Некляєв: «Європа збирається укласти договір з Лукашенком за спиною у білорусів»

Подібно до того, як Гавел колись прийшов у політику з драматургії, письменник Некляєв прийшов в політику з поезії. Рядок одного з його віршів стала слоганом його президентської кампанії. Послухаємо в його виконанні це вірш білоруською мовою:

- І що ви будете робити, коли ми переможемо?

Лідер білоруської громадянської кампанії Говори правду Лідер білоруської громадянської кампанії "Говори правду!" Володимир Некляєв і міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг (Фото: http://democraticbelarus.eu) «Презіденствовать буду. П'ять років - один термін. Наведу з собою нову команду. В економіку, в політику. Проведу основні реформи. А на наступному президентському терміні займуся - поезією ».

Некляєв отримав кілька нагород за літературну діяльність, зібрав хорошу критику білоруських і російських експертів, їхав з Білорусі жити в Польщі і Фінляндії, потім повернувся на Батьківщину.

«Мене всі питають, скажіть нам, Володимир, що це ви взяли та Сбрендівшій, що це вас з поезії та потягнуло в політику. І відповісти на це питання досить складно, тому що логіки в переміщенні з поетичного поля на політичне у нормального поета від народження не має існувати, а у мене чомусь це сталося ».

- У вас трапилося логічне обгрунтування?

«У мене сталося логічне обгрунтування. Воно не знайшлося всередині, знайшлося зовні, тому що поетичними способами - усіма, які тільки є в цьому світі і якими я овладед, - неможливо виправити ситуацію в Білорусі. Я пробував впливати на Лукашенка всілякими шляхами, доступними поетові. Авторитетом своїм. Розповідати йому, що є культура. Що вона - в підставі міросозданія, а не тракторний завод з випуску сучасної конкурентоспроможної продукції. Але, на жаль, хвиля за хвилею, всі мої зусилля розбивалися об повне нерозуміння і неприйняття ».

Начальник виборчого штабу Володимира Некляєва Андрій Дмитрієв:

Володимир Некляєв   «За вісім місяців існування кампанії« Говори правду »ми зібрали - більше двохсот тисяч голосів за соціальні кампанії, не пов'язані з виборами Володимир Некляєв «За вісім місяців існування кампанії« Говори правду »ми зібрали - більше двохсот тисяч голосів за соціальні кампанії, не пов'язані з виборами. Ми вирішили прийти до людей, які зазвичай намагаються бути в стороні від політики. Вперше - ці 16, 8 відсотків - це не стандартний електорат опозиції, а нові люди, які роблять вибір сьогодні між Лукашенко і опозиційним кандидатом. Проблема наша в тому, що цих людей - 40 відсотків, а у нас поки тільки 16, 8.Ми думаємо, що, безумовно, 19 числа як мінімум Володимир Прокопович буде людиною, який вийде в другий тур з Лукашенком. А вже завдання загальна - цього другого туру домогтися ».

А ось як бачить ситуацію Володимир Некляєв:

«При справедливих і вільних виборах він в першому турі не перемагає і в нормальній ситуації був би другий тур, а в другому турі він би не виграв ніяк, тому що суспільство просто очманіло б від нерозуміння події. Як так - Лукашенко, і раптом другий тур. І воно вирішило б, що щось зрушилося в цьому світі в іншу сторону і проголосувало б за кого завгодно, тільки не за нього ».

- Ви думаєте?

"Так, безумовно. Якби були вибори такими, якими їх бачить Європа, було б саме так. Але так не буде. Буде фальсифікація, оцьому ми будемо протистояти, причому стояти будемо до кінця. У нас просто немає іншого вибору. Ми не можемо підвести мільйони людей, які за нас підписалися, які нам довірилися, які розраховують, що ми з цією проблемою впораємося ».

- Так якого кінця ви збираєтеся стояти?

«До кінця такого, що незалежно від умовлянь сходу або заходу ми вийдемо на площу. У нас один механізм. Іншого немає. У разі, якщо, не дай бог ще, ці вибори будуть визнані Заходом, то це буде означати взагалі поразка всіх років демократії в Білорусі і всіх людей, які сиділи в тюрмах, жили в бідноті, мало не бомжами, над якими знущалися. Все це буде забуте. Лукашенко створить структуру, яка називається «керована демократія», тобто, він підмінить реальну опозицію та громадянське суспільство керованими. Будуть створені партії, НЖО, які насправді будуть вбудовані в систему влади. І захід у боротьбі за демократію отримає приблизно ту модель, яку ми маємо на сьогоднішній день в Росії і приблизно ту модель, яка зараз вибудовується на Україні. Ми цього не хочемо. Останні візити високопоставлених чіновнков ЄС, пані Грібаускайте, президента Литви, пане міністре закордонних справ Німеччини і Польщі посіяли в нашому суспільстві, м'яко кажучи, настороженість. Не в тому річ, що вони завжди корисні перед виборами тій стороні, яка їх приймає, в даному випадку - Лукашенко, а в тому, що виникло таке відчуття, ніби Європа збирається за спиною самих білорусів укласти з Лукашенком якийсь договір, який, очевидно, в їх розумінні, буде вести якимись шляхами (не розумію, правда, якими) Білорусь до демократії без опозиції.

- У вас таке відчуття, що це станеться?

«Так, у мене таке відчуття, особливо після того, як агентство Reuters (а це не білоруське ТБ і не перший канал) розповсюдило інформацію про те, що пані Грібаускайте висловилася в тому сенсі, що Лукашенко - абсолютно ясна політична фігура, що ця сама впливова політична сила, єдина в Білорусі, що з ним варто вести справи і не враховувати ті суб'єкти політки, які не мають на суспільство ніякого впливу. Якщо це не дезінформація, яка до цих пір не спростована офіційними особами, а хоч щось, що має відношення до спільно виробленої позиції ЄС, то це - катастрофа. Ми намагаємося зрозуміти, що насправді відбувається, що збирається робити ЄС в разі фальсифікації виборів і так званої «елегантної» перемоги Лукашенка ».

- З ким ви зустрічаєтеся в Празі?

«У Празі ми зустрічаємося з людьми, які впливають на загальну політику ЄС. Це, безумовно, міністр закордонних справ Чехії. Ось ми з ним мали більш ніж годинну розмову. З тієї причини, що саме Чехія не є головоківающей країною в ЄС. Як це буває на засіданнях: «Що там? Як ви вирішили питання з Білоруссю? А ось так? Ну добре". Я не знаю, наскільки нам вдалося переконати пана міністра, але нам здалося, що він зрозумів, про що ми йому говорили і що він досить обізнаний у цих питаннях і що він можливу позицію ЄС щодо визнання виборів не дуже-то розділяє ».

А наостанок пан Некляєв повторив слова Вацлава Гавела:

«Ось тут ось сидів Гавел з товаришами, пили пиво і говорили як раз про неможливість досягти перемоги. А через тиждень вони вже ділили портфелі міністерські. І Гавел тоді сказав чудову фразу: «Ніколи не можна знати, яка сніжинка викличе лавину».

У вас трапилося логічне обгрунтування?
Ви думаєте?
Так якого кінця ви збираєтеся стояти?
У вас таке відчуття, що це станеться?
З ким ви зустрічаєтеся в Празі?
Як це буває на засіданнях: «Що там?
Як ви вирішили питання з Білоруссю?
А ось так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация