Навіщо колишній глава РЖД Якунін отримав німецьку робочу візу, Відкритий місто / OpenTown.org

Колишній керівник "Російських залізниць" (РЖД) Володимир Якунін отримав візу категорії "D", яка дає можливість працювати в Німеччині. Якунін отримає "блакитну карту" (blue card) - електронне посвідчення, яке надає право на проживання і роботу в країні. Про це в понеділок, 20 серпня, стало відомо DW.

Спочатку інформацію про німецьку візу екс-глави РЖД оприлюднив московський муніципальний депутат з Мар'їній Гаї Дмитро Клочков, запостив в своєму Facebook фотографію 70-річного Якуніна , Поміченого друзями Клочкова у візовому відділі консульства ФРН в Москві. Потім знімок далі поширив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

Віза категорії "D" видається в разі, якщо плановане перебування в країні триває довше 90 днів. Як правило, за видачею такої візи слід отримання посвідки на проживання.

"Блакитна карта" Якуніна - "ніякої конспірології"?

У Берліні в середині 2010-х років був зареєстрований інститут "Діалог цивілізацій", співзасновником яких є Володимир Якунін. Офіційна презентація інституту пройшла в Берліні 1 липня 2016 року. Заявлена ​​мета організації - дослідження в сфері міжнародних відносин і вироблення рекомендацій щодо зниження напруженості в світі.

Колишній керівник Російських залізниць (РЖД) Володимир Якунін отримав візу категорії D, яка дає можливість працювати в Німеччині

Якунін разом з іншими засновниками інституту - Вальтером Швіммером і Петером Вольфганг Шульце

На прохання DW пояснити цілі отримання Якуніним візи в "Діалозі цивілізацій" процитували керівника департаменту зовнішніх зв'язків інституту Григорія Левченка, який зазначив, що "ніякої конспірології немає".

"Отримання візи, що дозволяє працювати в країні, де розташований головний офіс вашої організації - нормальний робочий процес", - написав Левченко у себе в Facebook.

Якунін під санкціями США, але не ЄС

Володимир Якунін протягом 10 років, з 2005 по 2015 рік, керував РЖД . З ім'ям Якуніна пов'язаний один з найбільших скандалів 2013 року, коли ряд блогерів, включаючи опозиційного політика Олексія Навального, опублікували фотографії величезною дачі Якуніна в Підмосков'ї з молельной кімнатою і 50-метровим басейном. Особливу увагу привернуло звістка про те, що на дачі є спеціальне шубохраніліще. Сам глава РЖД наявність такого приміщення заперечував, а через рік після скандалу заявив про продаж будинку. Правда, учасники розслідування "Нової газети" прийшли до висновку, що покупець пов'язаний з сім'єю Якуніна .

У 2014 році Володимир Якунін виявився під санкціями США і Австралії - після того, як Росія, порушивши, на думку багатьох країн, міжнародне право, приєднала до своєї території український півострів Крим. Але під санкції з боку Європейського Союзу Якунін не потрапив, а при рішенні про видачу віз враховуються тільки правові рамки ЄС.

В опублікованій в 2018 році англійською мовою автобіографії Якунін, здається, вперше публічно визнав, що в роки СРСР був офіцером КДБ. Він також відомий як один із близьких друзів президента Володимира Путіна, з яким познайомився в Санкт-Петербурзі вже після розвалу Радянського Союзу.

І разом з яким в середині 1990-х років був в числі засновників дачного споживчого кооперативу "Озеро" (був заснований Путіним і ще сімома обличчями). Згодом засновники-пайовики "Озера" зробили великі кар'єри в Росії - або як бізнесмени, або як держуправлінці.

Крім керівництва РЖД Якунін відомий як голова благодійного православного Фонду Андрія Первозванного. Він щорічно брав участь в доставці в Росію Благодатного вогню напередодні Великодня - християнсько-православної традиції, що символізує воскресіння Ісуса Христа.

Блакитна карта" Якуніна - "ніякої конспірології"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация