Названа «сама вимираюча» від алкоголю країна - подробиці (інфографіка)

  1. Дані МОЗ: смертність і споживання знижуються

Китай очолив світовий рейтинг за кількістю смертей, викликаних вживанням алкоголю, а виходячи з чисельності населення, абсолютним лідером нібито є Росія, такі дані публікують російські і світові ЗМІ, що посилаються на матеріал щотижневого медичного журналу Lancet (одне з найвідоміших, старих і авторитетних у світі профільних видань).

За твердженням «Ланцет», в Китаї в 2016 році від спиртного загинули 59 064 жінок і 650 822 чоловіків. Основна причина смертей представників сильної статі від пияцтва - це інсульт. Потім йдуть ішемічний інсульт, гіпертонічна хвороба серця і епілепсія.

Друге місце в рейтингу зайняла Індія від 41 716 жіночих смертей і 289 859 чоловічих. Третє місце дісталося Росії. За даними Lancet, в 2016 році в нашій країні жертвами алкоголю нібито стали 42 990 жінок і 182 609 чоловіків.

Якщо вірити цим даним, то виходячи з чисельності населення, виходить, що Росія практично вимирає від алкоголю. Таку інформацію в понеділок і вівторок публікують багато провідних ЗМІ, але у нас вона викликає чималі сумніви і ми б не рекомендували сліпо вірити цій «статистикою».

У відкритих даних Росстата за підсумками 2016 року підкреслено, що отруєння алкоголем дійсно було істотною причиною смертності в Росії - від спиртного і хвороб, викликаних надмірним вживанням алкоголю, померло 56 283 наших співгромадян, що в 3,5 рази менше оприлюднених на Заході даних.

У відкритих даних Росстата за підсумками 2016 року підкреслено, що отруєння алкоголем дійсно було істотною причиною смертності в Росії - від спиртного і хвороб, викликаних надмірним вживанням алкоголю, померло 56 283 наших співгромадян, що в 3,5 рази менше оприлюднених на Заході даних

Відзначимо, що автором дослідження з «Ланцет» є Еммануель Гакіду, професор Інституту оцінки здоров'я Університету Джорджа Вашингтона - годину тного американського дослідника ьского університету. Згідно з даними її дослідження, алкоголь нібито став основним фактором ризику розвитку хвороб і передчасної смерті серед чоловіків і жінок у віці від 15 до 49 років по всьому світу, що становить одну з кожних 10 смертей на Землі.

Професор стверджує, що всього в 2016 р алкоголь став причиною 2,8 мільйона людських смертей. Ці смертельні випадки включають рак, пов'язаний з алкоголем, і серцево-судинні захворювання, а також дорожньо-транспортні пригоди та інші ненавмисні травми.

«Вживання алкоголю є провідним фактором ризику розвитку хвороб і викликає значну втрату здоров'я. Ми виявили, що ризик смертності від усіх причин і від усіх видів раку, зокрема, зростає зі збільшенням рівня споживання спиртних напоїв.

У той же час рівень споживання, який мінімізує втрату здоров'я, дорівнює нулю. Ці результати свідчать про те, що політику контролю за алкоголем необхідно переглянути в усьому світі, спрямувавши зусилля на зниження загального споживання серед населення », - пише Еммануель Гакіду.

Дані МОЗ: смертність і споживання знижуються

Рівень достовірності даних згаданого дослідження поки визначити складно, але слід зазначити, що рівно рік тому в Міністерстві охорони здоров'я РФ оприлюднили статистику, яка свідчить про позитивні тенденції в сфері боротьби з алкоголем. За даними відомства, рівень споживання алкоголю в Росії, а також смертність від отруєння спиртовмісними напоями в останні роки продовжує помітно знижуватися.

У 2012 році середня смертність від отруєння алкоголем становила 11,4 особи на 100 000 чоловік, а споживання алкоголю дорівнювало 12,4 літра на душу населення в рік. 20 липня 2012 року набрав чинності закон, що заборонив рекламу алкогольної продукції, в тому числі пива в засобах масової інформації.

У 2016 році смертність від отруєння алкоголем знизилася практично в два рази - до 5,6 особи на 100 000 чоловік, а споживання алкоголю - до 10,3 літра на рік.

У той же час в МОЗ підкреслили, що «основна частина соціальних, економічних і особистих проблем є результатом не алкоголізму, а зловживання алкоголем».

У червні 2018 року в відомстві розповіли, що в Росії з 2005 р рівень захворюваності на алкоголізм знизився на 55%. Пацієнтів, яким вперше поставили діагноз «біла гарячка», стало менше на 74%. На це вплинуло загальне зниження вживання алкоголю в нашій країні, законодавча заборона на продаж пива в павільйонах і спиртовмісної продукції в автоматах, обмеження реалізації алкоголю в нічний час доби, зменшення обсягу тари зі спиртовими настоянками.

В кінці 2017 р Росстат склав рейтинг російських регіонів з найвищою смертністю від отруєння алкоголем. Очолили список Кіровська, Ярославська області, республіка Марій Ел, Архангельська і Костромська області. Жодного випадку смертельного отруєння спиртним не було зафіксовано в Магаданської, Сахалінської областях і Калмикії.

«Російська Весна» звернулася до кваліфікованих фахівців за роз'ясненням статистики Lancet про Росію, наведеної в публікаціях ЗМІ, пізніше ми проінформуємо читачів про підсумки.

Додамо, що в дослідженні Lancet також підкреслюється, що в світовому масштабі вживання алкоголю було визнано сьомим провідним фактором ризику передчасної смерті та інвалідності після обробки медичної статистики 2016 року.

Читайте також: Донбас: Місцеві жителі зламали руки і ноги п'яному військовому ВСУ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация