Назад в дитинство: ностальгічна добірка кращих дитячих програм

  1. Зоряний час
  2. поклик джунглів
  3. Ранкова зірка
  4. АБВГДейка
  5. В гостях у казки
  6. устами младенца
  7. До 16 і старше ...
  8. Щасливий випадок

Дитяче телебачення - це не тільки «Лунтик» і «Телепузики». Представляємо топ російських ТБ-програм, яких давно немає, але ми все одно про них пам'ятаємо.

Представляємо топ російських ТБ-програм, яких давно немає, але ми все одно про них пам'ятаємо

Зоряний час

Одне з кращих інтелектуальних шоу для дітей в історії телебачення. Його придумав Влад Лістьєв в 1992 році. Незмінний ведучий програми - Сергій супоню. Правила гри змінювалися і вдосконалювалися від року до року.

У грі брали участь шість команд, що складаються з школярів та їхніх батьків. Якщо батько давав три невірних відповіді, то він покидав гру. За правильні відповіді команди отримували зірки. У призовому турі гравцям пропонувалося довге слово, з букв якого потрібно складати інші слова за принципом анаграми. Гравець, що склав найдовше слово, мав право вибрати собі приз. Призи були заховані в семи ящиках різних кольорів і розмірів. За відкриття кожного ящика бралася зірка. Якщо не подобається приз, то можна його залишити і відкрити інший.

У фіналі діти без батьків також складали слова-анаграми, і вже за результатами цього туру визначався переможець. Здавалося б, не саме видовищне шоу, але передача мала божевільні рейтинги. Її закрили лише в 2001 році після трагічної загибелі провідного Сергія Супонева.

поклик джунглів

Ще одна програма телеведучого Сергія Супонева. Якщо «Зірковий час» був програмою інтелектуальної, то в «Заклику джунглів», згідно відкриває шоу пісні, потрібно було бути «сміливим, спритним, вмілим». Саме тоді тебе «джунглі звуть». У грі брали участь дві команди - «хижаків» та «травоїдних», по 4 людини в кожній. Травоїдні - це слон, панда, коала, мавпа, так було написано у них на майках. Хижаки - крокодил, лев, пантера і леопард.

За перемогу в змаганнях типу «веселих стартів» травоїдні отримували банан, а хижаки - кістка. У кого більше трофеїв - ті і переможці в шоу. Програма також була закрита після загибелі телеведучого Сергія Супонева.

Ранкова зірка

Шоу, яке являло нам молоді таланти задовго до появи «Фабрики зірок», «Голоси» і «Хвилини слави». У 1991 році в ефір вперше вийшла програма «Ранкова зірка», де молоді виконавці могли блиснути талантом на головному каналі країни.

У «Ранкової зірки» в різні роки виступали Юлія Началова (після була і ведучою проекту - разом з беззмінним Юрієм Ніколаєвим), співачка Пелагея, Сергій Лазарєв, Ані Лорак, дівчатка з групи «Тату» і ще ціла когорта виконавців, пізніше стали відомими, багато в чому завдяки цій телепередачі.

АБВГДейка

Найстарша програма для самих маленьких. Її прообразом послужила американська програма «Вулиця Сезам». У програмі вчителька і клоуни в ігровій формі навчали дітей правопису. Сценаристом перших випусків був тато «Чебурашки» Едуард Успенський. У програмі брав участь актор Семен Фарада. У 1977 році «АБВГДейка» закрили, можливо, тому що вона була клоном американської програми, а в розпалі була холодна війна, і США вважалися ідеологічними ворогами.

Але через рік передача знову відкривається. Виконує соло в ній вчителька Тетяна Кирилівна. Вона викладає російську мову клоунів Клеп, Юрі, іриски і Льовушкіною. У 90-і роки програма була закрита. Її відродили у 2000 році на каналі ТВ-Центр.

В гостях у казки

Програма, в якій щотижня демонструвались фільми і мультфільми-казки, вперше вийшла в ефір в 1976 році. Ведуча програми Валентина Михайлівна Леонтьєва (тьотя Валя) неодмінно відкривала передачу зверненням «Здрастуйте, дорогі хлопці і шановні товариші дорослі!». У програмі часто показували фільми радянських режисерів Олександра Роу і Олександра Птушко, а також казки з країн соцтабору. Саме там глядачі вперше побачили «Пригоди Буратіно», «Аленький цветочек», «Старий Хоттабич», «Айболить і Бармалей».

Тьотя Валя отримала всесоюзну популярність і стала улюбленою ведучою тисяч радянських дітей. У 80-е програму перейменували у «У світі казок і пригод», в 1990-і - в «Задзеркалля». Тоді ж Леонтьєву замінили на дітей-ведучих.

устами младенца

Програма і для дітей, і для дорослих, але головними героями в ній були діти. Саме діти, по-своєму, пояснювали дорослим суть іноді дуже непростих понять - любов, дружба, щастя - а дорослі мали вгадати, що ж вони мають на увазі?

До 16 і старше ...

«До 16 і старше ...» - ще один довгожитель ефіру, що виходив з 1983 по 2001 рік. За радянських часів програма висвітлювала актуальні проблеми молодіжного життя: безпритульність, наркоманія, дідівщина, молодіжні рухи. У 90-ті - упор був зроблений на моду, популярні захоплення, нову музику.

Щасливий випадок

Інтелектуальна програма, довгожитель ефіру - виходила цілих 11 років. У програмі брали участь сім'ями - зазвичай двоє дорослих і двоє дітей. Питання - на широкий кругозір, ерудицію та кмітливість. Ведучий - колишній КВН-щик, сценарист і бард Михайло Марфін.

А що б додали до цього списку ви?

Міла Алексєєва

джерело: Я купую

Саме діти, по-своєму, пояснювали дорослим суть іноді дуже непростих понять - любов, дружба, щастя - а дорослі мали вгадати, що ж вони мають на увазі?
А що б додали до цього списку ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация