«Нє зрозумівши» - українські моряки в суді косять під необізнаних російських

Верховний суд Криму залишив під арештом чотирьох українських військових моряків, які входили до складу екіпажів кораблів, затриманих 25 листопада російськими прикордонниками за порушення кордону, відхиливши скарги їхніх адвокатів, які наполягали на тому, що їх підзахисні є військовополоненими

Про це повідомляє "Комерсант", який поділився подробицями апеляційного розгляду.

Першим перед судом постав член екіпажу буксира «Яни Капу» Володимир Варімез. У Москві з ним був адвокат Анрі Циськарішвілі, а від наданого судом захисника в Сімферополі український моряк.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

"Володимир Варімез насамперед сказав, що потребує перекладача з української на російську. «Ви ж сказали, що за національністю болгарин. Ми з вами спілкуємося по-російськи, а ви просите перекладати українською. Для чого? »- запитала суддя Алла Овчинникова.

Адвокат пояснив, що його клієнт не розуміє «юридичної лексики». Однак суддя сказала, що її пояснити пану Варімезу повинен адвокат, і відмовила в перекладача, нагадавши, що в суді першої інстанції він моряку не знадобився. «Нє зрозумівши», - відповів на таке запитання судді українською мовою, але з російським акцентом Варімез, додавши, що не буде давати свідчення і відповідати на питання суду ", - пише видання.

При цьому адвокат Варімеза заявив, що його підзахисний «є військовополоненим» та відповідно до Женевської конвенції «не може триматися в замкнутому просторі».

У результаті суддя відхилила апеляцію.

"За схожим сценарієм пройшло наступне засідання, - продовжує газета. - Старший матрос з катера «Нікополь» Андрій Оприск перекладача не вимагав. Він визнав свою провину і сказав, що вважає себе військовополоненим. «Він був на військовому кораблі, у військовій формі. Виконував наказ командування. Був конфлікт із застосуванням зброї », - пояснив його адвокат Маммет Мамбетов. За словами пана Мамбетова, справою Оприск повинен займатися військовий суд, а не суд загальної юрисдикції. Однак суддя відхилила і цю скаргу, і дві наступні. Щоразу вона лише уточнювала закінчення строку арешту - 24 січня ".

Як повідомляв «ПолітНавігатор», 25 листопада українські військові намагалися перекинути з Одеси до Маріуполя на Азовському морі два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу».

Російські прикордонники пішли на таран кораблів ВМС України, закривши для проходу Керченську протоку.

В результаті провокації все три українських судна, що вторглися в територіальні води Росії, були затримані російськими прикордонниками .

Крім того, в полон потрапили гордість ВМСУ і самі свідомі екіпажі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Для чого?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация