Не треба боятися людини з рушницею

У назву статті винесено слова вождя світового пролетаріату В. І. Леніна, і основна маса співвітчизників про них чула. Побачивши озброєних солдатів, поліцейських і спецназівців, більшість наших громадян сприймають їх як захисників. До категорії захисників я відношу і людини з рушницею - мисливця. У назву статті винесено слова вождя світового пролетаріату В

Фото: Антона Журавкова

Але чомусь при владі і обивателя при слові «мисливець» перед очима постає образ мужика в забрудненому тілогрійці, з м'ятою шапкою на голові, з похмурим поглядом спідлоба, злегка піддатий і зі «страшним» рушницею в руках. Від такого «гомо сапієнса» можна очікувати будь-яке. І щоб від нього «захистити» суспільство, наша влада за коротку історію «нової» Росії наприймали стільки законів, всіляко перешкоджають простому громадянину в придбанні мисливської зброї, і обмежень його можливості влитися в романтичне плем'я мисливців, що - мама не горюй!

Заглянемо в наше недалеке минуле. Я, наприклад, самостійно полюю з 1949 року. Дід і батько виховали в мені побожне ставлення до рушниці, неприпустимість бездумно палити у все живе і брати дичини більше, ніж досить тобі. Рушниці ми не ховали. Пестили і берегли свої одностовбурні «тулку» і «Іжевка». Як про одну з них сказав А. Рачок: «... рушницю виявилося надзвичайно гарним. Щось в ньому було індіанське, воно просилося в руки ... »

Ми, дітвора того часу, читали запоєм «Звіробоя», уявляючи себе в дрімучому лісі поруч з ним, пам'ятаючи при цьому слова Остапа Вишні, що «найкраще рушницю - це твоє, а все решта - колоди». Кожен з нас намагався рушницю повісити вдома на видному місці, як символ приналежності до великого братерства мисливців. У глибинках Оренбурзького краю ми тоді не знали мисливських квитків, путівок, єгерів і термінів полювання. Все регулювалося за століття сформованими традиціями.

Не слід думати, що ми були всі такі правильні. Всякі траплялися. Але основним мірилом були честь і совість. При зустрічі знайомі ласкаво питали: «Ну що, Охотничек, зайця підстрелив?» Ніхто не боявся людини з рушницею. В середині 70-х років минулого століття з'явилося дозвіл від органів МВС на право придбання, зберігання і носіння зброї. В подальшому це «право» стало обростати всілякими обмеженнями і заборонами і врешті-решт вилилося в прийняття Думою закону «Про зброю» (1996 г.).

Рідко яка Держдума залишив поза увагою на ньому, всіляко ускладнюючи життя простого мисливця, «посилюючи» безпеку громадян. У Законі «Про зброю» прописано «Право на придбання зброї самооборони, спортивної та мисливської зброї ... мають громадяни Російської Федерації, які досягли 18-річного віку, після отримання ліцензії на придбання конкретного виду зброї в органах внутрішніх справ за місцем проживання. Вік, після досягнення якого громадяни Російської Федерації можуть отримати дозволу на зберігання або зберігання і носіння мисливської вогнепальної гладкоствольної зброї, може бути знижений не більше ніж на два роки законодавчими (представницькими) органами суб'єктів Російської Федерації ». Після розстрілу юристом Виноградовим шістьох своїх колег посипалися звинувачення на адресу мисливців. Вони, мовляв, такі. Боятися їх треба.

Обивателям ніхто не пояснив, що Виноградов ніколи не був мисливцем. Він задумав купити зброю. Але для отримання ліцензії на придбання зброї йому потрібен був охотбілет. Отримати ОБЕФО в наші дні досить просто. Ось і виходить, влада сама породила такого «мисливця». А тут ще вбивство московським школярем вчителя і поліцейського з карабіна батька мисливця. Владі треба було реагувати. І зреагували.

Вікова планка на придбання зброї була піднята до 21 року. У Збройні Сили РФ молода людина призивається з 18-річного віку, і йому вручається бойову зброю. А ось мисливську рушницю він може придбати тільки в 21 рік. Парадокс ... Влада придумують все нові і нові законодавчі «труднощі», щоб законослухняних і чесних мисливців ставало все менше і менше.

За даними МВС, у громадян на руках знаходиться близько 6 млн одиниць зброї. З них близько 4 млн мисливського і 1,5 млн травматичного і газового зброї самооборони. Для порівняння. У США - 200 млн стволів. А ось кількість вбивств на 100 тис. Громадян у нас в два рази вище, ніж у американців.

Зброя завжди було символом свободи. Не дарма ж в США рабам заборонялося його мати. Чи не час нашій владі над цим задуматися?

І задумалися! 02.07.2013 р був прийнятий закон № 177-ФЗ, на підставі якого змінено редакцію ст. 29.13 КоАП РФ, в ч. 3 передбачено посилення покарання для осіб, які перебувають у стані сп'яніння і виробляють стрілянину зі зброї в населених пунктах або інших місцях. За таке порушення передбачено штраф у розмірі від 50 000 до 100 000 рублів з конфіскацією зброї і патронів до нього, або позбавлення права на придбання і зберігання або зберігання і носіння зброї на термін три роки з конфіскацією зброї і патронів до нього.

Мисливці і так знають, що ближче 200 м від населеного пункту стрілянина заборонена. Дана вимога закону відразу ж вступило в протиріччя з життям. 08.09.2013 р житель міста Закаменськ Республіки Бурятія застрелив собаку сусіда, що напала на неповнолітню дівчинку. Господар собаки був оштрафований на 2 тис. Руб., А ось застрелив собаку за стрілянину в населеному пункті і в що не була відведена для цього місці через суд оштрафували на 40 тис. Руб. і конфіскували зброю ( «РІГ» № 6 за 2014 г.). Тепер не всякий мисливець вирішиться встати на захист громадянина або дитини.

СПО статистикою МВС в кримінальні зведення потрапляє менше 1% зброї, законно належить громадянам. Це в основному при з'ясуванні відносин автовласниками на дорогах і вулицях, а також «відпочиваючими» на дискотеках і в кафе. А присутність мисливської зброї в цих зведеннях мізерне. Ви коли-небудь чули, щоб два мисливця схопилися за рушниці, з'ясовуючи, хто з них підстрелив зайця чи качку?

Ви коли-небудь чули, щоб два мисливця схопилися за рушниці, з'ясовуючи, хто з них підстрелив зайця чи качку

Фото: Антона Журавкова

В основному вбивства і поранення з мисливської зброї відбуваються по необережності. У лісі вистрілив по неясно видимій цілі або чогось промайнула в кущах і влучив у товариша. Або сів в машину з нерозряджених рушницею, собака лапою зачепила спусковий гачок, і господар убитий. Все це відбувається від незнання «Правил полювання» і техніки безпечного поводження зі зброєю.

масПрічіна подібних подій криється в тому, що товариства мисливців позбавили права підготовки майбутнього мисливця, перевірки знань їм «охотминимум», навчання заходам безпечного поводження зі зброєю та видачі йому мисливського квитка. Але на такі «дрібниці» влада не звертає уваги.

А ось можливу випивку на полюванні треба припинити. Бо п'яний з рушницею ще небезпечніший за п'яного водія. 21.07.2014 р, зауважте, рівно через рік (№ 177-ФЗ), Держдума приймає черговий закон № 227-ФЗ «Про внесення змін до законодавчих актів РФ у зв'язку з удосконаленням законодавства про обіг зброї».

Згідно з цим законом внесено зміни до ст. 20.8 КоАП, доповнивши її п. 4.1, який говорить: «Носіння вогнепальної зброї особою, яка перебуває в стані сп'яніння, тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 2000 до 5000 рублів з конфіскацією зброї і патронів до нього або без такої, або позбавлення права на придбання і зберігання, або зберігання і носіння зброї на термін від 1 року до 2 років з конфіскацією зброї і патронів до нього або без такої ».

Ці норми були введені без обговорення і узгодження з товариствами мисливців. Який сенс законодавець вкладав в поняття «носіння зброї в стані сп'яніння», чому він не прописав, як і ким ці норми будуть контролюватися і за якими параметрами.

Але обивателів більше налякали нещодавно оприлюднені поправки до Постанови Уряду РФ № 814: мовляв, тепер все поголовно будуть ходити з рушницями і пістолетами. Якщо раніше дозволялося носіння зброї громадянам під час полювання, спортивних заходів, тренувальних і навчальних стрільб, то тепер додана фраза «а також з метою самооборони». Особисто я нічого небезпечного в цьому для громадян не побачив.

У роки мого навчання в Академії ім. М. В. Фрунзе (1965-1968 рр.) Я захопився стендової стрільбою. У метро їхав на Ярославський вокзал, далі електричкою до платформи Северянин і пішки на стенд. Тисячі стрільців і мисливців роз'їжджали з рушницями по Москві і Підмосков'ї без всяких дозволів.

Громадяни не боялися людини з рушницею, а міліція не звертала на нього уваги. Але «недовго музика грала». У «Комсомольській правді» (18.12.2014 р) читаю: «... з 1 січня 2015 року в метро можна буде їздити з вогнепальною зброєю, а ті, хто носить зброю самооборони, повинні мати з собою дозвіл». Виходить, я можу спуститися в метро з «Сайга-20» з відкидним прикладом, як зброєю самооборони, сховавши його під пальто або куртку, дозвіл є, а ось з рушницею мисливським, слідуючи, наприклад, на змагання або полювання за наявності дозволу та путівки , не можу. Або я щось не зрозумів?

Всі страхи перед людиною з рушницею від непродуманості прийнятих законодавчих актів. Доведеться знову писати поправку. Законодавчі акти у нас міняються мало не щотижня. Все по-черномирдінського - «хотіли, як краще, а вийшло, як завжди».

Щоб переломити кримінальну ситуацію із застосуванням вогнепальної зброї проти особистості, треба, перш за все, закрити канали розкрадань зброї та боєприпасів з військових частин, не забуваючи при цьому, що відкрився і новий канал на кордоні з Україною. Перекрити грошові потоки підпільного збройного бізнесу, зжити соціальні причини злочинності і дійсно зайнятися вихованням підростаючого покоління. Школярам залишили інтернет і телебоевікі, де за один фільм до десятка трупів, «виховуючи» таким чином агресивність і нетерпимість до оточуючих.

А закручування гайок щодо самої дисциплінованою частини нашого населення - мисливців, очікуваних позитивних результатів не принесе. Так що не треба боятися людини з рушницею.

Віктор Гуров 23 січня 2015 в 00:00

При зустрічі знайомі ласкаво питали: «Ну що, Охотничек, зайця підстрелив?
Чи не час нашій владі над цим задуматися?
Ви коли-небудь чули, щоб два мисливця схопилися за рушниці, з'ясовуючи, хто з них підстрелив зайця чи качку?
Або я щось не зрозумів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация