Назад в СРСР: жителів Донецька дратують черги і культ особистості Захарченко

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

25 лютого 2016, 7:50 Переглядів: 25 лютого 2016, 7:50 Переглядів:   Культ особистості і уроки патріотизму - ось на що роблять ставки бойовики

Культ особистості і уроки "патріотизму" - ось на що роблять ставки бойовики. Фото: Соцмережі.

За два роки окупації бойовиками т.зв. "ДНР" Донецьк втратив лиск європейського мегаполісу. Сьогодні шахтарська столиця більше нагадує картинку з хроніки 70-80-х років, причому картинка не кращих проявів того періоду. Черги на ринках, дефіцит, торгівля з вантажівок, культ особистості, піонерські галстуки - такі сьогодні реалії життя в захопленому місті.

Тут навчався "Ведмідь"

Відкат в минуле почався в середині 2014 року. Адепти т.зв. "ДНР" розфарбовували міські барельєфи радянського періоду в золотий колір і малювали прапори "ДНР" всюди, де доведеться. Через два роки настінні мистецтва практично зійшли нанівець, зате з'явилося нове пошесть: тепер на будинках, де жили загиблі бойовики, встановлюються меморіальні таблички. Подекуди, наприклад, на проспекті Ватутіна в Донецьку, на табличці вказано тільки позивний бойовика, який жив в даному будинку. Подекуди пам'ятні дошки відкривають урочисто, як, наприклад, в кінці минулого року в донецькій школі № 58 в Київському районі. Тут більше 30 років тому навчався бойовик Олег Гришин (позивний "Ведмідь"), а загинув він під час боїв на Саур-могилі в 2014-му.

Тут більше 30 років тому навчався бойовик Олег Гришин (позивний Ведмідь), а загинув він під час боїв на Саур-могилі в 2014-му

Фото: Соцмережі

"Якусь міру треба знати. Невже школі більше похвалитися нічим? - дивується донеччанин Ігор Желтов, чиї діти відвідували цю школу, але змушені були виїхати з небезпечного району, що примикає до аеропорту. - Я розумію, були б письменники, вчені, лікарі - тоді, звичайно, можна таблички вішати, розповідати, щоб діти знали великих людей. А це що? "

падіння ідолів

Культ особистості - його теж пропонують населенню окупованих міст, щоб відволіклися від споглядання порожніх холодильників і перейнялися важливістю історичного моменту. Як ідола був обраний глава бойовиків Олександр Захарченко. У випускаються в Донецьку газетах велике фото "лідера" - на першій сторінці і ще кілька разів на інших. Зображення Захарченко на численних вуличних білбордах, де він молиться в церкві, спілкується зі старенькою, стоїть поряд з бойовиками, вже викликало у донеччан сміх і сарказм. Крім того, за місцевими телеканалом можуть по кілька днів крутиться відеоролики з одним і тим же виступом "лідера".

Фото: Соцмережі

"Від обожнювання до ненависті, як відомо, один крок. Одного разу Захарченко зненавидять з тією ж силою, з якою його полюбили. У нас вже є приклад перед очима -" народний губернатор "Павло Губарєв. Два роки тому деякі його обожнювали - зараз тільки що НЕ плюються, почувши ім'я. Падіння ідолів буде проходити болісно для всіх, але ... Непогано б Біблію згадати: "Не сотвори собі кумира", - поділилася з Сегодня.ua донецьких психолог Вікторія Яворівська.

За її словами, плазування перед "лідером" особливо завзятих його сподвижників досягло апогею в той момент, коли була придумана дитяча організація "Захарівці".

Черги і дефіцит

Про те, що в окремо взятому регіоні України планується відродження СРСР, бойовики заявляють досить часто.

Черги - ще один штрих монументального полотна "Назад в СРСР" - присутні в Донецьку в надлишку. За пенсією в банк, за гуманітарною допомогою, за дешевими овочами, привезеними приватником на вантажівці у двір ...

Ще один штрих - дефіцит. В першу чергу - якісних недорогих товарів, починаючи від ліків і закінчуючи меблями. В основному, вітрини Донецька завалені низькоякісними товарами вітчизняного виробництва. До честі місцевих виробників треба відзначити, що їх продукція - на порядок якісніше, ніж у північного сусіда. правда, ціни чомусь однакові і у місцевого продукту, і у завезеного через кордон.

Фото: Соцмережі

"А хто не хоче - все одно доведеться"

Відсутність повноцінної банківської системи, поштового зв'язку, залізничного та повітряного сполучення (а також автобусного з підконтрольними територіями), прозорої системи підприємництва, а також судової влади, системи вищої освіти, що дозволяє студентам отримувати знання в будь-якому вузі світу - все це сумна дійсність, умовно накрита червоним прапором з серпом і молотом. Плюс до цього невиразні перспективи для населення, вічні пошуки ворога навколо кордонів і пропагандистсько-ідеологічний тон новин в телеефірі, що не терпить другого думки. І, звичайно ж, добровільно-примусові масові заходи, куди бюджетників і студентів виганяють за списками - і неважливо, що за дата в календарі.

"Відчуття, що ми живемо тому, а не вперед по часовій шкалі. Можна, звичайно, за зарплату 5 тисяч рублів спробувати радіти життю, але щось не виходить, - розповіла викладач Марія Вовк. - Все одно жебраки. Привіт, СРСР! "

Резюме підвів так званий глава "адміністрації Горлівки" Станіслав Кім. Він прямим текстом повідомив: хоче, щоб життя в "республіці" була як в Радянському Союзі, який, на його думку, обов'язково відродиться.

Фото: Соцмережі

"Я чомусь глибоко впевнений в душі, а інтуїція мене ніколи не підводила, відродження Радянського Союзу буде. Краще Радянського Союзу ще не придумали. В соцмережах велику кількість за відродження, а якщо хтось не хоче, все одно доведеться. Будемо ми з вами жити ще в Донецькій області Радянського Союзу ", - підсумував Станіслав Кім.

"Ключова фраза: якщо хтось не хоче - то все одно доведеться. Ось така свобода вибору у нас настала", - сумно констатував житель шахтарської столиці Ярослав Малиновський.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Назад в СРСР: жителів Донецька дратують черги і культ особистості Захарченко". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Станіслав Донець, Дмитро Сопкін

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Невже школі більше похвалитися нічим?
А це що?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация