Немає у мене грошей на весілля ...

Немає у мене грошей на весілля ...

Шановний Раббі!

Я єврей. Мені 21 рік. Я живу з дівчиною і її батьками. Ми живемо разом уже півтора року. Останнім часом її мама починає квапити нас з весіллям. Я прекрасно розумію, що вона хоче скоріше видати дочку заміж. Я теж збираюся на ній одружитися, але хочу зробити це красиво. Я дуже багато працюю, незважаючи на те, що сам ще студент. Я заробляю непогано для свого віку, але на весілля у мене поки грошей немає. Я намагаюся пояснити її мамі, що ми

одружимося, але мені нема на кого розраховувати в матеріальному плані і я намагаюся заробляти сам. Вона мене квапить. Я ніколи нічого для них не шкодую, даю гроші, оплачую телефонні рахунки, роблю дорогі подарунки в будинок. Іноді створюється враження, що вони цього не цінують.

Її мама наполегливо вимагає матеріальної підтримки з боку моїх батьків і хоче організувати весілля по 50% з кожного боку. Але у моїх батьків немає таких грошей

, І я не смію у них просити. Її мама натякає на те, щоб мої батьки зайняли велику суму і внесли свою частку. Але вони не зможуть. Якби вони могли мені допомогти, я б не працював по 10 годин на день, а спокійно міг би закінчити навчання в інституті.

Я знайомий з основними заповідями Тори, у мене є брит-мила, я був в Ерец-Ісраель 2 роки тому. Я намагаюся бути праведником і прагну створити сім'ю (то що повинен зробити кожен Єврей). Просто всьому свій час і я не хочу робити необдуманих кроків, щоб потім шкодувати.

Я дуже люблю свою дівчину і хочу бути з нею, але нам і так добре. А для її матері немає нічого важливішого печатки в паспорті.

Я навіть не знаю, як мені переконати їх почекати ще трохи. І потім, яке вони мають право диктувати умови моїм батькам?

Я хотів би почути Вашу думку з цього приводу.

Чекаю вашої відповіді.

Дмитро (Давид)
Україна

Пропоную розділити питання на дві частини. Принципову і другорядну.

Принципова. Ви живете з дівчиною разом - в будинку її батьків. Про це, отже, відомо всім. Ви обоє хочете одружитися. Мабуть, Ви не віддаєте собі звіт в тому, що (гадаю, Ваша дівчина - єврейка), за єврейським законом Ви вже фактично одружені.

Однак шлюб Ваш "неповноцінно зареєстрований". І я не маю на увазі "печатка в паспорті". Але - процедуру укладення єврейського шлюбу, яка називається хупа

.

Дивіться, що виходить: ви обидва вже одружені, у вас, за єврейським законом - сім'я, але Ви не хочете завершити оформлення. Який у цьому сенс? - Ніякого.

Якийсь сенс, правда проявляється, якщо ми почнемо обговорювати другу частину Вашого питання. Розглянемо, наскільки "вагою" цей сенс.

Про що йде мова? - Про вартість весілля, при тому, що грошей у Вас мало. Але хто сказав, що треба святкувати весілля в ситуації, коли є матеріальні проблеми (вважаю, що ситуація описана Вами адекватно)?

Тобто, з одного боку (принципової), ви обидва - одружені; з іншого (не принциповою, другорядною) - з фінансових міркувань, Ви не хочете завершити оформлення шлюбу.

Ви пишете: "я хотів би почути Вашу думку з цього приводу".

Ось моя думка. Зверніться до рабина (не проти реформістської "підробці") у Вашому місті або - в найближчому. В крайньому випадку зв'яжіться з рабином Яаковом Блайхом в Києві або - з київським відділенням організації Еш а-Тора. Вони допоможуть Вам організувати хупу. Там же, де відбудеться хупа, буде влаштована і святкова, весільна трапеза. Запросіть своїх родичів і близьких друзів. Буде 20 осіб - добре, 10 - теж добре. І витрати виявляться Вам по кишені.

Якщо Ви вважаєте, що Вам слід влаштувати велике свято (в майбутньому, коли з'являться гроші), будьте впевнені, з допомогою Всевишнього, в Вашій родині ще з'являться для цього можливості.

Народиться дитина - покличете стільки гостей, скільки захочете. Хоч - 200 осіб ...

Якщо Вам необхідний свято, запросіть, наприклад, на великодній седер

6 0 людей і проведіть його самі. Підготуйтеся. І про Вас все місто буде говорити (якщо Вам це важливо), як про людину, яка має можливість дати людям радість і вміє робити це.

А тепер - про відносини батьків "одного боку" до батьків - інший. Тут я з Вами згоден. В тому сенсі, що ніхто не повинен "диктувати" свої умови іншій стороні.

Ваша роль і роль Вашої дружини - добре ставитися до обох батьківським парам і допомагати їм вибудувати один з одним мирні відносини. Це не завжди просто. Самі подумайте: це - ви любите один одного, проте подібні почуття між батьківськими парами "автоматично" виникають далеко не завжди, якщо не сказати - рідко.

Тому головне завдання, яке стоїть перед Вами і Вашою дружиною - не розпалювати вогонь, не розповідати (ніколи!) Своїх батьків погане про батьків дружини (чоловіка) і т.п.

Автор тексту Еліягу Ессас

13.04.03

І потім, яке вони мають право диктувати умови моїм батькам?
Який у цьому сенс?
Про що йде мова?
Але хто сказав, що треба святкувати весілля в ситуації, коли є матеріальні проблеми (вважаю, що ситуація описана Вами адекватно)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация