«Нехтування порядком поведінки»: де в Росії відраховували з вишу за мітинги

У вівторок ввечері організатор антикорупційного мітингу 12 червня Олег Алексєєв повідомив «Новому Калінінграду.Ru» про те, що він був відрахований з третього курсу БФУ імені І. Канта. Офіційною причиною відрахування в наказі названо «нехтування прийнятими порядком поведінки» в вузі (згідно розпливчастим пп. 8.3, 11.8, 11.9 Правил внутрішнього розпорядку БФУ ). «Новий Калінінград.Ru» вивчив кілька десятків схожих випадків в інших російських містах і не знайшов жодного, коли керівництво вузу здійснило б свої погрози про відрахування юних опозиціонерів. Так було до вчорашнього дня. Таким чином, Алексєєв де-юре став першим російським студентом, відрахованим за організацію опозиційного мітингу.

напередодні акції 12 червня 2017 року РБК повідомляв про 16 містах з 169, де планувалося проведення протестних акцій за призовом політика Олексія Навального, в яких студентам і школярам погрожували відрахуванням і проблемами з навчанням за участь в мітингах. Серед них видання називало Санкт-Петербург, Самару, Калінінград, Володимир, Іжевськ, Мурманськ, Чебоксари, Великий Новгороду рід, Білгород, Якутськ, Краснодар, Ставрополь, Салават, Омськ, Новокузнецьк і Благовєщенськ. У вузах, розташованих в цих містах, як стало відомо РБК, були випадки тиску на потенційних учасників мітингу 12 червня. практично скрізь зі студентами розмовляли представники адміністрації навчального закладу в присутності співробітника поліції або ФСБ. У БФУ імені Канта таку бесіду з Алексєєвим проводив директор Юридичного інституту БФУ Олег Заячковскій - часткова розшифровка зробленої Алексєєвим аудіозаписи розмови була опублікована на «Новому Калінінграде.Ru» , Факт розмови в БФУ підтвердили. Однак ні в одному з міст, крім Калінінграда, до реального відрахування студентів з формулюванням, пов'язаної з мітингами, справа не дійшла.

«Ні моральних підстав»:   як в БФУ переконували не ходити на акцію Навального

«Ні моральних підстав»: як в БФУ переконували не ходити на акцію Навального

Фактично до вчорашнього дня було відомо тільки про один випадок відрахування студента з вузу після мітингу. Який брав участь в акції 12 червня в Санкт-Петербурзі на Марсовому полі студент Гірничого університету дійсно був відрахований після затримання і суду, який оштрафував його на 10 тисяч рублів за участь в несанкціонованому заході. Однак покинув вуз не відбувся геолог з іншої причини - через участь у суді він не зміг на наступний день після мітингу з'явитися на перездачу іспиту. Сам колишній студент, який зараз збирається на службу в армію, підтверджує , Що відрахування не пов'язане з його політичними поглядами, а декан факультету готовий був піти йому назустріч і зберегти за ним бюджетне місце.

Ні про один випадок відрахування з навчальних закладів через політичні погляди ЗМІ більше не відомо. Крім одного - також в Калінінграді. після протестної акції 29 квітня родич забрав зі школи-інтернату «Андрія Первозванного Кадетський морської корпус» кадета, який брав участь в мітингу. Підопічного на акції протесту виявила директор школи Тетяна Бартмінская.

Цікаво, що за місяць до акцій 12 червня глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас заявив, що вираз студентами громадянської позиції не є приводом для їх відрахування з вузу. Керівництво університетів, інститутів і шкіл і викладачі не повинні переходити кордон в прагненні нав'язати студентам свою думку, сказав парламентарій. Цей виступ сенатора було викликано хвилею повідомлень в ЗМІ про підготовку «репресії» проти студентів російських вузів після протестних акцій 26 березня. Однак тоді теж ніхто з учасників мітингів відрахований ні, не дивлячись на погрози керівництва вузів і уроки «політформаціі» від інститутських і шкільних викладачів.

Відомо, що в Білгороді відразу в декількох навчальних закладах тиснули на власних студентів, які взяли участь в антикорупційному мітингу. Так, в Білгородському індустріальному коледжі для учнів провели відразу кілька занять, де розповіли про те, що антикорупційні мітинги - це спроба «розхитати» ситуацію перед виборами губернатора. Заступник директора коледжу Ольга Єрмолова пообіцяла потенційним учасникам мітингу проблеми зі здачею заліків та іспитів, а також переслідування за порушення внутрішнього розпорядку навчального закладу. Студент Білгородського держуніверситету також розповідав «Відкритої Росії» про обіцянку керівництва вузу знизити стипендії за участь в опозиційному ході або зовсім відрахувати студентів. Про реальні дії щодо студентів БелГУ нічого не відомо.

У Уфимском державному нафтовому технічному університеті, повідомляли в соцмережах, навесні, перед мітингами 26 березня, також пройшли заняття «з політінформації», що завершилися превентивної загрозою відрахування студентів, які вирішили вийти на мітинг. Однак коли ЗМІ звернулися за роз'ясненнями, в профкомі вузу заперечували факт подібних загроз. Правда, раніше, в лютому, з того ж вузу були відраховані двоє студентів, які брали участь в підготовці акції «Набрид!», спрямованої проти Володимира Путіна. Однак декан трубопровідного факультету УГНТУ, де вчилися відраховані студенти, Султанмагомед Султанмагомедов пояснив журналістам, що юнаки порушили Правила внутрішнього розпорядку університету - ще до участі в протестному русі вони зняли і виклали на YouTube відеоролик, який очорнює вигляд вузу. Зв'язок відрахування студентів та їх участь у протестній діяльності глава факультету заперечував.

Матері студентки Казанського федерального університету в квітні подзвонили нібито з міжнародного відділу вузу і розповіли про те, що у її дочки будуть проблеми з навчанням після того, як вона вийшла на мітинг 26 березня в Набережних човнах. За словами того, хто телефонував співробітника, в вузі ретельно відстежують політичні пристрасті своїх студентів, використовуючи інформацію від «інформаторів» в кожній групі, а «неблагонадійних» «Беруть на замітку, а потім відраховують» . У прес-службі КФУ заперечували факт розмови і можливість ідеологічного тиску на студентку, а як доказ лояльності керівництва вузу до будь-яких політичних поглядів навели приклад співробітниці прес-служби університету, яка працює в штабі Навального в Татарстані. Хто дзвонив матері студентки, залишилося невідомим, санкції до неї вжито не було.

У Ростові напередодні мітингів 26 березня Рада ректорів виступив з рекомендаційним листом до керівництва регіональних вузів, в якому просив «проявити пильність». Пізніше в групах соціальних мереж, пов'язаних з Донським державним технічним університетом, з'явилися повідомлення, в яких розповідали про якісь «негативні наслідки» участі в мітингах. У викладі самих студентів ці «наслідки» перетворилися на «загрозу відрахування». Однак жодного реального випадку санкцій для учасників мітингів в Ростові після 26 березня не було.

«Я повинен йти до кінця»:   калінінградців оштрафували за протест з грейпфрутом

«Я повинен йти до кінця»: калінінградців оштрафували за протест з грейпфрутом

Напередодні мітингу 26 березня студентам Технічного університету в Комсомольську-на-Амурі подзвонили спочатку заступника декана, а потім проректор вузу з вимогою відмовитися від участі в мітингу. За їх словами, своєю політичною активністю студенти сварять керівництво університету і губернатора. За словами студентів, їм поставили ультиматум, за умовами якого вони могли отримати диплом, тільки відмовившись від участі в мітингу. Студенти, що числилися організаторами мітингу, на наступний день відкликали свою заявку з мерії, а проректор КнАГТУ Тетяна Наливайко в розмові з журналістами пізніше заперечувала факт телефонної розмови зі студентами.

Один з найбільш резонансних конфліктів між студентами і керівництвом вузу стався в Єкатеринбурзі. Студентів Уральського державного юридичного університету нібито погрожували відрахувати за участь в мітингу 26 березня - інформація про це була розміщена в місцевих паблік в соціальних мережах. Однак за них заступилися відразу два омбудсмена Свердловської області - з прав людини і з прав студентів. Останній, Ярослав Лушніков, нагадав , Що за політичні погляди в Росії не переслідують і відрахування з вузу через участь в мітингах неприпустимо. Представник УРГЮА погодився з омбудсменом, ще раз промовивши постулат про те, що в законі про освіту немає пункту про можливість відрахувати учня за політичну діяльність. Правда, при цьому радник ректора університету стверджував, що він не має в своєму розпорядженні підтвердженням чуток про участь когось із його студентів в неузгоджену мітингу.

На підтримку студентів, яким навесні загрожувало відрахування з вузу, була створена петиція. Її підписали 26 тисяч осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация