Небезпечні ігри: чи скасує Дональд Трамп лотерею грін-карт

  1. Терор в лотерею
  2. «Спроба розділити Америку»
  3. альтернатива Трампа
  4. Правила гри
  5. механізм впливу

Дональд Трамп закликав конгрес скасувати програму розіграшу грін-карт. Саме так в 2010 році отримав посвідку на проживання в США уродженець Узбекистану Сайфуллах Саїпов, підозрюваний у скоєнні теракту в Нью-Йорку на цьому тижні. Однак Держдеп не став зупиняти проведення чергового розіграшу. Проти ініціативи президента США в конгресі виступають як демократи, так і частина республіканців. Про те, чому американські політики відстоюють лотерею грін-карт і як Трамп пропонує реформувати програму видачі імміграційних віз, - в матеріалі RT.

Терор в лотерею

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що ініціює процес скасування розподілу грін-карт в лотерею.

«Сьогодні я починаю процес припинення програми диверсіфікаційній лотереї. Я попрошу конгрес негайно ініціювати роботу, щоб позбутися від цієї програми », - сказав американський лідер журналістам.

Причиною стало те, що підозрюваний у скоєнні теракту в Нью-Йорку 29-річний уродженець Узбекистану Сайфуллах Саїпов приїхав в США в 2010 році саме по Diversity Visa Program. Це так звана диверсифікаційна лотерея, сенс якої в розподілі 50 тис. Постійних посвідок на проживання в США (грін-карт) серед представників країн, звідки в Сполучені Штати приїжджає незначна кількість іммігрантів.

31 жовтня вантажівку, якою керував Сайфуллах Саїпов, виїхав на велосипедну доріжку в нью-йоркському районі Манхеттен і почав давити людей. Проїхавши кілька вулиць, автомобіль врізався в перегородив йому дорогу шкільний автобус. В результаті теракту загинули вісім осіб, 15 були поранені.

Водій вантажівки, який отримав поранення в живіт, затриманий. Особистість злочинця була встановлена ​​досить швидко.

Сайфуллах Саїпов - вже не перший терорист, який приїхав в США за програмою розіграшу грін-карт. У 2002 році уродженець Єгипту Хешам Мохамед Хадайет вбив двох і поранив чотирьох людей в міжнародному аеропорту Лос-Анжелеса. З'ясувалося, що він отримав вид на проживання в США слідом за дружиною, яка виграла в цю лотерею.

«Спроба розділити Америку»

Незважаючи на заяви Дональда Трампа, Державний департамент поки не може призупинити лотерею.

«В даний час не проводиться жодних змін в програмі« Різноманітність за рахунок видачі віз », яка встановлена ​​законом», - заявили напередодні в Держдепартаменті.

8 жовтня 2017 року офіційний представник Білого дому Сара Хаккабі Сандерс закликала скасувати видачу дозволів на проживання в США через лотерею. Прес-секретар Трампа зазначила, що прибувають в рамках цієї програми іммігранти не мають особливих зв'язків з Сполученими Штатами, часто малоосвічені, а сама вона вразлива для шахрайства.

Скасувати програму намагалися багаторазово: в 2005, 2007, 2009 і 2013 роках. Однак щоразу або сенат, або палата представників конгресу блокували спроби відмовитися від імміграційної лотереї.

«Ті, хто в Америці реально розуміє, як влаштована ця система, виступають проти», - зазначив у розмові з RT головний науковий співробітник Інституту США і Канади РАН Володимир Васильєв.

Також по темі

Дональд Трамп закликав конгрес скасувати програму розіграшу грін-карт «Засудити до смерті!»: Трамп закликав стратити нью-йоркського терориста

Президент США Дональд Трамп, коментуючи теракт в Нью-Йорку, закликав стратити його виконавця - вихідця з Узбекистану Сайфуллах ...

За його словами, по-перше, лотерея розглядається як механізм впливу, тому затяті прихильники американського глобального лідерства, такі як сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Марко Рубіо, - в перших рядах її прихильників. А по-друге, оскільки учасники лотереї платять певний внесок, то насправді вона, як і будь-яка лотерея, приносить, реальний дохід.

Є й ідеологічний аспект. Як зазначає The Hill, проти скасування імміграційної лотереї виступають чорношкірі законодавці і захисники прав людини. Вони стверджують, що цей механізм дозволяє приїжджати в США на законних підставах іммігрантам з країн Африки та Карибського басейну.

Термін diversity (в перекладі - «різноманітність») в назві лотереї є одним з ключових в сучасній ідеології політкоректності і мультикультуралізму в США. Передбачається, що складене з представників різних етнічних, релігійних і расових середовищ суспільство більш толерантно і відкрито до різноманітних нововведень. А значить - більш прогресивно.

Після того, як Трамп обрушився на лотерею грін-карт, який ініціював її введення лідер демократів у Сенаті Чак Шумер звинуватив президента в спробі «розділити Америку».

«Я завжди вірив і продовжую вірити, що імміграція робить позитивний вплив на Америку, - заявив Шумер. - Президент Трамп, замість того щоб політизувати і розділяти Америку, що він завжди, здається, робить за часів національних трагедій, мав би сфокусуватися на реальне вирішення - підтримки боротьби з тероризмом, яку він запропонував урізати в нинішньому бюджеті ».

альтернатива Трампа

«Терорист приїхав в нашу країну через так звану програму« Різноманітність за рахунок видачі віз »- дітище Чака Шумеру. Я хочу (програму. - RT) засновану на заслугах », - заявив Дональд Трамп в своєму Twitter 1 Перейдіть листопада 2017 року.

Виступаючи на Fox News, консервативний радіоведучий Марк Левін так пояснив сенс пропозиції президента:

«Це програма« Різноманітність за рахунок видачі віз »повинна бути припинена історично, мета імміграції - покращувати Сполучені Штати, приносити користь США, а не забезпечувати різноманітність серед іноземців, які прибувають в нашу країну, не сприяти тому, щоб певні країни були краще представлені».

Пропозиція Трампа про введення нової системи розподілу робочих віз і дозволів на проживання в США відображено в знаходиться зараз в сенаті законопроект The RAISE Act (Reforming American Immigration for Strong Employment Act - «Акт щодо реформування імміграції в США для підвищення зайнятості»), внесеному сенаторамі- республіканцями Томом Коттоном і Девідом Пердью. Як зазначають прихильники проекту, він передбачає скасування видачі грін-карт через лотерею і впровадження імміграційної системи, де пріоритет буде віддаватися висококваліфікованим іммігрантам.

«Трамп говорить про те, що частково контрольований лише в кількісному відношенні потік мігрантів - поганий, і що потрібно робити, як деякі інші країни, наприклад Канада. Вони вводять якісні квоти. Потрібні, наприклад, фахівці з IT-технологіями. На них виділяється квота », - зазначив у розмові з RT директор Фонду вивчення США імені Франкліна Рузвельта МГУ Юрій Рогулёв.

Крім скасування видачі посвідок на проживання через лотерею, в новому законопроекті пропонується наполовину скоротити загальне число легальних мігрантів, що в'їжджають в США (зараз близько 1 млн), і ввести стелю (не більше 50 тис.) Щорічно прийнятих заяв про отримання політичного притулку.

«З моєї точки зору, великих перспектив скасування існуючої системи немає, - стверджує Володимир Васильєв. - Можлива інша ситуація, при якій лотерея залишиться, але зміняться її реальні умови. Треба просто змінити систему квот і перевірки прибувають людей і звести до мінімуму зелені карти, які лунають з цієї лотереї. Це найпростіший шлях для США, і, швидше за все, ця проблема таким чином і буде вирішена ».

Правила гри

Перші спроби ввести розподіл постійних видів на проживання в США через лотерею робилися ще в 1980-х роках. У 1990 році конгрес США прийняв новий імміграційний акт, в якому встановлювалася процедура проведення диверсіфікаційній лотереї. Ініціатором законопроекту став конгресмен від штату Нью-Йорк Чак Шумер, представник Демократичної партії, нинішній лідер демократів в сенаті США. Перший розіграш грін-карт був проведений в 1995 році.

«Справа в тому, що США є країною постійного припливу мігрантів. З 1990-х - початку 2000-х років там досить великий приплив. І щоб хоч якось відрегулювати це, була задумана лотерея грін-карт », - зазначив Юрій Рогулёв.

Брати участь в лотереї можуть тільки жителі тих країн, звідки протягом останніх п'яти років за програмами робочої імміграції або возз'єднання сімей в США в'їхали менше 50 тис. Чоловік.

Біженці та особи, які отримали політичний притулок, а також учасники попередніх диверсифікаційних лотерей при цьому не підраховуються. Так, цієї осені з лотереї були виключені громадяни Бангладеш, Бразилії, Канади, Китаю, Колумбії, Домініканської Республіки, Еквадору, Сальвадору, Гаїті, Індії, Ямайки, Мексики, Нігерії, Пакистану, Перу, Філіппін, Південної Кореї і Великобританії (за винятком Північної Ірландії).

Громадяни бере участь в лотереї країни повинні заповнити спеціальну анкету на сайті Державного департаменту США протягом певного періоду. Подача заявок на 2019 фінансовий рік відкрилася 18 жовтня, а завершиться 22 листопада 2017 року.

Брати участь в лотереї можуть лише кандидати з закінченою середньою освітою або з наявністю робочого стажу не менше двох років, без кримінального минулого і з хорошим здоров'ям. Після перевірки анкет комп'ютер методом випадкової вибірки визначає переможців.

Щоб розподіл грін-карт йшло більш-менш рівномірно, встановлений ліміт в 7% переможців для анкет від кожної країни-учасниці. Дізнатися про те, що ви виграли в лотерею, можна на спеціальному сайті Держдепу.

механізм впливу

«Особливість Америки історично в тому, що це нація мігрантів», - зазначив в інтерв'ю RT політолог Володимир Васильєв.

Батьки-засновники Сполучених Штатів використовували для опису глобальної місії країни біблійний образ «граду на пагорбі», який демонструє приклад всьому людству і приймає всіх.

«США, як країна, в складі якої присутні вихідці з майже всіх країн світу, досить швидко зрозуміла, що їх особисті зв'язки і сімейні узи є найкращим способом затвердження американського впливу і панування», - підкреслив експерт.

Інший значущий аспект функціонування лотереї Грін-карт, на думку Васильєва, - то, що з її допомогою Вашингтон символічно зрівнює володіння правом на проживання і роботу в США з ідеєю щастя, адже в лотерею виграють щасливчики.

«Вам говорять:« Ви щаслива людина, ви можете поїхати в США », - зазначає експерт. - Ця лотерея стала символом. Це теж елемент американської «м'якої сили».

На думку політолога, введення механізму розподілу грін-карт через лотерею в країнах, з яких в США їде незначна кількість мігрантів, було викликано саме політичним причинами. Мова йде про спроби поширити вплив Сполучених Штатів, штучним чином створити в США діаспори, які б впливали на тих, хто залишився на батьківщині.

«Якраз останній випадок наочно показав спрямованість американського впливу, - стверджує експерт, - Середня Азія, до якої важко дістатися і де Америка хотіла б мати в м'якому підчерев'я Росії свій вплив».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация