Некрасов «Поет і громадянин», «Вчорашній день ...», «Про Муза!»

  1. «Поет і громадянин»
  2. «Вчорашній день в годині шостому ...»
  3. «Про Муза! Я біля дверей труни ... »
  4. Потрібна допомога в навчанні?

Дуже багато віршів у ліриці Н.А. Некрасова були присвячені цивільно-патріотичним проблем, в т.ч. селянського питання. Він завжди залишався самим «народним» поетом XIX століття. На думку Некрасова, поет, який закриває очі на біди свого народу і байдуже пише про любов або філософії в той час, коли Вітчизна страждає, не може називатися справжнім поетом.

«Поет і громадянин»

Ці свої принципи він озвучує в стихотворе ії «Поет і громадянин», яке представляє собою діалог двох людей. «Не може син дивитися спокійно на горі рідний», - запевняє поета громадянин, переконуючи того подивитися навколо і не бути байдужим до того, що відбувається на батьківщині.

Громадянин нагадує поетові про його високе покликання, про те, що проповідує вали ще Пушкін і Лермонтов в ранніх своїх віршах він хоче, щоб поет знову почав писати про високий і важливе. Однак той сперечається з Громадянином: мовляв, поет втомився, його все одно ніхто не буде слухати, так навіщо ж даремно витрачати талант, даний Богом ...

У цих словах чути відлуння вірші «Пророк» Лермонтова , Де автор також приходить до висновку, що поет-проповідник нікому не потрібен, і тому місце його в пустелі.

Але в кінці вірша «Поет і громадянин» громадянину вдається досягти своєї мети: розмовляє з тим пафосом, що був свойственнен декабристам, він зумів переконати поета згадати про своє справжнє призначення.

«Вчорашній день в годині шостому ...»

Тема страждань російського народу, особливо селянства після скасування кріпосного права, завжди залишалася головною в ліриці Некрасова. У більшості своїх віршів він сам поділяє ту точку зору, яку озвучував Громадянин.

Так, наприклад, своєю Музою він називає молоду жінку-селянку, яку карають батогом. У вірші «Вчорашній день годині на шостому ...» він ніби звертається до своєї абстрактної Музі і пояснює їй, що справжнє натхнення приходить до нього саме тоді, коли він бачить страждання свого народу. І тому селянка, яку б'ють батогом справжня Муза.

«Про Муза! Я біля дверей труни ... »

Ту ж тему він продовжує у вірші «Про Муза! Я біля дверей труни ... », яке є свого роду другою частиною попереднього вірша. Некрасов знову говорить про те, що якщо він як поет у чомусь і винен, то виключно в тому, що не завжди приділяв достатньо уваги страждань рідного народу.

Він знову пояснює своєї абстрактної Музі, що справжній російський поет не може бути байдужим до того, що відбувається з селянами. І дивиться на нещасну жінку, яку січуть батогом, і ще раз переконується в тому, що тільки з людських страждань патріотичний поет повинен черпати натхнення.

Потрібна допомога в навчанні?


Дуже багато віршів у ліриці Н

Попередня тема: Некрасов «Кому на Русі жити добре»: задум, герої, песимізм поеми
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp «Майстер і Маргарита» Булгакова: задум, теми, значення, образи

Потрібна допомога в навчанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация