Навіщо Лукашенко розпускає слух про поглинання Білорусі

З якою метою президент Білорусії поширює чутки про те, що Росія готова поглинути Білорусь , розповідає експерт "Правди.Ру" Дмитро Болкунец. З якою метою президент Білорусії поширює чутки про те, що Росія готова   поглинути Білорусь   , розповідає   експерт   Правди

25 грудня Олександр Лукашенко відвідає з візитом Москву, де відбудуться його переговори з Володимиром Путіним.

Президент Білорусії заявив, що буде обговорюватися компенсація Білорусії втрат від податкового маневру в нафтовій сфері РФ, а так само ціна на газ, що купується, яку президент хоче вирівняти з загальноросійської (70 доларів за кубічний метр проти 127 - зараз у Білорусі).

Нагадаємо, що податковий маневр в РФ передбачає поетапне зниження експортного мита на нафту з 30% до нуля до 2024 року з паралельним підвищенням податку на видобуток корисних копалин. Зараз Росія поставляє нафту в Білорусію без експортних мит за внутрішніми цінами. В результаті російський бюджет щорічно втрачає близько 140 млрд руб. Причому з ростом цін на нафту втрати збільшувалися, пише РБК.

Маневр, на думку Мінська, спровокує щорічне зростання цін на нафту для республіки на 21,3% за тонну, а до 2024-го року ціна досягне світового рівня. Це призведе до подорожчання роздрібних цін на нафтопродукти до 6%, відповідно на таку ж суму логістичних витрат і так далі - на всі товари і послуги. Білорусія оцінює свої втрати в 2019 році на рівні 383 млн доларів при ціні бареля нафти $ 70. Протягом шести років глобальні втрати для Білорусії складуть близько 10 млрд доларів.

Минулого тижня віце-прем'єр РФ Козак не став обговорювати з білоруським колегою тему компенсації за нафтову, а потім прем'єр-міністр Дмитро Медведєв жорстко вказав Мінську на два "інтеграційних сценарію", в яких для отримання грошей Лукашенко доведеться йти на серйозні поступки. Що ж хоче Москва від Мінська?

Як сказав "Правде.Ру", політолог, експерт з Білорусії Дмитро Болкунец, Медведєв має на увазі проекти "Союзної держави" і Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Проект "Союзна держава", незважаючи на те, що існує 19 років, так і не був реалізований, і до його реалізації в повній мірі (об'єднання) не готові сьогодні ні Росія, ні Білорусь. Тому те, про що говорить Медведєв, стосується інтеграції в рамках ЄАЕС, впевнений Дмитро Болкунец.

Експерт не вважає репрезентативними опитування регіональних груп "ВКонтакте" з питання об'єднання з РФ в одну державу (близько однієї третини білорусів проголосували за об'єднання).

"Російська Федерація зацікавлена ​​в першу чергу в налагодженні відносин з Білоруссю як з суверенною державою, тому що мати додатковий голос на міжнародній арені - це було б дуже правильно", - зазначив Дмитро Болкунец. З іншого боку, на його думку, "будь-який поглинання Білорусії може викликати дуже нервову реакцію в світі, яка може мати і серйозні санкційні наслідки для самої Російської Федерації".

За словами політолога, "ці розмови про те, що Росія тисне на білоруський суверенітет йдуть від самого Лукашенка "Через ряд місцевих видань. Це робиться для того, щоб спробувати згуртувати навколо президента електорат і номенклатуру, і спробувати дати сигнали Заходу, що є якась міфічна загроза з боку Москви.

Лукашенко під час переговорів з Москвою намагається на цій грі незалежності виторгувати для себе бонуси. "Це не красить білоруського президента. Я зауважу, що з боку Москви немає ніяких посилів про те, що Білорусії необхідно кудись вступати і так далі", - резюмував Дмитро Болкунец.

Нагадаємо, що Олександр Лукашенко заявив недавно, що "якщо нас хочуть поділити на області і впихнути в Росію - цього не буде ніколи", а "суверенітет для Білорусії - це святе".

Відзначимо, що Москва, ймовірно, не може чогось вимагати від Лукашенка в плані ЄАЕС, так як все вороса вирішуються консенсусом п'яти держав-членів, а ось вимагати визначитися з Союзною державою - може. Так, передбачені, але не прийняті загальна конституція, єдине податкове простір, органів управління, в тому числі парламенту, рахункової палати, комісії з прав людини, суду та іншого.

Немає єдиної валюти і єдиного емісійного центру, не реалізується і єдність в питанні зовнішньої політики, яка за договором повинна бути узгодженою сторонами . мабуть, це нервує Кремль найбільше .

Читайте по темі: Лідер російської партії: білоруси проголосують за приєднання до РФ

Зайняти, щоб віддати: Білорусія отримає від Росії новий кредит

Мінськ намагається дружити проти Москви

Що ж хоче Москва від Мінська?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация