«Немає ніяких мінімальних доз алкоголю в крові, при яких льотчику дозволено летіти»

20.03.2018

Скандал з «п'яним» пілотом «Аерофлоту» в казанському аеропорту: в мережу виклали акти медобстеження, компанія все заперечує

Сьогодні Telegram-канал Mash поширив повідомлення про те, що пілот авіакомпанії «Аерофлот» Вадим Кашин був знятий з рейсу Казань - Москва через виявлені в крові 0,13 проміле алкоголю. Судячи з доданим документам, сам він пояснював це випитим за добу до польоту келихом вина. У «Аерофлоті» докладних коментарів не дають, а лише посилаються на більш пізній огляд, яке не виявило сп'яніння, - втім, без здачі аналізів. Експерти «БІЗНЕС Online» вважають випадок кричущим.

Сьогодні Telegram-канал Mash поширив повідомлення про те, що пілот авіакомпанії «Аерофлот» був знятий з рейсу Казань - Москва через виявлені в крові 0,13 проміле алкоголю   Фото: © Максим Богодвід, РІА «Новости» Сьогодні Telegram-канал Mash поширив повідомлення про те, що пілот авіакомпанії «Аерофлот» був знятий з рейсу Казань - Москва через виявлені в крові 0,13 проміле алкоголю
Фото: © Максим Богодвід, РІА «Новости»

«НЕ ДАЮ Коммент БЕЗ ЗГОДИ« Аерофлот »! Я ПРАЦІВНИК! »

Епічна за напруженням пристрастей протистояння розгорнулося сьогодні між Telegram-каналом Mash і «Аерофлотом». Медіаресурс виступив із заявою про те, що пілот авіакомпанії спробував здійснити рейс Казань - Москва, будучи в стані алкогольного сп'яніння. Через три дні ця історія виявилася в розсилці Mash. За даними медіа-ресурсу, 17 березня о 7:00 літаку Airbus 320 з 80 пасажирами (серед яких двоє дітей) на борту належало виконати рейс №1279 з посадкою в Шереметьєво. Однак під час проходження медкомісії з'ясувалося, що 42-річний командир повітряного судна Вадим Кашин летіти не може. За даними Mash, пілот був «остаточно і безповоротно п'яний», і фельдшер медпункту «не допустила його до польоту», а пасажирів «вивантажили». Літак злетів о 13:02, причому на борту були тільки 24 пасажира, решта полетіли в Москву іншими рейсами.

Пізніше Telegram-канал опублікував цілих 9 повідомлень про цю подію. Зокрема, було сказано, що пілот намагався умовити медиків дати йому злетіти, переконуючи фельдшерів, що «нормально долетить», а про те, що трапилося нікому розповідати не варто. Причому в процесі огляду Кашин нібито вихопив і розірвав акт медобстеження, тому фельдшеру довелося готувати новий документ. Побічно це підтверджується тим самим актом медобстеження від 17 березня о 6:10 ранку, який виклав Mash. У документі оглядає пілота фельдшер підкреслила, що Кашин був «збуджений», але при цьому у нього була «зв'язкова мова», зате були присутні тремтіння повік і пальців рук, а з рота йшла запах алкоголю. При цьому алкотестер показав, що в його крові 0,13 проміле. У документі від руки імовірно самим Кашин додана приписка, що в останній раз він нібито випив келих червоного вина за вечерею 15 березня в обсязі 150 грамів. Від руки фельдшер додала, що повторний огляд о 7:10 показало наявність в організмі у пілота 0,06 проміле, а й цей акт Кашин порвав, заявивши, що з ним не згоден.

«Аерофлот» надав копію довідки, в якій зазначено, що стан алкогольного сп'яніння у пілота не виявлено «Аерофлот» надав копію довідки, в якій зазначено, що стан алкогольного сп'яніння у пілота не виявлено

«Аерофлот» категорично спростовує інформацію, поширювану Mash. Пілот пройшов медичну експертизу в гауз «Республіканський наркологічний диспансер міністерства охорони здоров'я Республіки Татарстан», яке не виявило ознак алкогольного сп'яніння », - повідомили в авіакомпанії« БІЗНЕС Online ». «Аерофлот» надав копію довідки, отриманої в республіканському наркодиспансері 17 березня в 11:54. Медичний огляд, яке проводилося з 10:38, не виявило стану алкогольного сп'яніння у пілота. У довідці зазначено, що огляд проходило без відбору біосередовищ.

Однак це не пояснює того, чому пілот не був допущений в рейс. Крім того, за даними Mash, 16 березня Кашин виконував рейс Москва - Казань. «Тобто або командир був п'яним, коли летів зі столиці, або коли збирався летіти туди», - робить висновок медіаресурс. У прес-службі «Аерофлоту» «БІЗНЕС Online» не змогли розгорнуто прокоментувати ситуацію, що склалася, але повідомили, що запит нашого видання «узятий в роботу».

У прес-службі «Аерофлоту» «БІЗНЕС Online» не змогли розгорнуто прокоментувати ситуацію, що склалася, але повідомили, що запит нашого видання «узятий в роботу»

Олексій Старостін: «Звідки я можу знати, чи був п'яним пілот. Всі коментарі до «Аерофлоту». Це їх пілот, їхні літаки »Фото:« БІЗНЕС Online »

Гендиректор казанського аеропорту Олексій Старостін в бесіді з кореспондентом «БІЗНЕС Online» відмовився коментувати ситуацію з п'яним пілотом. «Звідки я можу знати, чи був п'яним пілот. Всі коментарі до "Аерофлоту". Це їх пілот, їхні літаки », - сказав Старостін.

Сам пілот Кашин в соцмережі «Фейсбук» відмовився відповідати на питання кореспондента «БІЗНЕС Online». «Не даю коменти без згоди Аерофлоту! Я працівник! І все питання до пресслужба », - відповів він на запит нашого видання (орфографія і пунктуація автора збережені - прим. Ред.).

«ВІН ВИПИВ, ШВИДШЕ ЗА ВСЕ, ВЖЕ ВНОЧІ, І НЕ БОКАЛ ВИНА, А МОЖЕ БУТИ, НАВІТЬ І ГОРІЛКИ»

Джерело «БІЗНЕС Online» в авіаційній галузі на анонімних умовах розповів деталі медичного огляду, який проходить кожен пілот перед відльотом не раніше ніж за 1,5-2 години до вильоту. Перевірка у всіх аеропортах Росії проводиться однаково. Медогляд триває не більше 10 хвилин. В цей час лікар цікавиться здоров'ям пілота. «Запитує: чи є скарги, коли в останній раз літали? Тому що перерва між польотами повинен бути не менше ніж 10-12 годин. Потім лікар перевіряє тиск і пульс », - розповідає льотчик. На цьому медогляд закінчується, і якщо немає ніяких відхилень, то лікар записує цю інформацію в журналі. «Якщо все-таки у лікаря з'являються якісь підозри, то він становить спеціальний акт і відправляє пілота на здачу аналізів», - зауважує наш експерт.

У разі якщо у пілота все-таки виявили алкоголь в крові, то цю інформацію вносять до спеціального списку Росавіації. «Кожен пілот знає, що від його стану залежить безпека, і навіть серед моїх знайомих колег немає людей, які п'ють перед польотом. А в цьому списку Росавіації всього 7-8 пілотів, при тому що всього нас в країні близько 10 тисяч. Так що я думаю, випадок з "Аерофлотом" - це швидше виняток з правил », - каже наш експерт. Тим більше що за подібні НП пілот в першу чергу несе відповідальність, адже зірваний рейс - це затримка за часом і зайві фінансові витрати авіакомпанії. «У такому разі пілота або звільняють, або стягують великий штраф і, як я вже говорив, повідомляють про це все вищі органи. В "Аерофлоті", наскільки я знаю, жорстко стежать за тим, щоб пілоти не вживали алкоголь, і навіть є правило не вживати алкоголь за 12 годин до вильоту », - стверджує експерт.

Крім щоденної консультації з лікарем, перед польотом пілоти раз на рік проходять повноцінний медичний огляд, де здають аналізи на наркотики. У передпольотний огляд такі аналізи не включені.

Заступник головного лікаря Республіканського наркологічного диспансеру МОЗ РТ Ільдар Тазетдінов розповів кореспонденту нашого видання, що 0,5 проміле - це стадія «легкого сп'яніння». «Звичайно, тут все індивідуально, залежить від віку, від ваги, від того, поїв людина або випив на голодний шлунок, - пояснив Тазетдінов. - Після келиха червоного вина "вчора" такої міри сп'яніння, звичайно, бути не може. До ранку людина повинна бути вже кристально тверезим. Скажу так: доросла людина з нормально працюючої печінкою 100 грамів горілки переробляє за годину, і він може бути тверезий. Тому він випив, швидше за все, вже вночі, і не келих вина, а може бути, навіть і горілки ».

У практиці лікаря був такий випадок: працівники ДАІ затримали чоловіка, який випив горілки і відразу сів за кермо, правда, щільно поївши. Аналізи показали, що клінічно він абсолютно тверезий. Але якщо взяти аналіз пізніше, то він буде п'яним, так як алкоголь всосется в кров.

«Тому добре, що медики зняли пілота з рейсу. Якщо припустити, що він випив перед польотом, то це зараз прилад може показати 0,2 проміле, а через годину буде більше. Ні водій, ні тим більше пілот в п'яному стані взагалі не повинен сідати за кермо - за ним же люди. Сп'яніння впливає на координацію руху, людина стає іншим, не так сприймає ситуацію, по-іншому інтерпретує багато речей. Колеги, які не допустили його до польоту, вчинили дуже правильно », - сказав співрозмовник видання.

«ЯКЩО В КРОВІ ПІЛОТА визначать алкоголь, ТО ВІН, МОЖНА СКАЗАТИ, САМ СОБІ ВИПИСУЄ вовчим квитком»

Експерти в бесіді з кореспондентом «БІЗНЕС Online» відзначили, що для пілотів немає ніяких мінімальних доз алкоголю в крові.

Євген Ковбасенко - керівник авіаційного клубу «Скатт»:

- Перед польотом пілот проходить медичний огляд: лікар дивиться зовнішній стан, оцінює адекватність людини, запитує, чи є скарги, перевіряє кров'яний тиск. Я не пригадую такого випадку, щоб за штурвалом літака льотчик опинився п'яним, таке виключено. Незрозуміло, навіщо він взагалі пішов на цей медогляд, навіщо ризикувати? 0,2 проміле - це серйозне порушення.

Магомед Закаржаєв - гендиректор Казанського авіапідприємства:

- Немає жодних мінімальних доз алкоголю в крові, при яких льотчику дозволено летіти. Звичайно, в невеликих кількостях наш організм сам виробляє алкоголь, але 0,2 проміле там не повинно бути, це людина з похмілля. Навряд чи з одного келиха вина на наступний день якісь залишкові явища будуть. Такої практики, щоб льотчики літали п'яними, немає. Це ПП, за радянських часів відразу звільняли з вилученням свідоцтва пілота, людина відразу втрачав роботу і опинявся з вовчим квитком.

Чому «Аерофлот» захищає свого співробітника? Це така дискредитація, пляма на саму компанію лягає, тим більше що це «Аерофлот» - одна з кращих авіакомпаній Європи, це визнаний факт. Але «Аерофлот» - це велика компанія, за кожним встежити вкрай складно. Не думаю, що на рівні гендиректора цього пілота хтось стане захищати, якщо таке сталося. Але в будь-якому випадку це привід для розгляду і як мінімум для службового розслідування.

Звичайно, 0,2 проміле - це не так багато, якщо вже зовсім недавно з 0,3 проміле дозволяли за кермом їздити! У давні часи бувало й таке, що ловили - льотчик на ногах не стояв. Але це було раніше, коли працювали у відриві від баз, на оперативних точках - в колгоспах, на авіахімробіт. Вилітали і вночі і вдень, п'яні-напівп'яні, хуліганили, і це закінчувалося катастрофами. Тут же перед кожним вильотом пілоти проходять медичний контроль, тому дивно, на що можна було сподіватися.

Медики аеропорту головою відповідають за свою роботу, звичайно, вони в'їдливі і не підуть ні на який підроблення, я практично впевнений в цьому. Підхід строгий, якщо у лікаря є сумніви - як мінімум пілота до польоту не допустять, а так - повинні скласти протокол і доповісти начальству. До речі, в інших країнах льотчики не проходять медичний контроль, все на довірі, вони дорожать своєю репутацією.

Ви говорите, що є другий пілот, але це ж не запасний пілот, у нього є свої чіткі обов'язки, які він виконує. «В запасі» нікого немає. Це в футболі бувають запасні, а тут немає заміни. Аварії на пасажирських літаках через п'яного пілота, звичайно, бували. Можу згадати Пермську катастрофу (14 вересня 2008 року 737-500 авіакомпанії «Аерофлот-Норд» здійснював регулярний пасажирський за маршрутом Москва - Перм - прим. Ред.), Коли комісія прийшла до висновку, що неадекватно себе вів командир. Чому він поводився неадекватно, незрозуміло - п'яний він був або щось там прийняв. Але цю катастрофу можна було запобігти, якби відразу це було виявлено.

Роман Гусаров - головний редактор «Авіарунет»:

- Я не бачу причин для паніки. Навпаки, я скажу, що у нас система контролю працює. Є передпольотний огляд, і все швидко виявили. Швидше за все, пілот був не п'яний, а у нього в крові виявили залишковий алкоголь, який якраз був виявлений в результаті аналізів при предполетном огляді. Насправді такі випадки бувають, і я б не сказав, що вони бувають рідко. У рік, напевно, виявляється з десяток аналогічних випадків в різних компаніях по всьому світу. Найчастіше це відбувається за залишковим принципом, адже алкоголь виходить з організму протягом доби. Головне, щоб такий пілот не виявився на борту.

Взагалі, передпольотний огляд екіпажу повітряного судна проводять співробітники аеропорту, і йому завжди приділяють велику увагу.

Азат Хакім - голова ради директорів «Тулпар Аеро груп»:

- На жаль, такі випадки з виявленням алкоголю в крові пілота бувають, але не так часто. Слабкості у людини ніхто не відміняв. І за кордоном буквально на початку року таке було: пілота повітряного судна в Лондоні зняли з рейсу. У Татарстані за останнім часом таких випадків я не пригадаю.

Алкоголю в крові пілота категорично не може бути. Останнім часом і зовсім посилили перевірку екіпажу повітряного судна перед польотом, і якщо, наприклад, затримка рейсу сталася більш ніж на три години, то доводиться заново проходити медогляд.

Взагалі, якщо в крові пілота виявлять алкоголь, то він, можна сказати, сам собі виписує вовчий квиток і вже не зможе знайти роботу в Росії і навіть за кордоном. Вся ця історія з алкоголем погано позначиться на його репутації.

«Запитує: чи є скарги, коли в останній раз літали?
Незрозуміло, навіщо він взагалі пішов на цей медогляд, навіщо ризикувати?
Чому «Аерофлот» захищає свого співробітника?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация