Невигадані історії: творчий вечір письменника Олександра Лозівського

Невигадані історії:   творчий вечір письменника Олександра Лозівського   У день святкування Рош А-Шана і напередодні дня народження письменника Олександра Лозівського у Всесвітньому клубі одеситів відбувся його творчий вечір «Десять романів за 10 років», в рамках якого пройшла презентація нового номера журналу «Радуга» з опублікованими свіжим романом «Фентезі» Олександра Михайловича Лозовського

Невигадані історії:

творчий вечір письменника Олександра Лозівського

У день святкування Рош А-Шана і напередодні дня народження письменника Олександра Лозівського у Всесвітньому клубі одеситів відбувся його творчий вечір «Десять романів за 10 років», в рамках якого пройшла презентація нового номера журналу «Радуга» з опублікованими свіжим романом «Фентезі» Олександра Михайловича Лозовського.

Куратор вечора Валерій Хаїт розповів про складний, але цікавий життєвий шлях Олександра Лозівського, підсумком якого стала успішна письменницька діяльність автора безлічі романів. Писати Олександр Михайлович почав досить пізно, але саме завдяки великому життєвому досвіду він робить це усвідомлено і змістовно.

Мабуть, і його біографія могла б стати хорошим сюжетом для літературного твору - в 50-их роках разом з Романом Карцевим, Віктором Ільченком та Михайлом Жванецьким Олександр Лозовський стояв біля витоків знаменитого студентського театру «Парнас-2», працював провідним конструктором в різних СКБ Одеси , Алма-Ати, Москви, ставши громадянином Ізраїлю, мав досвід роботи двірником. За словами самого автора, життя його похитала по всьому Радянському Союзу і саме цей накопичений досвід в певний момент, в досить вже зрілому віці змусив взятися за перо. Його романи відрізняються захоплюючим сюжетом, який з перших сторінок оповідання завойовує все увагу читача і тримає протягом всієї розповіді. Напевно, саме завдяки цьому рідкісному вмінню автора народилося тісну і плідну співпрацю з київським журналом «Радуга», в якому опубліковані всі романи Олександра Лозівського. У 2007 році в журналі «Радуга» був надрукований перший роман «Формула успіху. З тих пір автором було написано десять романів: «В невагомості», «Двадцять п'ятий кадр», «Добре забуте нове», «Волохаті слони», дві частини епопеї «Чужий», «Везунчик Митя», інші. Всі вони побачили світ на сторінках журналу «Радуга».

Головний редактор журналу «Радуга» Юрій Ковальський:

«Щорічно нам надсилають близько трьох тисяч творів, з цієї кількості ми можемо надрукувати близько 150. Але жоден з творів Олександра Лозівського ми не могли не надрукувати. І у нового роману «Фентезі», на мій погляд, велике майбутнє, тому що це дуже різноплановий роман - він і філософський, і науковий, і житейський, і психологічний ... Кожен, хто почне його читати, відчує себе його частиною. Це книга про те, що навіть у найскладніші моменти не можна втрачати віру в краще, це роман і про те, як стати письменником - всім, хто хоче почати писати, він буде цікавий ».

До всього цього варто додати, що автор став лауреатом премій Володимира Даля, журналу «Радуга», премії ім. Н.В. Гоголя, а українська асоціація ЛІК (Література, мистецтво, кіно - ХХ століття) назвала одну з його книг кращим романом року російською мовою. В анотації до книги Олександра Лозівського «В невагомості» Михайло Михайлович Жванецький написав: «Не думав, що повість мого давнього друга справить на мене таке враження. Прочитайте. Це наші люди в не нашої життя. Це наші дружні зв'язки, що розривають авторів. Це наші подружні зв'язку, що розривають героїв. Це наш досвід і наш інстинкт. Загалом, мають рацію ті, хто виїхав. І мають рацію ті, хто залишився. Щасливо. З того, що залишилося, ваш Жванецький ».

А повертаючись до вечора «10 років, 10 романів, 10 пулікацій», скажімо, що вже перший роман Олександра Михайловича «WWW. ERETIK.RU, або Формула успіху »отримав прекрасні рецензії.

Ось що писав про нього член Президентської ради нашого клубу А. І. Горбатюк:

«Дія розвивається так стрімко, що, перервавши з якоїсь причини на час читання, доводиться повертатися на кілька сторінок назад, щоб знову включитися в запропонований автором (або його героєм?) Ритм. У той же час сам автор визначає своє дітище як «захоплюючий роман». Це написано на останній сторінці книги, і той, хто випадково почне знайомство з «... Формулою успіху» з цієї самої задньої обкладинки, може налаштуватися на таке благодушний чтиво. Не тут то було!..

І тут я знову і знову ловлю себе на думці, що не в змозі коротко відповісти на питання, про що все-таки ця книга. Тут і політика, і бізнес, і наука (полуфантастический проект постачання Ізраїлю водою), навіть любов присутня (правда, о-о-дуже своєрідна). Дія роману розгортається в Ізраїлі, Німеччині, Англії, Сполучених Штатах Америки, Прибалтиці, Україні (де під навмисне бляклим назвою «Енськ» легко вгадується сьогоднішня Одеса) ...

Ще одна «незвичайність»: розповідь ведеться від першої особи, герою роману трохи за сорок, але ж автор старше свого героя на цілих тридцять років ?! Чого ну ніколи не скажеш - яка динаміка, яка енергетика! .. »

А ось заключні слова з рецензії на роман вченого секретаря Літературного музею Олени Каракіна:

«Лозовський написав портрет покоління. Історію часу, особистості в історії, історично-часового вибору. Може бути навіть те, що його герой плутається в оцінках і завзято суперечить сам собі - не мінус, а плюс, гідність роману. Може це розбіжність і змушує не тільки перегортати сторінки, а й перечитувати їх. Тут можна було б навести кілька великих цитат, - вони того варті. Але краще прочитати роман цілком - він теж цього варто. Ніколи ще радянська інтелігенція не заявляла про свої «pro» і «contra» таким гучним і ясним голосом, як в романі «WWW. ERETIK.RU, або Формула успіху ».

Вечір в клубі пройшов чудово!

І не дивно, що він збігся з приходом Нового 5778 року за іудейським календарем. Який присутні теж дружно відзначили ...

Або його героєм?
Ще одна «незвичайність»: розповідь ведеться від першої особи, герою роману трохи за сорок, але ж автор старше свого героя на цілих тридцять років ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация