Навіщо нам «Нелюбов» Андрія Звягінцева після його «Олени» і «Левіафана»

18:11, 01.06.2017

сьогодні Андрій Звягінцев , Мабуть, найвідоміший у світі сучасний російський режисер. У «нелюбові» він продовжує тему, підняту ще в « Олені ». Режисер досліджує актуальні соціальні проблеми Росії і розповідає зрозумілі кожному в нашому суспільстві людські трагедії. Найчастіше побутова драма Звягінцева переростає в гучне і майже плакатне заяву про долю Батьківщини.

У випадку з « нелюбов'ю »Зійшлися всі карти. Каннське журі віддало фільму одну з нагород невипадково. Нова робота Звягінцева цікава не тільки виразною фактурою депресивної Росії, як це було в « Левиафане », А й пронизливої ​​історією взаємин. Центральний сімейний конфлікт «нелюбові» здатний стати близьким і зрозумілим навіть тим, хто мало уявляє собі життя в холодних панельних будинках Москви. Втім, протягом фільму Звягінцева не раз занесе на поворотах, але, незважаючи на це, картину можна вважати якщо не найкращою в його фільмографії, то безумовно самої цільної.

Втім, протягом фільму Звягінцева не раз занесе на поворотах, але, незважаючи на це, картину можна вважати якщо не найкращою в його фільмографії, то безумовно самої цільної

Олексій Розін у фільмі «Нелюбов»

За сюжетом в одній з множин квартир на околиці столиці живе нещаслива сім'я. Нещаслива вона по-своєму: подружжя Борис ( Олексій Розін ) І Женя ( Мар'яна Співак ) Не можуть терпіти один одного і мріють скоріше розлучитися, щоб почати життя спочатку. Їх сварки позначаються на сина - 12-річному школяреві Олексі, якого ніхто з батьків не горить бажанням «повісити собі на шию» після довгоочікуваного розлучення. Коли він нарешті трапляється, хлопчик іде з дому і не повертається. Батьки змушені почати пошуки - болісні для обох через відсутність взаєморозуміння і допомоги з боку правоохоронних органів.

Хоча «Нелюбов» будується за детективної схемою - герої напружено розшукують зниклого хлопчика, знаходять докази, допитують свідків і оглядають темні під'їзди, - картина Звягінцева цікава зовсім не своїм сюжетом. Перші кадри фільму задають тон всьому оповіданню (ними ж фільм і закінчиться): зняті улюбленим оператором режисера Михайлом Крічманом мальовничі краєвиди зимового лісу з похилої сосною і проходить поруч самотній хлопчик Альоша дають зрозуміти, наскільки сильно Звягінцев любить Андрія Тарковського . Вдумливим і холодним рухом камера розповідає свою історію про життя міста, більше схожого на місто-привид, ніж на столичний мегаполіс.

Вдумливим і холодним рухом камера розповідає свою історію про життя міста, більше схожого на місто-привид, ніж на столичний мегаполіс

Матвій Новиков в ролі 12-річного Олексія у фільмі «Нелюбов»

Сімейна драма підкреслюється в «нелюбові» детально прописаним оточенням. Радіо в машині Бориса сповіщає про насування кінець світу, телеканали транслюють « Дім 2 »І репортажі про військовий конфлікт на Донбасі. Прикмети часу дуже важливі для Звягінцева: таким чином він прагне зробити приватну драму символічним міркуванням про Росію. У «нелюбові», наприклад, з'являється група рятувальників-волонтерів. Самі по собі вони відображають соціально-політичні погляди режисера: раз держава не здатна допомогти - допоможи собі сам. Потрібно сказати, якщо у фільмі і є промінчик світла, то сяє він лише завдяки самовідданим добровольцям, реально діючим в багатьох містах країни.

Продумана і чітко вивірена структура фільму, на щастя, не дає Звягінцева повністю піти в політику. Найгірші моменти «нелюбові» відбуваються рівно тоді, коли режисер хоче викрити російське суспільство. Причиною такого непотрапляння є, мабуть, відсутність почуття гумору у автора, через що сцени викриття церковного лицемірства та бездуховності мешканців столиці подаються в лоб і дуже заважають фільму рухатися в потрібному напрямку. Втім, таких моментів небагато. Звягінцева дійсно вдалося утримати ліричну лінію «нелюбові» на першому плані, зокрема завдяки емоційна і сильної грі Олексія Розіна і Мар'яни Співак .

Звягінцева дійсно вдалося утримати ліричну лінію «нелюбові» на першому плані, зокрема завдяки емоційна і сильної грі   Олексія Розіна   і   Мар'яни Співак

Мар'яна Співак у фільмі «Нелюбов»

Хочеться вірити, що «Нелюбов» стане завершальною частиною трилогії Звягінцева про розвал сучасної російської родини. Фільм ставить жирну крапку в сумних роздумах, початих в «Олені» та продовжених «Левіафаном». Звягінцев і раніше безжалісний, холодний і безкомпромісний, і важко уявити, що коли-небудь режисер зніме комедію, нехай хоча б і про Росію. Але важливо інше: крім нього, занурюватися так глибоко в соціальну міфологію російського суспільства не наважиться ніхто, а відправлятися в цей складний і зовсім не радісний шлях разом з ним чи ні - це справа вже кожного.

Олексій Розін у фільмі «Нелюбов»

Читайте також:

Дружина і колишня кохана прийшли підтримати Андрія Звягінцева на прем'єру «нелюбові»

Андрій Звягінцев сподівається, що нецензурну лексику дозволять використовувати в російських фільмах

Андрій Звягінцев втретє залишився без «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация