невська битва - Найцікавіше в блогах

  1. 15 липня 1240 року в відбулася Невська битва, надовго отбівшая у шведів бажання підкорити Північно-Західну...

Camelot_Club (Автор - Galyshenka ) Понеділок, 14 Сентября 2015 р 11:54 ( посилання ) aif.ru/society/history/sled...dr_nevskiy

Свій внесок в створення світлого образу Олександра Невського внесли царі з династії Романових, тов. Сталін, кінорежисер Ейзенштейн ... Ким насправді запам'ятався в століттях князь Олександр Невський?

Олександра Невського часто назвают будівельником нових дипломатичних відносин Русі зі Сходом - татаро-монголами. Автором перемоги над тевтонськими лицарями на Чудському озері. Безстрашним захисником західних рубежів від католицьких іновірців. Все це так, але почалася його слава 15 липня 1240 в місці злиття річок Неви і Іжори. Самий безперечний документ тих днів, що дійшов до нашого часу, вкрай скупий на інформацію: «Приидоша звий (шведи. - Ред.) В Неву, і переможи (їх) Олександр Ярославич з новгородці, липня 15. І паде новгородців: Костянтин Лукініч, Гуріата Пінешкініч, нанести дрочити (хтось із його предків, ймовірно, дріт для кольчуг дрочил, тобто тягнув. - Ред.), а всіх 20, а Німець (іноземці. - Ред.) накладеша дві ями, а добрих повезоша два корабля , а зранку побегоша ». Всі інші подробиці були придумані пізніше. І чим більше років проходило з дня Невської битви, тим більше ставало цих подробиць і тим більше героїчними вони представлялися.

Читати далі... ДежаВю57 Середа, 15 Июля 2015 р 4:53 ( посилання )

15 липня 1240 року відбулася Невська битва, яка мала величезне стратегічне значення. Поразка надовго відбило у шведів бажання захопити північно-західні землі Русі. Російська земля завжди була щедра і багата. Особливо виділявся своїм багатством серед російських міст і Пан Великий Новгород. Населення Новгородської землі було численне, міста славилися своїми ремісниками і майстрами. Через новгородчине проходив древній торговий шлях на Захід і на Схід.
Читати далі ОльгаВладі Понеділок, 15 Июля 2013 р 21:58 ( посилання )
15 липня 1240 року відбулася одна з найвідоміших і таємничих битв в російській історії. Там, де тепер стоїть Петербург, де річка Іжора впадає в Неву, загін під командуванням молодого князя Олександра Ярославовича напав на шведський табір і звернув ворога втекти. І сама битва, і князь через кілька століть стали іменуватися Невського.

Хрестовий похід на Русь
Ще 24 листопада 1232 Папа Римський Григорій Дев'ятий видав буллу, в якій закликав лицарів Лівонії «захистити нове насадження християнської віри проти невірних росіян». Через кілька місяців, у лютому 1233 він прямо називає російських ворогами. У XIII столітті Рим намагався привести в лоно католицької церкви ті племена Прибалтики та Фінляндії, що ще перебували в язичництві. Християнізація йшла і проповіддю, і мечем. Разом з вірою приходили утиски, адже не тільки душі, а й землі фінів потрібні були Церкви - і племена, вже хрещені, бунтували, а нехрещені активно боролися із загарбниками. І в цьому їх підтримували російські - тому Папа і закликав захищати від православних «насадження
християнської віри ».
Читати далі... angreal Понеділок, 15 Июля 2013 р 14:22 ( посилання )




15 липня 1240 року відбулася одна з найвідоміших і таємничих битв в російській історії. Там, де тепер стоїть Петербург, де річка Іжора впадає в Неву, загін під командуванням молодого князя Олександра Ярославовича напав на шведський табір і звернув ворога втекти. І сама битва, і князь через кілька століть стали іменуватися Невського.

Читати далі... ANDREI-STOLIAR П'ятниця, 15 Июля 2011 р 12:00 ( посилання )


15 липня 1240 року в відбулася Невська битва, надовго отбівшая у шведів бажання підкорити Північно-Західну Русь





У 30-ті роки XIII століття над Руссю нависла грізна небезпека з Заходу. Німецькі загарбники, здійснюючи широку насильницьку колонізацію і християнізацію прибалтійських племен, наближалися до російських кордонів. У той же час шведи, підпорядкувавши собі фінські племена сумь і Сім, не залишали давніх домагань на новгородські землі - Приневья і Приладожье. Головним організатором походів з метою захоплення російських земель був глава католицької церкви - римський папа, який прагнув об'єднати сили Ордена, єпископів Риги і Дерпта, а також Швеції і Данії.


Читати далі...
Ким насправді запам'ятався в століттях князь Олександр Невський?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация