нескінченне повторення


Що читати про вічність, безсмертя і його перспективи? Представляємо добірку книг, в яких письменники і мислителі моделюють ідеальну вічність. Вічність виявляється не такою вже ідеальною.



Айзек Азімов. Кінець вічності. СПб .: Азбука

Мабуть, найкращий на даний момент роман про безсмертя, екранізований за радянських часів режисером Андрієм Єрмаша. Сюжетний двигун - діяльність організації під назвою «Вічність» (в якій працюють так звані вічні). «Вічність» контролює Реальність. Працівники організації можуть переміщатися в часі - але тільки за тими століть, які йдуть після 27-го. По всій лінії історії збудовані однотипні Сектора Вічності, в яких тече непідконтрольне «біовремя». «Вічні» контактують з «времяні» (тими, хто не служить «Вічності»), здійснюють торгівлю між різними століттями і таємно від усіх коректують природний хід історії. Цікаво, що за радянських часів з книги була вирізана глава про смерть людства - саме до цього призводить в азімовском романі глобальний експеримент з часом.


Джон Бойн. Викрадач вічності. М .: Ексмо

Історія людини, яка народилася в 1743 році і яка здатна померти. Два з половиною століття життя вплетені в історію людства: він бере участь у Французькій революції, організовує Велику виставку і перші Олімпійські ігри, допомагає Чарлі Чапліну знімати фільми, бореться з маккартизмом в США, терпить розчарування і ніяк не може полюбити. Два з гаком століття герой намагається знайти сенс життя і обчислити закон історії - результат нічим не відрізняється від більш короткої версії.


Симона де Бовуар. Всі люди безсмертні. СПб .: Азбука

Головна муза екзистенціалістів і супутниця Жан-Поля Сартра задовго до успіхів кріобіології і експериментів з клонуванням спробувала вирішити загадку продовження життя. Вона наділила героя свого роману безсмертям. Герцог Фоска мандрує по континентах і століть і, приречений на вічну нудьгу, повторює: «Невже смак моєму житті ніколи не зміниться?» Вічна молодість по Бовуар - незавидна доля.


Вадим Шефнер. Халупа боржника. СПб .: Азбука-классика

Один з кращих радянських фантастів описав у своєму романі комуністичне майбутнє, де готується експедиція на далеку планету. Головний герой «Халупи» знайомиться з якимсь Павлом Белобрисовим, людиною, погано підходить під реалії комуністичного XXIII століття. Виявляється, що білявий народився в далекому XX столітті, де мимоволі став учасником експерименту позаземної цивілізації по продовженню життя до мільйона земних років. В експедицію Павло вирушає з метою знайти планету, дзеркально відображає життя на Землі.


Філіп Дік. Вільне радіо Альбемута. М .: Ексмо, Доміно

У цій альтернативної фантастичною історії показаний корумпований президент США Ферріс Ф. Фремонт (ФФФ (FFF) - 666, число звіра), який займає свій пост в шістдесяті роки. Він скасовує громадянські свободи і права людини, розробляючи теорію змови навколо фіктивної підривної організації, відомої як Abramchek. На додаток до цього він пов'язаний з правим популістським рухом «Друзі американського народу». Його дії призводять до створення реального опору, яке здійснюється через радіо Альбемута з таємничого чужорідного супутника, яким володіє неземною суперінтелект під ім'ям ВАЛІС, за допомогою якого люди усвідомлюють, що їх персональна історія не кінцева.


Адольфо Бьой Касарес. Винахід Мореля. М .: АСТ

Головний герой, рятуючись від правосуддя, потрапляє на безлюдний начебто острів, де зустрічає дивних людей, які чомусь його не бачать. З'ясовується, що таємничі персонажі - всього лише голограми реальних людей, колись давно взяли запрошення свого друга відпочити в його володіннях. Вони приречені на дивну різновид безсмертя, яка чи то дає їм можливість, то чи примушує без кінця переживати одну і ту ж тиждень безтурботного життя на острові. «Хіба це нескінченне повторення житті - не пекло?» - підсумовує головний герой.


Мішель Уельбек. Можливість острова. М .: Иностранка

Головний герой на ім'я Даніель, шоумен і письменник сатиричних скетчів, «виявляється на острові Лансароте, де проводяться семінари секти елохімітов. Сектанти готуються до висадки інопланетян, ведуть дослідження з дублювання людини за допомогою ДНК і рекламують індустрію безсмертя як план порятунку людства. Напередодні великого наукового прориву герой пише щось на зразок Євангелія - ​​історію секти. Глави Даніеля - Даніеля 1-го насправді - чергуються з главами, написаними Даніелем 24-м і потім 25-м, - і це не хто інші, як його штучно синтезовані нащадки, які живуть через дві тисячі років. «Неолюді» позбавлені пристрастей і бажань, йдуть з життя добровільно і спілкуються один з одним тільки за допомогою електроніки.


Роберт Еттінгер. Перспективи безсмертя. М .: Науковий світ

Книга засновника крионики вперше вийшла в США в 1964 році. З тих пір вона витримала шістнадцять видань на п'яти мовах. Еттінгер, фізик і біолог, запропонував свій варіант продовження життя - за допомогою подмораживания. Таким чином, відповідно до його концепції, можна не тільки вилікувати хворих, а й воскресити мертвих. Мертвих автор книги пропонує лише «тимчасово невиліковними», яких більше розвинена наука зможе колись оживити, вилікувавши всі недуги (привіт філософу Федорову). Метод збереження, який пропонує Еттінгер - це заморозка в ванні з рідким гелієм або азотом.


Олексій Турчин, Михайло Батин. Футурологія. ХХI століття. М .: Видавництво Біном

Дослідження про те, до чого призведе розвиток трьох нових надтехнології ХХI століття: штучного інтелекту, нанотехнологій і біотехнологій, кожна з яких претендує на те, щоб кардинальним чином змінити життя суспільства. В результаті такого розвитку можливі два сценарії: або радикальне продовження життя людей, або глобальна катастрофа. І швидше за все ці сценарії пов'язані між собою.

джерело: газета «Московские новости»

Що читати про вічність, безсмертя і його перспективи?
Герцог Фоска мандрує по континентах і століть і, приречений на вічну нудьгу, повторює: «Невже смак моєму житті ніколи не зміниться?
«Хіба це нескінченне повторення житті - не пекло?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация