Навіщо нам потрібен вітамін B2

  1. Вітамін B2 (рибофлавін)
  2. Продукти, що містять вітамін B2
  3. Роль вітаміну B2 (рибофлавіну)
  4. Добова потреба у вітаміні B2

Відомо, що для нормальної роботи нашого організму необхідні вітаміни, мікроелементи та поживні речовини, які містяться в основному в продуктах харчування. Якщо ж організм недоотримує необхідну кількість будь-якого вітаміну, може відбутися збій в його роботі, що відбитися на загальному здоров'я або на здоров'я будь-якого органу або однієї з систем організму. Тому слід знати, навіщо нам той чи інший вітамін потрібен і звідки його можна отримати. Отже, розглянемо, навіщо нам потрібен вітамін B2 (рибофлавін). Відомо, що для нормальної роботи нашого організму необхідні вітаміни, мікроелементи та поживні речовини, які містяться в основному в продуктах харчування

Навіщо нам потрібен вітамін B2

Вітамін B2 (рибофлавін)

Відомо, що вітамін В2 (рибофлавін) важливий для нашого здоров'я, так як він бере участь у багатьох біохімічних процесах. До того ж варто знати, що рибофлавін погано розчиняється у воді і спирті, а також схильний до руйнування на світлі. Одна з активних форм вітаміну В2 синтезується в печінці, нирках та інших тканинах.

Продукти, що містять вітамін B2

Вітамін В2 в достатній кількості міститься в молочних і м'ясних продуктах, досить високий вміст рибофлавіну в рибі, яйцях, крупах (гречаної і вівсяної), зернових, в хлібі з цільнозерновий борошна, в бобових, а також в капусті, помідорах, зелених листових овочах, абрикосах, грибах, арахісі, дріжджах.

Крім продуктів харчування, вітамін В2 міститься в таких травах, як люцерна, зелень кульбаби, петрушка, насіння фенхелю, котяча м'ята і м'ята перцева, корінь лопуха, ромашка, пажитник, очанка, піщанка, хміль, женьшень, коров'як, хвощ, кропива, червоний конюшина і шавлія. Деякі з перерахованих вище трав використовуються в якості лікарських препаратів, а деякі, такі як петрушка і фенхель, як прянощів.

Роль вітаміну B2 (рибофлавіну)

Роль вітаміну B2 (рибофлавіну)

Вітаміну В2 дуже важливий для підтримки здоров'я очей, так як він запобігає їх перевтома, захищає сітківку від впливу УФ-променів і запобігає розвитку катаракти. Рибофлавін захищає організм від перевантажень і стресів, а також позитивно впливає на серцево-судинну систему, так як забезпечує синтез АТФ і нормальний перебіг в організмі окислювально-відновних процесів. Вітамін В2 часто призначають при ішемічній хворобі, спазмах судин і людям, які перенесли інфаркт.

Так як рибофлавін бере участь у багатьох процесах, без нього неможливий нормальний обмін речовин, утворення еритроцитів, він також забезпечує нормальний ріст клітин.

Так як наш організм активно використовує рибофлавін, слід регулярно вживати продукти, багаті вітаміном В2, а якщо все ж є дефіцит, в такому випадку необхідно приймати біологічно активні добавки, які порадить лікар.

Добова потреба у вітаміні B2

Добова потреба організму у вітаміні В2 може варіюватися в залежності від різновиду діяльності людини, а також від його емоційного стану. До того ж необхідну кількість для жінок і чоловіків також трохи відрізняється, для жінок воно становить 1,3-2,2 мг на добу, а для чоловіків - 1,4-3 мг. До того ж для жінок потреба у вітаміні В2 дещо збільшується при прийомі оральних контрацептивів, виношуванні або годуванні груддю малюка. Читати також: Гіповітаміноз вітаміну В2

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация