Навіщо виводити гроші в офшор, якщо на них не можна купити футбольний клуб в Англії?

Це - удар страшної сили. Ось навіщо потрібно виводити гроші в офшор і ховатися там, якщо на них не можна купити замок або футбольний клуб в Англії?

РІА Новини
РІА Новини

«Панамський скандал» на очах стає «чорним лебедем», який залетів у «тиху гавань» глобальної корупції. Фронт прем'єр Великобританії Девід Кемерон, який і сам засвітився в архівах Mossack Fonseca. Лондон, столиця Британської імперії, залишається серцем світової офшорної системи. Під його впливом - кілька ключових юрисдикцій, де одночасно діє британське право, що дозволяє ефективно захищати права власності і структурувати угоди з нею, і національне законодавство, що дозволяє власникам майже не ділитися інформацією про себе з рештою світу. Сам же місто на Темзі, а також прилеглі графства Англії і Уельс - одна з найбільших в світі локацій елітної нерухомості, від квартир до маєтків з замками, космічні ціни на яку не в останню чергу пояснюються стабільно високим попитом з боку бенефіціарів офшорів, в тому числі з кримінально-корупційним нальотом.

Читайте також: Читайте також:

Чому Сергій Ролдугіна, близький друг Путіна, може вважатися не тільки музикантом-віртуозом, але і власником тіньової офшорній імперії з активами в мільярди доларів

Ось з цього кінця і запропонував зайти Кемерон. Уже в наступному місяці у Великобританії почне працювати єдиний реєстр прав власності для іноземних і місцевих компаній. Ключова вимога - розкриття реальних бенефіціарів. Як підкреслює офіс прем'єр-міністра, іноземним юридичним особам належить близько ста тисяч об'єктів на території Альбіону, майже половина з них - у Лондоні.

Це - удар страшної сили. Ось навіщо потрібно виводити гроші в офшор і ховатися там, якщо на них не можна купити замок або футбольний клуб в Англії?

Поки відповідь є: щоб купити апартаменти в Майамі або віллу на Лазурному Березі. Правда, Франція має намір наслідувати приклад Великобританії, поряд з Нідерландами, Австралією і ще десятком юрисдикцій різного калібру, від Індонезії до Афганістану.

Також очікується, що з ініціативи Кемерона податкову і фінансову інформацію незабаром будуть змушені розкрити британські офшорні юрисдикції, в тому числі Британські Віргінські острови, Кайманові острови і Бермудські острови, а також острів Мен і нормандські острова Джерсі і Гернсі в Ла-Манші.

Без подачі британського прем'єра, але явно під впливом світового скандалу розкривається і Панама - один з небагатьох великих офшорних хостингів, який не перебував в орбіті прямого впливу ні Сполученого королівства, ні США. І ось Центральноамериканська республіка (а разом з нею - Бахрейн, Вануату, Науру і Ліван) приєдналася до міжнародної угоди про обмін фінансовою інформацією. Правда, багато про Панаму завдяки публікаціям журналістів-розслідувачів і так відомо, але, по-перше, там багато реєстраторів, а не тільки Mossack Fonseca, а по-друге, мова йде про міжнародний державному співпраці з усіма юридичними наслідками.

До речі, Росія приєдналася до системи автоматичного обміну інформацією теж буквально на днях, а сама система вийде на проектну потужність тільки до 2018 року. Так що бажаючі мають час, щоб переховати панамські заначки. Тільки куди?

Розумних і солідних варіантів, залишається, строго кажучи, три: Сінгапур, Гонконг і США.

Американців без натяків можна назвати головними бенефіціарами останніх подій. Репутація одного прямого конкурента, який перебував під боком, зруйнована, судячи з усього, безповоротно, а другий - і головний - конкурент сам оголосив про вихід з офшорною гри. Але перспективи перетворення Штатів в світового офшорного гегемона теж неочевидні: там занадто великі юридичні ризики. Наприклад, росіянам, що потрапили під персональні санкції, немає сенсу читати сайти ріелторських контор на Манхеттені.

Та й в цілому корупція стає чимось на зразок глобального потепління: загальновизнаною світовою проблемою. МВФ, наприклад, опублікував доповідь, згідно з яким корупція коштує світу 2% ВВП на рік (це близько 2 трильйонів доларів). І головне в ініціативах Кемерона: визнання в тому, що найбільш розвинені і привабливі для життя країни відповідають за цю проблему не менше, ніж держави, де процвітає корупція.

Ось навіщо потрібно виводити гроші в офшор і ховатися там, якщо на них не можна купити замок або футбольний клуб в Англії?
Ось навіщо потрібно виводити гроші в офшор і ховатися там, якщо на них не можна купити замок або футбольний клуб в Англії?
Тільки куди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация