Не стало «залізною леді» :: Приватний Кореспондент

8 квітня 2013 померла одна з найвидатніших політиків ХХ століття - перша і єдина в історії Великобританії жінка, що стала прем'єр-міністром - Маргарет Тетчер. Вона займала пост прем'єр-міністра Великобританії з 1979 по 1990 рік. За твердий характер Маргарет отримала народне звання «залізної леді».

Екс-прем'єр Великобританії, "залізна леді" Маргарет Тетчер померла в понеділок вранці у віці 87 років. Про це сьогодні вдень повідомив британський телеканал Sky News .

«Марк і Керол Тетчер повідомили з глибокою скорботою про смерть своєї матері, яка мирно померла цього ранку в результаті інсульту», - заявив її представник лорд Тімоті Белл.

Маргарет Тетчер для британців є знаковою фігурою і символом модернізації країни в 1980-х роках. Вона є першою і єдиною в історії Великобританії жінкою-прем'єр-міністром. На цій посаді «залізна леді» перебувала в період з 1979 по 1990 роки.

У грудні минулого року вона була госпіталізована. Їй зробили невелику операцію з видалення освіти в сечовому міхурі. За словами лікарів, операція пройшла досить успішно. Однак з огляду на вік 87-річна баронеса Тетчер залишалася під наглядом лікарів, 28 грудня її виписали з лікарні.

В останні роки Тетчер кілька разів була госпіталізована. У 2012 році вона пропустила урочистий обід на Даунінг-стріт в честь 60-річного ювілею правління королеви, на якому були присутні нинішній і колишні прем'єри. Баронеса Тетчер не з`явилася і на вечорі в честь її 85-річчя два роки тому, також організованому офісом нинішнього прем'єра.

Тим часом, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вже висловив свої співчуття у зв'язку зі тим, що трапилося.

«Ми втратили великого лідера, великого прем'єр-міністра і велику британку», - йдеться в заяві Кемерона.

Також стало відомо, що Кемерон перервав своє європейське турне і в найближчі години повернеться до Великобританії.

Королева Єлизавета II теж висловила співчуття рідним і близьким баронеси Тетчер. За даними ЗМІ, вона направить особистий лист зі співчуттями рідним екс-прем'єра Великобританії.

«Королева сумує у зв'язку з новинами про смерть баронеси Тетчер. Її величність направить сім'ї приватне повідомлення зі співчуттями », - повідомив Букінгемський палац.

Баронеса Тетчер очолювала уряд країни з 1979 по 1990 роки. Вона була першою жінкою, що стала прем'єром Британії. Очікується, що сім'я баронеси Тетчер незабаром виступить із заявою.

1979 рік 1979 рік. //www.number10.gov.uk

Маргарет Робертс народилася 13 жовтня 1925 року в родині Альфреда Робертса і Беатрис Ител. Дитинство провела в місті Грентем, де її батько володів двома бакалійними крамницями. Разом зі старшою сестрою Мьюріел була вихована в квартирі над однією з бакалійних крамниць батька, розташованої недалеко від залізниці.

Батько Маргарет брав активну участь в місцевій політиці і житті релігійної громади, будучи членом муніципальної ради і методистських пастором. З цієї причини дочки були виховані їм в строгих методистських традиціях.

Робертс відвідувала початкову школу на Хантінгтауер-Роуд, потім отримала стипендію для навчання в Школі для дівчаток Кестевена і Грентемі. Звіти про навчальну успішності Маргарет свідчать про старанності і постійній роботі учениці над самовдосконаленням. Вона ходила на факультативні заняття по грі на піаніно, хокею на траві, плавання і спортивної ходьби, курси поетичної майстерності.

Після закінчення школи Маргарет отримала стипендію на факультет хімії Оксфордського університету. У 1947 році отримала диплом другого ступеня, ставши бакалавром природничих наук. У 1946 році Робертс стала головою Асоціації Консервативної партії Оксфордського університету.

Як вона пізніше сама розповідала, найбільший вплив на її політичні погляди під час навчання в університеті справила робота Фрідріха фон Хайєка «Дорога до рабства», в якій втручання уряду в економіку країни розглядалося як предтеча авторитарної держави.

Після закінчення університету Робертс переїхала працювала хіміком-дослідником в компанії BX Plastics. В цей же час вступила в місцеву асоціацію Консервативної партії. Голови асоціації були настільки вражені Маргарет, що умовили її взяти участь у виборах. Маргарет була обрана кандидатом тільки в січні 1951 року, і включена до виборчого списку.

На святковому обіді, організованому після її офіційного затвердження в якості кандидата від Консервативної партії в Дартфорді в лютому 1951 року народження, Робертс познайомилася з успішним і заможним розведеним бізнесменом Денісом Тетчером.

На виборах 1959 року Тетчер в ході важкої передвиборної кампанії все-таки здобула перемогу, ставши членом Палати громад. У своїй першій промові в якості парламентарія вона виступила на підтримку Закону про державні органи, вимагаючи від місцевих рад публічності своїх зібрань. У 1961 році відмовилася підтримати офіційну позицію Консервативної партії, проголосувавши за відновлення покарання у вигляді перетину різками.

У 1970-1974 роках Маргарет Тетчер була міністром освіти і науки в кабінеті Едварда Хіта.

1975 рік1975 рік.//wikimedia.org/wiki/Library_of_Congress

19 січня 1976 року Тетчер виступила з різкою критикою Радянського Союзу: «Росіяни налаштовані на світове панування, і вони стрімко набувають кошти, необхідні для становлення в якості наймогутнішого імперської держави, яке коли-небудь бачив світ. Чоловікам в радянському Політбюро не потрібно турбуватися з приводу швидкої зміни громадської думки. Вони вибрали гармати замість масла, в той час як для нас майже все інше важливіше гармат ».

У відповідь на це газета Міністерства оборони СРСР «Червона зірка» назвала Тетчер «залізною жінкою». Незабаром переклад цього прізвиська в англійській газеті The Sunday Times як «залізна леді» міцно закріпився за Маргарет.

Після того, як в початку 1979 року уряд Джеймса Каллагана отримав вотум недовіри, у Великобританії були оголошені позачергові парламентські вибори. За підсумками виборів 3 травня 1979 року консерватори впевнено перемогли, отримавши 43,9% голосів і 339 місць в Палаті громад (лейбористи отримали 36,9% голосів і 269 місць в Палаті громад), і 4 травня Тетчер стала першою жінкою - прем'єр-міністром Великобританії. На цій посаді Тетчер зробила енергійні зусилля з реформування британської економіки і всього суспільства.

Відомо, що за два тижні до виборів Тетчер перейшла на спеціальну дієту і за 14 днів схудла на 9 кілограмів. Лідера торі, не тільки як жінка, а перш за все як політика, хвилювало питання, як вона буде виглядати в об'єктивах фотоапаратів. Передвиборна дієта Тетчер будувалася на яйцях і грейпфрутах. Звичайно, не дієта зіграла головну роль в політичному успіху Маргарет Тетчер, але, думається, все ж чимало допомогла їй тримати себе в формі.

Вона прийшла до влади коли економічна ситуація в Британії була дуже важкою. Потрібні були радикальні заходи по виходу з кризи, але ніхто до Тетчер на ці заходи не наважувався. А вона зробила це, впроваджуючи політику монетаризму. Британія стала піонером приватизації. Знизилися темпи інфляції, зменшилася втручання держави в економіку, велику роль став грати середній і малий бізнес, було прийнято антипрофспілкові законодавство. В результаті ситуація на ринку робочої сили теж покращилася.

Маргарет Тетчер і Рональд Рейган Маргарет Тетчер і Рональд Рейган. Кемп-Девід, 1986 рік. //www.reagan.utexas.edu/archives/photographs/campdavid.html

Маргарет Тетчер була вірною союзницею президента США Рональда Рейгана в його «хрестовому поході проти комунізму». Вона дозволила американцям розмістити ядерні ракети на британській території. Але саме з Тетчер, що зустрілася з новим радянським генсеком Горбачовим, почався кінець холодної війни.

джерело: euromag.ru



НАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:




Статті по темі:

  • Історія Британії в п'яти будинках.
    Як вдома перетворюються в музеї.
  • Стара недобра Англія.
    Пороки Британської імперії.
  • Звідки взявся Брекзіт.
    Лист Марата Гельмана.
  • Розлучення по-шотландськи.
    Якщо станеться диво, і Шотландія все ж вирішить покинути Великобританію, то весь світ побачить, як відбуваються цивілізовані розлучення в 21-му столітті.
  • Столітня будівництво.
    20 років тому 6 травня 1994 року, Королева Великобританії Єлизавета II і президент Франції Франсуа Міттеран урочисто відкрили тунель між Францією і Англією під протокою Ла-Манш.
  • Кошмар на вулиці Джона Уїлсона.
  • Незгладимий клас.
    Великобританія ніколи не відчувала революцій і експропріації багатства.
  • Як чай допоміг зробити Англію процвітаючою країною.
    Чим можна пояснити таку моду на чай саме в Британії - адже більше ні в якій країні Європи немає такого його культу.
  • «Як демонтувати соціалізм».
    Пам'яті Маргарет Тетчер.
  • Росія очима молодих англійців.
    Про те, що сподобалося «найменше», англійці кажуть без найменшого самовдоволення, скоріше з сором'язливістю, належною цивілізованим людям навіть тоді, коли мова йде про варварство.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация