Невдалий запуск російського супутника з космодрому Східний: всі подробиці

  1. успішний початок
  2. Відсутність зв'язку із супутником
  3. Супутник міг впасти в океан
  4. Можливі причини невдалого запуску
  5. У провальному запуску супутника винен священик?
  6. Як проходив перший запуск ракети з космодрому Східний

Вранці 28 листопада з космодрому Східний в Амурській області Росії стартувала ракета-носій Союз-2.1б з російським супутником дистанційного зондування Землі та групою з 18 малих космічних апаратів

успішний початок

Ракета стартувала успішно і відповідно до графіка - о 8:41 за московським часом (7:41 за київським часом). Це був другий запуск ракети в історії космодрому Східний.

За даними Інтерфаксу , Г оловной блок повинен був відокремитися від ракети-носія через 10 хвилин після запуску і повинна була бути сформована перехідна орбіта.

О 8:40 за київським часом мало розпочатися відділення супутників - першим повинен був вийти на орбіту супутник дистанційного зондування Землі Метеор-М №2-1, а слідом за ним - малі супутники.

Після запуску в Роскосмосі заявили , Що космічна головна частина ракети в складі розгінного блоку Фрегат і космічного апарату дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Метеор-М №2-1 в розрахунковий час штатно відокремилась від третього ступеня ракети-носія і супутник виведений на низьку навколоземну орбіту.

Таку ж заяву зробили і в Міноборони Росії.

За даними Російської служби BBC , Після запуску віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін привітав пусковий розрахунок.

"Зараз в цей момент хочу просто вам подякувати за хорошу, сумлінну працю. Спасибі вам велике за те, що сьогодні ви подарували всій нашій країні свято. Спасибі й удачі вам! Слава Росії!" - сказав він.

Відсутність зв'язку із супутником

Незважаючи на успішний початок запуску, незабаром все-таки виникли проблеми - в заданий час супутник Метеор-М не вийшов на зв'язок .

як повідомив Інтерфакс з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі, фахівці припускають можливі неполадки в розгінному блоці Фрегат.

"Супутник Метеор-М повинен був відокремитися о 9:32 по Москві і почати передавати телеметрію. Поки телеметрія не отримується, попередньо виникла нештатна ситуація на етапі польоту розгінного блоку Фрегат", - заявило джерело агентства.

Супутник міг впасти в океан

Незабаром в Роскосмосі підтвердили аварійну ситуацію на розгінний блок Фрегат і повідомили, що супутник Метеор-М відсутня на цільової орбіті.

"В результаті роботи РН Союз 2.1б головний блок у складі розгінного блоку Фрегат і супутника Метеор-М був виведений на задану проміжну орбіту. Але згодом в ході першого планового сеансу зв'язку із супутником не вдалося встановити зв'язок через відсутність його на цільовий орбіті" , - заявили у відомстві журналістам.

А джерело Інтерфаксу в ракетно-космічній галузі заявив , Що, за попередніми даними, супутник міг не втриматися на орбіті і затонути в Атлантичному океані.

"Космічний апарат не вдається виявити на орбіті. Однак і слідів вибуху не зафіксовано. Космічний апарат міг впасти в Атлантичний океан", - сказав співрозмовник агентства.

Треба зауважити, що, за даними ЗМІ , Супутник Метеор-М був застрахований на 2,5 млрд рублів (більше $ 43 млн).

Можливі причини невдалого запуску

Інтерфакс з посиланням на джерело також повідомляв , Що причиною аварії супутника міг стати людський чинник.

"За попередніми даними, виникла помилка в польотному завданні ракети-носія і розгінного блоку" Фрегат ", в результаті чого перший імпульс був виданий не в тій орієнтації, яка необхідна, тому розгінний блок разом із супутником увійшов в атмосферу і впав в Атлантичний океан" , - пояснив співрозмовник агентства.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що поки не має детальної інформації про причини нештатної ситуації.

У провальному запуску супутника винен священик?

28 листопада протодиякон Андрій Кураєв заявив в ефірі радіостанції каже Москва , Що відповідальність за невдалий запуск супутника лежить на Благовіщенському єпископі Лукіаном, який освячував ракету-носій перед стартом.

Протодиякон Кураєв вважає, що для єпископа Лукіана невдалий запуск супутника повинен стати приводом замислитися про його стосунки з богом / Кадр відео Тайга Протодиякон Кураєв вважає, що для єпископа Лукіана невдалий запуск супутника повинен стати приводом замислитися про його стосунки з богом / Кадр відео Тайга.інфо via YouTube

"Якщо людина щось робить, а виходить погано, то для нього це питання задуматися, чи правильно він робить. Дуже дивно, що церква на кшталт надає послуги, але ніколи не відповідає за якість цих послуг. В цьому є деяка проблема", - заявив він .

Кураєв зазначив, що висвячував ракету єпископ Лукіан так само як і єпископ Іоанн, який освячував підводний човен Курськ, повинні б задуматися про те, чи так хороші стосунки із богом, як це їм видається.

Як проходив перший запуск ракети з космодрому Східний

Перший запуск з космодрому Східний відбувся більше року тому - 28 квітень 2016 року. Спочатку запуск планувалося здійснити на добу раніше - 27 квітень 2016 року, але з технічних причин він зірвався на останній хвилині .

За день до зриву запуску ракету-носій Союз-2.1а теж освятив єпископ Благовіщенський і Тинденскій Лукіан.

27 квітня на космодром Східний прибув президент Росії Володимир Путін, щоб спостерігати за запуском ракети. Після його зриву, він вирішив залишитися до наступного дня, коли запуск все-таки вдалося здійснити , Після чого виголосив промову.

Після першого запуску ракети з космодрому Східний, Путін виголосив промову Після першого запуску ракети з космодрому Східний, Путін виголосив промову

За даними ЗМІ, перша спроба запуску виявилася невдалою через проблеми з кабелем. Після неї Путін оголосив догани віце-прем'єру Дмитру Рогозіну і керівнику Роскосмоса Ігорю Комарову, а також попередив про неповну службову відповідність Леоніда Шалімова - гендиректора підприємства, що виготовило несправний кабель. Шалімов через кілька днів подав у відставку.

Перша ракета, запущена з космодрому Східний вивела в космос три супутники - SamSat-218, Ломоносов і Лелека-2Д.

4 травня 2016 року стало відомо, що космічний апарат SamSat-218 не виходить на зв'язок . 5 травня 2016 року ЗМІ повідомили, що це пов'язано з проблемами з

приймально-передавальним устаткуванням

.

"На спектрі присутні характерні смуги, що вказують на працездатність апарату, проте на тлі шумів його сигнали практично не чути, що може говорити про нерозкриття його антени", - сказало джерело Інтерфаксу.

НВ

У провальному запуску супутника винен священик?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация