників знаходять престижну роботу у французьких компаніях і залишаються в країні назавжди, тобто отримують громадянство Франції .

Особливості системи вищої освіти Франції

Система вищої освіти Франції має свої відмінні риси і специфіку. Студентам з країн СНД, в першу чергу, необхідно заздалегідь визначитися зі спеціальністю майбутнього навчання. Тим більше, якщо виникне бажання залишитися жити у Франції , То пошук роботи буде можливий в суворій відповідності з отриманим дипломом.

Вища освіта представлена університетами, вищими і спеціалізованими школами. Останній вид навчальних закладів відрізняється в отриманні вузького профільної освіти. Наприклад, там можна вивчитися на дизайнера, архітектора, журналіста, фотографа або художника.

Наприклад, там можна вивчитися на дизайнера, архітектора, журналіста, фотографа або художника

Вищі школи є одним з найбільш характерних факторів французької системи освіти. У них готують висококласних фахівців - майбутніх топ-менеджерів і управлінців, власників великого бізнесу у Франції . Навчання тільки на платній основі, обов'язкові вступні іспити і досить жорсткий відбір. В окремо взятій школі кількість щорічно надходять студентів може не перевищувати і 50 осіб.

І нарешті, найбільш звична і велика група - це університети. У країні більше 80 державних вузів, з яких 13 знаходяться в Парижі та його передмістях. Більшість університетів мають багатопрофільне напрямок, але є і спеціалізовані.

Так званий диплом «лісанс» (бакалавр) можна отримати за 3 роки, ще через рік диплом Майстер 1 (спеціаліст) та після 5 років навчання диплом Майстер 2 (магістр). При бажанні є можливість продовжити навчання в аспірантурі і зайнятися науковою діяльністю. Освітній цикл складається з лекційних та лабораторних занять, проходження практики, здачі контрольних робіт та іспитів.

Процедура вступу до університетів Франції для іноземців

Як уже згадувалося, іноземні студенти мають рівні права під час вступу поряд з французами. Для зарахування в університет не потрібні вступні іспити. Однак якщо мова йде про випускників російських або українських шкіл, то через невеликі відмінностей в системі середньої освіти, доведеться вступити спочатку в вітчизняний вуз, а згодом вже подавати документи в університет Франції. У більшості випадків, для успішного зарахування досить одного року навчання в своїй країні.

Про вимоги і пакеті документів найкраще дізнаватися на офіційному сайті конкретного вузу Франції, можна лише позначити основні критерії:

  1. Документальне підтвердження володіння французькою мовою. Залежно від вузу і спеціальності можуть знадобитися результати тестів TCF-DAP або TCF-TP, а також підсумки іспитів DELF або DALF. Практично в будь-якій країні існують спеціальні центри з видачі подібних сертифікатів. Крім того, підтвердити мову можна і в самій Франції.

  2. Атестат про повну загальну середню освіту та диплом про вищу (при наявності), з випискою оцінок.

  3. Автобіографія, мотиваційний і рекомендаційні листи.

Всі документи повинні бути перекладені на французьку мову і завірені у нотаріуса.

Вартість навчання у французькому вузі

За інформацією агентства Campus France, уряд Франції щорічно субсидує університети на суму 10000 євро на одного студента, в незалежності від того іноземець це або француз. А якщо врахувати, що переважна більшість вузів є державними, то вищу освіту у Франції, в тому числі для російських, можна отримати практично безкоштовно.

А якщо врахувати, що переважна більшість вузів є державними, то вищу освіту у Франції, в тому числі для російських, можна отримати практично безкоштовно

За навчання доведеться внести реєстраційний внесок в розмірі 200-400 євро в рік і оплатити соціальну страховку близько 200 євро. Якщо надходити в приватний вуз або вищу школу, то тут вартість варіюється від 8000 до 20000 євро в рік. Крім того, в університетах Франції досить розвинена система стипендій і спеціальних субсидій для студентів. Це може допомогти скоротити витрати на особисті потреби під час навчання.

Плата за житло є однією з найбільш витратних складових у житті студента французького вузу. Системою університетських гуртожитків Франції керує спеціальна організація CROUS. За кілька сотень євро можна отримати кімнату або студію, проте іноземцеві це буде зробити досить проблематично, а в Парижі і зовсім не реально.

Вихід один, орендувати кімнату в приватному гуртожитку. Вартість в кілька разів дорожче (до 700 євро), але умови кращі. Підшукати підходящий варіант можна за допомогою спеціального сайту adele.org . І нарешті, якщо фінансові можливості дозволяють, є можливість орендувати житло в приватному порядку. Відповідно, ціни можуть бути найрізноманітніші.

Кращі вузи Франції

Незважаючи на те, що у Франції не існує офіційного рейтингу університетів, постараємося виділити найбільш знамениті і престижні вузи.

Страсбурзький університет (University of Strasbourg)

Один з найдавніших вузів Франції за свою 5-вікову історію здобув світову популярність і є одним з кращих навчальних закладів сучасності. До складу знаменитих випускників входять кілька десятків нобелівських лауреатів, видатні вчені, письменники, лікарі, громадські та політичні діячі.

Наприклад, голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, футбольний тренер Арсен Венгер і, звичайно ж, видатний німецький мислитель і поет Йоганн Вольфганг Гете. На 37 факультетах вузу навчається близько 46000 студентів, п'ята частина з яких іноземці. Близько 4600 викладачів і наукових співробітників працює в 79 науково-дослідних інститутах, лабораторіях і навчальних підрозділах.

Університет включає широкий спектр освітніх напрямків, основні з яких - це соціальні і гуманітарні науки, право, економіка, мистецтво, менеджмент і медицина. Університет має велику інфраструктуру, мережу бібліотек, музеїв і знаменитий на всю Францію ботанічний сад.

Офіційний сайт Страсбурзького університету - unistra.fr

Університет Монпельє (University of Montpellier)

Заснований в 13 столітті вуз є одним з найстаріших в Європі. Багато істориків вважають його родоначальником вивчення практичної медицини в Західному світі. В університеті навчалися такі знамениті особистості, як Нострадамус, Франсуа Рабле і Петрарка. На сьогоднішній день на 9 факультетах вузу отримують знання близько 60000 студентів, в тому числі і чимало іноземців.

Завдяки історичним традиціям самими престижним є медичний та стоматологічний факультети, а також факультет фармакології. При бажанні можна вивчати економіку, право і політичні науки. В університеті представлені 2 школи, 6 наукових інститутів і 14 академічних бібліотек. Якість викладання на дуже високому рівні.

Вуз має багату культурну спадщину, представлене колекцією з понад 1000 старовинних картин французьких та італійських художників, музеями і портретними галереями. Ботанічний сад в Монпельє найстаріший у Франції.

Офіційний сайт університету Монпельє - umontpellier.fr

Паризький університет Сорбонна (La Sorbonne)

Без перебільшення найвідоміший вуз Франції бере свій початок з першої половини 13 століття. Найбільший за своїми масштабами міжнародний вуз з 1970 року розпався на 13 незалежних університетів, 5 з яких формально вважаються його основними приймачами з єдиною інфраструктурою. Всі ці вузи постаралися максимально зберегти дух і традиції свого історичного батька.

Знаменитими випускниками Паризького університету є Оноре де Бальзак, Осип Мандельштам, Марина Іванівна Цвєтаєва і багато інших Знаменитими випускниками Паризького університету є Оноре де Бальзак, Осип Мандельштам, Марина Іванівна Цвєтаєва і багато інших. У 5 університетах Сорбонни навчається понад 130 тисяч студентів. При надходженні, в першу чергу, необхідно відштовхуватися від обраного напрямку освіти.

Кожен з вузів має свою спеціалізацію, наприклад, економіку краще вивчати в Пантеон Сорбонна (Париж 1), право в Пантеон-Ассасе (Париж 2), мови, літературу і театральне мистецтво в Нова Сорбонна (Париж 3), гуманітарні науки в Париж Сорбонна (Париж 4), і нарешті медичні спеціальності забезпечить Париж-Декарт (Париж 5).

У будь-якого з цих вузів є свої офіційні ресурси в інтернеті, де більш детально можна ознайомитися з особливостями навчання і підібрати відповідний для себе університет. В незалежності від вибору, після закінчення навчання можна гордо сказати «Я вчився в Сорбонні».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация