NEWSru.com :: Путін зробив великі кадрові зміни в складі уряду і адміністрації президента

Володимир Путін провів кадрові зміни в складі уряду і адміністрації президента
Як заявив Путін на нараді з членами уряду в понеділок, Дмитро Медведєв, який займав пост глави адміністрації президента РФ, призначений першим заступником голови уряду Росії
Керівником адміністрації президента став колишній губернатор Тюменської області Сергій Собянін

Володимир Путін зробив великі кадрові зміни в складі уряду, адміністрації президента і в керівництві регіонів. Відзначимо, що інформація про ці перестановки з'явилася на тлі публікацій ряду російських ЗМІ про можливі перестановки в уряді Росії і швидку зміну прем'єр-міністра Михайла Фрадкова. Багато політиків переконані, що сьогоднішні перестановки фактично означають початок підготовки до президентських виборів-2008, а хтось із нових призначенців очолить уряд вже в найближчі півроку.

Як заявив Володимир Путін на нараді з членами уряду в понеділок, Дмитро Медведєв , Який займав пост глави адміністрації президента РФ, призначений першим заступником голови уряду Росії.

Керівником адміністрації президента став колишній губернатор Тюменської області Сергій Собянін (Призначений на пост глави регіону в лютому цього року і займає 15-е місце в рейтингу згадуваності глав регіонів в ЗМІ). Виконувати його обов'язки в Тюменській області відповідно до обласного статутом буде віце-губернатор регіону Сергій Сметанюк.

Глава Міноборони Росії Сергій Іванов призначений заступником голови уряду, зберігаючи за собою пост міністра, повідомляє "Інтерфакс".

У число обов'язків Сергія Іванова на посаді віце-прем'єра буде входити організація роботи оборонно-промислового комплексу відповідно до потреб Збройних сил РФ. Про це сам міністр оборони повідомив в понеділок журналістам.

"Я буду займатися, в тому числі і цим", - сказав Сергій Іванов журналістам. Разом з тим, він додав, що коло його обов'язків, як віце-прем'єра, до кінця не окреслено.

- Путін почав вибір наступника-2008: Іванов, Медведєв або хто

Повноважні представники президента в Приволзькому окрузі і на Далекому Сході Сергій Кирієнко і Костянтин Пуліковський переведені на іншу роботу, на яку саме - поки не відомо. У той же час якийсь "інформоване джерело в Москві" висловив припущення "Інтерфаксу", що Кирієнко може бути призначений керівником Федерального агентства з атомної енергії РФ (Росатом). Однак в Росатомі сказали, що нічого не знають про можливе призначення, зазначивши при цьому, що глава агентства призначається на посаду розпорядженням уряду РФ.

Повпредом президента в Приволзькому федеральному окрузі призначений колишній прокурор Башкортостану Олександр Коновалов , А представником Путіна на Далекому Сході - колишній глава адміністрації міста Казані Каміль Ісхаков .

Виступаючи на нараді з провідними членами уряду, Володимир Путін зазначив, що останнім часом досить часто обговорювалися питання, пов'язані з соціальним розвитком і з розвитком економіки в країні.

"Частина цих питань ми з вами запакетіровалі в так звані загальнонаціональні проекти. Хочу підкреслити, що це саме частина, це не всі наші пріоритети. Може бути, найбільш гострі і злободенні - це освіта, охорона здоров'я, доступне житло і сільське господарство. Для того, щоб найкращим чином організувати роботу, була створена рада з реалізації пріоритетних національних проектів ", - підкреслив президент РФ.

Він нагадав, що першим заступником голови ради був призначений Дмитро Медведєв. "Разом з тим я з самого початку казав, що основна робота, звичайно, повинна бути зосереджена в уряді Російської Федерації. Тому я прийняв пропозицію голови уряду, і Дмитро Медведєв переходить на роботу в уряд в якості першого заступника прем'єра", - пояснив Путін.

"На нараді в міністерстві оборони, - продовжив президент РФ, - учасники висловлювали заклопотаність у зв'язку з проблемами, з якими стикається міністерство оборони Росії при реалізації планів свого перспективного розвитку. Ці проблеми пов'язані з неузгодженістю в діях різних міністерств і відомств".

За словами Путіна, "голова уряду вийшов з відповідною пропозицією. Для кращої координації в цій сфері заступником голови уряду Російської Федерації буде призначений Іванов Сергій, за яким зберігається пост міністра оборони".

"Ми з вами прекрасно розуміємо, що ефективна робота може бути вибудувана на федеральному рівні тільки в ході спільної діяльності між урядом і адміністрацією. Ви знаєте добре, що багатство Росії приростатиме Сибіром, тому керівником адміністрації президента призначений губернатор Тюменської області Сергій Собянін", - сказав Путін.

Президент зазначив, що Собянін був керівником комітету Ради Федерації з конституційного законодавства, і висловив надію, що з адміністрацією у Собяніна "будуть продовжені такі ж хороші ділові відносини, які були останнім часом".

Багато політиків і політологів визнали, що кадрові рішення Путіна пов'язані з початком підготовки до виборів президента

Лідери демократичних опозиційних партій (СПС і "Яблуко") вважають, що сьогоднішніми кадровими змінами Володимир Путін фактично розпочав підготовку до майбутніх президентських виборів в країні.

Лідер партії "Союз правих сил" Микита Білих стверджує, що "Володимир Путін фактично позначив своїх можливих наступників на майбутніх президентських виборах - це Дмитро Медведєв і Сергій Іванов". В інтерв'ю "Інтерфаксу" Білих зазначив, що "демократичну опозицію не влаштовує такий хід подій". "Ми за те, щоб майбутні вибори президента Росії були чесними і альтернативними, і нас не влаштовує така" підказка "з приводу можливого наступника Володимира Путіна", - сказав лідер СПС. Він зазначив, що об'єднана демократична опозиція буде домагатися того, щоб вибори президента в 2008 році проходили в умовах повної відповідності міжнародним нормам "відкритості, гласності та некерованості зверху цього процесу".

Лідер "Яблука" Григорій Явлінський вважає кадрові перестановки, зроблені президентом, безперспективними. "Ці перестановки не свідчать про зміни, а, навпаки, - про збереження курсу: курсу на авторитарне управління в політиці і повзучу націоналізацію в економіці. Цей курс є безперспективним", - передала журналістам думку Явлінського його прес-секретар Євгенія Діллендорф.

У свою чергу перший заступник голови фракції партії "Яблуко" Сергій Іваненко сказав, що розцінює сьогоднішні кадрові зміни як "позначення чинного президента своїх можливих наступників на виборах-2008". "Ці наступники - Дмитро Медведєв або Сергій Іванов, і через рік стане ясно, хто з них реально займе місце наступника", - сказав Іваненко.

Лідер Республіканської партії Росії, незалежний депутат Держдуми Володимир Рижков також вважає, що "сьогоднішніми кадровими призначеннями було дано неофіційний старт виборам президента в 2008 році". "Потенційні наступники на цей пост Дмитро Медведєв і Сергій Іванов отримали сьогодні статус першого віце-прем'єра і віце-прем'єра уряду, тому можна сьогодні закінчувати всі розмови про можливий третій термін президента Володимира Путіна", - сказав Рижков журналістам. Він зазначив, що саме в такому порядку - "спочатку Дмитро Медведєв, а потім Сергій Іванов" він і розглядає можливість висунення кожного з них на посаду "наступника Володимира Путіна". У зв'язку з цим Рижков заявив, що "головним завданням об'єднаних демократичних сил є серйозна підготовка до майбутніх виборів до Держдуми".

У той же час лідер партії "Вибір Росії" Ірина Хакамада вважає, що наступником Путіна на майбутніх президентських виборах може стати не Медведєв і не Іванов, а "хтось третій". "Для президента зараз дуже важливо впровадити в уряд найвідданіших йому людей, а сам уряд зараз має стати головним гравцем на полі реалізації соціально-економічних ініціатив глави держави", - сказала Хакамада журналістам, повідомляє "Інтерфакс". Тому, вважає вона, глава держави, швидше за все, висуне в якості свого наступника на майбутніх президентських виборах "когось третього". "Наскільки я розумію, сьогодні головним завданням для чинного президента є максимальне вилучення дивідендів з його соціально-економічної програми, для того щоб забезпечити перемогу майбутньому спадкоємцю", - сказала Хакамада.

З приводу нового призначення Сергія Іванова віце-прем'єром Хакамада заявила, що "армія - це один з важливих постачальників голосів на виборах і в той же час сама недружня до уряду частина російського суспільства. У зв'язку з цим, призначення міністра оборони віце-прем'єром має посилити популізм в діяльності уряду по відношенню до Збройних сил ". Що стосується призначення Собяніна на пост глави президентської адміністрації, Хакамада вважає, що це "потреба президента наблизити до себе регіональних лідерів". При цьому, на думку Хакамади, призначення губернатора на пост глави адміністрації президента тим самим послаблює цю структуру, повідомили NEWSru.com в прес-службі партії "Вибір Росії".

А "зняття зі своїх посад Кирієнко і Пуліковського демонструє, що роль повпредів президента у федеральних округах різко послаблюється. Губернатори тепер призначаються. І тепер посаду повпреда буде використовуватися для того, щоб рухати ці кадри на губернаторські вибори", - вважає Хакамада. "Йде підготовка до виборів під наступника", - підсумувала вона.

Тим часом, колишній лідер СПС Борис Нємцов не схильний пов'язувати призначення в уряд як початок операції "наступник" - він, як і Хакамада, не виключає, що наступником Путіна може стати "хтось третій". "Безумовно, сьогодні запущений старт майбутньої кампанії з виборів президента країни, але два роки до неї - це занадто великий термін, за який може статися багато в країні, і мій попередній досвід підказує, що не треба поспішати заявляти, що Дмитро Медведєв або Сергій Іванов можуть стати наступниками президента Путіна - їм цілком може стати хтось третій ", - сказав Нємцов журналістам.

Він вважає, що справжньою метою сьогоднішніх значних кадрових переміщень є розуміння главою держави ситуації, що склалася в країні, і необхідності в зв'язку з цим зробити "якусь струс в суспільстві". "Ситуація, що зараз політична обстановка в країні така сіра, безлика і нудна, що потрібні якісь різкі рухи, щоб струсити, підбадьорити політичну еліту, і усвідомлюючи це, президент пішов на значні кадрові переміщення", - підкреслив Нємцов. Разом з тим він вважає, що у Медведєва і Іванова "якісь шанси стати наступником президента все ж є, але поки про це говорити занадто і занадто рано". Нємцов вважає, що більш-менш обгрунтовано стверджувати про те, кого діючий президент назве своїм наступником, можна буде "ближче до президентських виборів". У всякому разі, підкреслив Нємцов, реальний кандидат в наступники повинен займати на той час пост прем'єра уряду.

У той же час лідер партії "Батьківщина" і співголова її парламентської фракції в Держдумі Дмитро Рогозін вважає, що останні кадрові призначення президента свідчать: його наступником на посту глави держави буде Дмитро Медведєв. "Вважаю, що це початок президентської кампанії 2008 року, і цілком очевидно: наступником президента буде Дмитро Медведєв", - сказав Рогозін "Інтерфаксу" в понеділок.

За його словами, "саме сьогодні почалася його інтеграція у владу через перехідну посаду першого віце-прем'єра і подальшим його прем'єрством". Рогозін вважає, що сьогодні для всіх політиків в Росії стало очевидно подальший розвиток подій - "наступила повна ясність, як будуть розвиватися далі події, хто буде наступником президента в 2008 році". Як зауважив Рогозін, сьогодні Медведєва знає дуже вузьке коло фахівців, і саме тому при затвердженні його на посаду першого віце-прем'єра в російському уряді вирішується завдання додання публічності діяльності цього політика. "Йому потрібен певний час для роботи в уряді, щоб з його ім'ям були пов'язані певні успіхи в його діяльності", - сказав Рогозін. Він вважає, що Медведєв очолить кабінет міністрів в найближчі 3-4 місяці - швидше за все, не пізніше березня.

Віце-спікер Держдуми від фракції ЛДПР Володимир Жириновський вважає, що сьогоднішні кадрові рішення президента спрямовані на посилення контролю за діяльністю економічного і силового блоків в уряді. "Медведєв буде курирувати діяльність Кудріна, Зурабова і Грефа і бути свого роду президентським оком за цим блоком, а Сергій Іванов буде як би представником президента в уряді і стане курирувати оборонний блок", - заявив Жириновський.

Він не згоден з тими, хто назвав кадрові рішення Путіна позначенням можливих претендентів на президентський пост. "Швидше за все, буде третій кандидат, зовсім інша людина, про який поки ніхто не знає, і це буде несподіване рішення", - зазначив Жириновський. "Сьогодні президент своїми кадровими рішеннями провів" операцію прикриття ", тобто, висунувши на керівні пости в уряді відомих людей, він тим самим як би переключив увагу громадськості саме на ці фігури, залишивши поки в тіні кандидатуру справжнього наступника", - зазначив лідер ЛДПР .

За оцінкою Жириновського, можливо, навесні відбудеться зміна глави кабінету міністрів і буде оголошено про достроковий розпуск Держдуми. "Ідеальний варіант - провести вибори в Держдуму восени 2006 року з тим, щоб на півтора року розвести по термінах парламентські і президентські вибори", - зазначив лідер ЛДПР. Він також висловив думку, що і Сергій Іванов, і Дмитро Медведєв можуть в будь-який час очолити уряд.

Лідер КПРФ Геннадій Зюганов також вважає кадрові перестановки, вироблені Володимиром Путіним, початком підготовки до президентських виборів в 2008 році. "Перше коло зондування громадської думки завершився, і зараз ми перейшли до того, хто буде наступником президента в 2008 році", - сказав Зюганов журналістам. Він вважає, що "в найближчі 3-4 місяці стане ясним, хто конкретно буде наступником Путіна на майбутніх президентських виборах".

При цьому Геннадій Зюганов переконаний, що сама по собі модель висунення наступника безперспективна. "На цьому зламали голову Микола II, Хрущов, Горбачов і Єльцин, і це не найкраща традиція, якої треба дотримуватися", - сказав лідер компартії.

Пізніше він також заявив журналістам, що не виключає в зв'язку з "пошуком наступника" перенесення виборів до Держдуми. "І далі я не здивуюся, якщо будуть наближені депутатські вибори з тим, щоб між виборами в Думу і президентськими був більш серйозний розрив для роботи з громадською думкою", - підсумував лідер КПРФ.

Голова Держдуми Борис Гризлов вважає, що останні кадрові перестановки в уряді і адміністрації президента РФ пов'язані з необхідністю реалізації пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку. "Це послідовний крок до вибудовування системи органів виконавчої влади відповідно до раніше поставленими завданнями щодо реалізації пріоритетів соціально-економічного розвитку країни", - сказав Гризлов журналістам у понеділок.

Перший віце-спікер Держдуми від фракції "Єдина Росія" Любов Сліска вважає, що нові кадрові призначення президента викликані необхідністю вирішення суто професійних, але не політичних проблем. "Це чисто професійні, а не політичні рішення і я їх прямо пов'язую з планами президента щодо реалізації національних проектів", - сказала Сліска. Крім того, за її словами, дії президента спрямовані в першу чергу, на зміцнення уряду.

"Це абсолютно правильне рішення, оскільки і фракція" Єдина Росія "і Держдума в цілому неодноразово висловлювала претензії до діяльності кабінету міністрів, там явно не вистачало керованості", - підкреслила перший віце-спікер.

"Дмитро Медведєв, призначений першим віце-прем'єром, є класним юристом, і це саме те якість, яка необхідна сьогодні для реалізації національних проектів", - вважає Сліска. Що стосується призначення віце-прем'єром міністра оборони Сергія Іванова, то Сліска сказала: "Я можу тільки порадіти цьому - тепер ніхто не стане чинити перешкоди йому в реалізації національних проектів, спрямованих на забезпечення безпеки країни".

Директор Інституту політичних досліджень Сергій Марков вважає, що нові президентські призначення не є зміною політичного курсу. "Я не думаю, що це зміна політичного курсу. Швидше, це перестановки менеджерів", - заявив Марков. Коментуючи призначення глави адміністрації президента Дмитра Медведєва на пост першого віце-прем'єра, Марков сказав: "Було ясно, що він не політтехнолог, а, перш за все, сильний юрист, менеджер і почасти розбирається в економіці, тому він буде займатися роботою, яка в більшій міру підходить його особистим уподобанням ".

Говорячи про призначення губернатора Тюменської області Сергія Собяніна главою адміністрації президента, Марков зауважив, що поки важко говорити про його політичні інтереси, але, оскільки вся його політична життя пов'язане з нафтою і газом, "слід очікувати політичних новин в цій області".

Призначення віце-прем'єром уряду міністра оборони Сергія Іванова, на думку політолога, "лише посилить його ресурсне забезпечення, його влада". "Мені здається, це пов'язано з тим, що президент розглядає його зусилля в сфері військової реформи, як дуже позитивні. Тепер, по всій видимості, Сергій Іванов буде займатися не тільки військовою реформою, а, можливо, і іншими реформами силових структур", - сказав Марков.

Призначення колишнього прокурора Башкортостану і колишнього глави адміністрації Казані повпредами президента, політолог також розцінив як "призначення менеджерів". "Думаю, колишній прокурор Башкортостану призначений у зв'язку з його принциповою позицією, яку він зайняв в період конфліктів в республіці", - зазначив Марков.

Говорячи про відхід з посади повпреда Сергія Кирієнка, політолог зазначив, що той "настільки добре себе проявив, що буде затребуваний, в тому числі на найвищому федеральному рівні".

Політолог Марк Урнов стверджує: "Нові призначення, зроблені президентом, це кидок людей Володимира Путіна в уряд". "Для мене це повна несподіванка. Я здивований, але з приводу переміщення в уряд нових облич - це явне його посилення", - сказав Урнов. На його погляд, переміщення на посаду першого віце-прем'єра Дмитро Медведєва, "ніяк не ослабить його як політика".

Тим часом, Олексій Макаркін, заступник генерального директора Центру політичних технологій пише в інтернет-виданні ej.ru , Що Сергій Собянін як керівник адміністрації навряд чи буде у Володимира Путіна настільки ж довіреною особою, як Дмитро Медведєв, який працював з нині чинним президентом ще з пітерських часів. Собянін ніколи в Петербурзі не жив, зате він не тільки кваліфікований чиновник, а й своя людина для регіональної еліти, від мобілізації якої буде залежати успіх вирішення проблеми-2008. Це другий (після пермського лідера Юрія Трутнева) губернатор, який був узятий Володимиром Путіним до Москви з очевидним підвищенням (інші прецеденти - з керівниками Санкт-Петербурга і Примор'я Володимиром Яковлєвим та Євгеном Наздратенко - кар'єрним ростом назвати складно).

Собянін - людина для Москви новий. Але, можливо, саме тому його і вибрали на роль глави адміністрації. Розстановку сил, що склалася в Кремлі, його прихід на перший погляд не порушує. А роль регіональної еліти (працювати з якою він, мабуть, і буде) перед виборами 2008 року різко зростає. Адже суперрейтінг Володимира Путіна автоматично не передається його наступнику, так що доведеться домовлятися з губернаторами і місцевими президентами, чергуючи батіг і пряник, консолідувати еліту навколо кремлівського "інфанта". І найкраще цю роботу може виконати людина, яка сама щойно побував в ролі регіонального лідера, вважає Макаркін.

Зміни в російському уряді дозволяють говорити про два можливі наступників Володимира Путіна на посту президента РФ, сказав "Інтерфаксу" в понеділок політолог, глава фонду "Індем" Георгій Сатаров. "Володимир Путін залишив для себе можливість вибору між двома типами наступників - силовиком і цивільним. Залежно від ситуації в країні це може бути зручно", - сказав Сатаров. "Підготовка до змін в уряді була очікувана", - сказав він.

"Коментатори давно говорили, що той, хто змінить Михайла Фрадкова на посту прем'єра - це майбутній кандидат в наступники. А зміна прем'єра через віце-прем'єра - це досить природна конструкція", - сказав політолог. "Я все-таки більше ставлю на Медведєва. Він потім повинен зайняти пост прем'єра, але я не думаю, що це станеться відразу", - сказав Георгій Сатаров. Він також повідомив, що не чекає кардинальних змін в керівництві федеральних міністерств: "Не думаю, що буде якась серйозна чистка міністерських кадрів".

У свою чергу політолог, член наукової ради Московського центру Карнегі Микола Петров вважає, що останні кадрові перестановки в російському керівництві і в регіонах носять проміжний характер. "Це проміжні перестановки, а не остаточні. Як виглядає остаточний план, судити складно", - сказав він "Інтерфаксу" в понеділок увечері. Згідно з прогнозом Петрова, "якщо не з'явиться третьої фігури, Медведєв або Сергій Іванов займе в майбутньому пост прем'єра-міністра Росії".

Експерт вважає, що Медведєв і Іванов є потенційними наступниками Путіна на посту президента Росії. "Вважаю, що є кілька альтернативних сценаріїв і ми будемо спостерігати конкуренцію між цими сценаріями. Буде рух в декількох напрямках, в залежності від того, яке з напрямків виявиться ефективнішим, буде зроблений остаточний вибір", - сказав Петров.

Призначення Дмитра Медведєва першим віце-прем'єром посилить вплив уряду на реформування та реструктуризацію "Газпрому", вважає міністр фінансів РФ Олексій Кудрін. "Медведєв збереже свою позицію як голова ради директорів" Газпрому ", вплив уряду на" Газпром "щодо його реформування і реструктуризації підвищиться", - заявив Кудрін журналістам у понеділок. Міністр підкреслив, що національними проектами, вже закладеними в бюджет, основні пріоритети роботи уряду не вичерпуються: "Може бути посилена робота і по інших напрямках, не тільки за цими національних проектів".

За словами Кудріна, в зв'язку з цим призначення Медведєва є реальним посиленням роботи кабінету міністрів. "Авторитет уряду підвищується, коли ключова людина з адміністрації президента переходить на роботу в кабінет міністрів", - зазначив глава Мінфіну.

За його словами, мова йде про серйозне посилення по законодавчій роботі, реформування в різних сферах. "Медведєв відомий як людина з великим досвідом правової роботи, в останні роки в адміністрації президента він вів всю законодавчу діяльність", - підкреслив глава Мінфіну. Кудрін зауважив також, що вважає за доцільне введення Медведєва в якості першого віце-прем'єра до складу бюджетної комісії.

Одночасно Кудрін вважає правильним підвищення статусу міністра оборони Сергія Іванова до рівня віце-прем'єра. "Це пов'язано з тим, що перед міністерством оборони стоять дуже серйозні завдання з реформування військової організації країни за низкою напрямків, таких як перехід на контрактну службу, зниження термінів служби, введення єдиної навчальної бази", - заявив Кудрін журналістам. Ці зміни повинні торкнутися всіх строковиків, які проходять службу, в тому числі в МВС і ФСБ.

"Потрібно підвищувати роль міністерства оборони", - підкреслив Кудрін. "Ми виходимо на новий історичний етап, коли Росія буде жити не тільки потенціалом, які залишилися від СРСР, але і необхідністю створення нових розробок в області озброєнь", - сказав глава Мінфіну. За його словами, мова йде про модернізацію збройних сил, і роль міністерства оборони тут серйозно підвищується.

Віце-прем'єр Олександр Жуков також вважає нормальним підвищення статусу міністра оборони до рівня віце-прем'єра. "Сергій Іванов координує діяльність силових структур, це (підвищення його статусу) - нормально", - заявив у понеділок Жуков в бесіді з журналістами. В цілому Жуков позитивно оцінив останні зміни в складі кабінету міністрів. "Відповідальність за реалізацію національних проектів лежить на уряді. Все тут зосереджено", - зауважив Жуков.

Призначення Дмитра Медведєва першим віце-прем'єром РФ слід оцінювати як поява можливого наступника Володимира Путіна на посту президента РФ, вважає глава Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Шохін. "Все давно вже говорять, що наступник повинен пройти через пост прем'єр-міністра: інакше йому важко, по-перше, показати свою ефективність, і по-друге, придбати публічність", - заявив Шохін "Інтерфаксу" в понеділок. У зв'язку з цим, на його думку, призначення Медведєва першим віце-прем'єром може означати, що через деякий час, в 2006 році він може зайняти пост прем'єра. "І в цій якості він буде позиціонувати як кандидат в наступники", - зазначив глава РСПП.

Торкаючись призначення глави Міноборони РФ Сергія Іванова віце-прем'єром, Шохін сказав: "Це, з одного боку, означає, що він затверджений координатором силового блоку, а з іншого боку, судячи з усього, Медведєв має два крила в своєму віданні - загальноекономічна, господарська , т.в.о., віце-прем'єра Жукова і силовий блок ". "Тільки після того, як з'явиться документ під назвою" Розподіл обов'язків між прем'єр-міністром і віце-прем'єрами і міністрами, такий документ час від часу з'являється, особливо в зв'язку з новими призначеннями, переформування кабінету, перезатвердження і т.д., буде ясно , яка субординація ", - зазначив глава РСПП.

Він вважає, що "нові кадрові призначення в цілому можна розглядати як зміцнення уряду і відмова від формальних схем типу - в уряді повинен бути тільки віце-прем'єр, як перехід в режим управління, виходячи з реальних завдань, які стоять перед країною". Виходячи з призначення Іванова новим віце-прем'єром, Шохін робить також висновок, що "Сергій Борисович Іванов - в кадровому резерві". Говорячи про інші кадрові призначення, глава РСПП підкреслив: "Ми можемо вже робити висновок про те, що і призначення Собяніна, і призначення двох нових повпредів - це скоріше реалізація такого менеджерського підходу, який, як вважалося, президент проповідує, а саме - призначає своїх . Тут він явно призначає не земляків, але людей, про яких можна говорити як про ефективних менеджерів. Або людей, які запрошуються на рішення цілком певного завдання ".

Що стосується нових повноважних представників президента в Далекосхідному і Приволзькому федеральних округах, Шохін сказав: "Призначення мера Казані повпредом Далекосхідного округу, зізнатися, дещо несподівано в силу того, що регіони різні. Але оскільки пан Ісхаков проявив себе на федеральному рівні, готуючи ювілей міста Казані , і будучи господарем проведення зустрічі глав СНД в Казані, може бути у президента була можливість особисто переконатися в його ефективності як менеджера ". "Призначення на Приволзький округ і перехід Кирієнко на іншу роботу був очікуваним. Інша справа, що багато хто називав прізвище Нургалієва як потенціалу змінника Кирієнко. Нургалієва вирішили не відпускати з ділянки відповідального в Москві, - зазначив Шохін.

У свою чергу голова "Ділової Росії" Борис Титов заявив в понеділок "Інтерфаксу", що призначення Дмитра Медведєва на пост першого віце-прем'єра - це, "безумовно, посилення курсу, спрямованого на економічні реформи". "Я дуже сподіваюся, що ми тепер перестанемо перманентно готуватися до кризи, а почнемо планувати майбутнє країни, виходячи зі стратегії розвитку", - сказав Титов.

За його словами, Медведєв дуже активно працював з підготовки економічних реформ, набагато ефективніше, ніж уряд. "В адміністрації президента при Медведєві, можна сказати, виник економічний центр, який стимулював розвиток економіки", - підкреслив Титов.

Довідка: Собянін Сергій

Сергій Семенович Собянін народився 21 червня 1958 року в селі Няксимволь Березовського району Ханти-Мансійського автономного округу - Югри.

Після закінчення в 1975 році Березовської середньої школи вступив на механічний факультет Подільського технологічного інституту. Трудовий шлях почав на Челябінськом трубопрокатному заводі, де працював слюсарем, бригадиром токарів, майстром Челябінського трубопрокатного заводу.

У 1982 - 1984 роках був на комсомольській роботі в Челябінську.

У 1984 році повернувся на північ. 10 років працював і жив в місті Когалимі. Почав працювати на посаді заступника голови Когалимского сільради, працював в управлінні комунального господарства, в міськвиконкомі і податкової інспекції, а в 1991 році став главою адміністрації Когалима.

У 1993 році Сергій Собянін став першим заступником глави адміністрації Ханти-Мансійського автономного округу - Югри.

У 1994 році Сергій Собянін був обраний в Думу Ханти-Мансійського округу - Югри на пост голови Думи. Брав активну участь в розробці та реалізації програми соціально-економічного розвитку Ханти-Мансійського округу - Югри разом з губернатором округу Олександром Філіпенко.

Сергій Собянін представляв Тюменську область в Раді Федерації, був головою комітету з конституційного законодавства і судово-правових питань.

У 2000 році Президент РФ Володимир Путін призначив Сергія Собяніна на пост першого заступника повноважного представника Президента в Уральському федеральному окрузі.

14 січня 2001 був обраний губернатором Тюменської області Отримав в першому турі більше 50% голосів виборців.

26 грудня 2003 року Сергій Собянін отримав від президента Володимира Путіна державну нагороду - ордена Пошани - "за великий внесок у зміцнення російської державності та багаторічну сумлінну працю".

У тому ж 2003 році нагороджений французьким орденом "За заслуги в галузі сільського господарства".

У лютому 2005 Собянін був затверджений на посаді губернатора Тюменської області за поданням президента Путіна.

Одружений, має двох дітей.

Довідка: Коновалов Олександр

Коновалов Олександр Володимирович. Народився в 1968 році в Ленінграді. У 1992 році закінчив юридичний факультет Санкт-Петербурзького державного університету.

З 1992 року працював в органах прокуратури на посадах від помічника районного прокурора до першого заступника прокурора Санкт-Петербурга; старший радник юстиції.

Прокурор Республіки Башкортостан з лютого 2005 року. Нагадаємо, що саме Коновалов вів розслідування кримінальних справ після проведення "профілактичних заходах" в Благовєщенську, коли співробітниками міліції були побиті сотні людей . В результаті прокуратура Башкирії порушила дві кримінальні справи: за фактом побиття міліціонерів і за фактом перевищення повноважень співробітниками міліції.

Довідка: Іванов Сергій

Іванов Сергій Борисович. Народився 31 січня 1953 року в місті Ленінграді.

Закінчив перекладацьке відділення філологічного факультету Ленінградського державного університету, потім вищі курси КДБ СРСР у місті Мінську, 101-ю школу Першого Головного управління КДБ (нині Академія Служби зовнішньої розвідки РФ).

З 1981 по 1998 рік пройшов шлях від оперуповноваженого Першого Головного управління КДБ СРСР до першого заступника начальника одного з управлінь Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації.

Був в трьох тривалих закордонних відрядженнях в скандинавських країнах і Африці.

Після реорганізації КДБ продовжив роботу в Службі зовнішньої розвідки Російської Федерації, а потім у Федеральній службі безпеки РФ.

З серпня 1998 року - заступник директора ФСБ - начальник Департаменту аналізу, прогнозу і стратегічного планування ФСБ.

З 15 листопада 1999 року - секретар Ради Безпеки Російської Федерації. Генерал-полковник запасу.

Указом Президента РФ від 28 березня 2001 року N353 призначений міністром оборони Російської Федерації.

Володіє англійською та шведською мовами. Одружений, має двох дітей.

Довідка: Ісхаков Каміль

Каміль Шамильевич Ісхаков очолював адміністрацію міста Казані з 1991 року. Був головою Казанського об'єднаного Ради народних депутатів Республіки Татарстан з 1995 року.

Ісхаков народився 8 лютого 1949 року в Казані, закінчив Казанський державний університет в 1973 році.

У 1965-1969 роках працював електромонтером зв'язку телефонної станції.
У 1973-1980 - перший секретар Радянського райкому ВЛКСМ Казані.
У 1980-1987 - заступник директора з кадрів, директор Казанського науково-навчального центру НВО "Алгоритм".
У 1987-1988 - генеральний директор Казанського НВО обчислювальної техніки та інформатики.
У 1988-1989 - перший секретар Радянського райкому КПРС Казані.
У 1989-1991 - голова виконкому Казанського міської Ради народних депутатів.
У 1991-1993 - депутат міськради.
У 1993-1995 - голова Казанського міськради, член-кореспондент Міжнародної Академії інформатизації, депутат Державних Зборів, член Президентської Ради Республіки Татарстан.

Нагороджений орденом "Знак Пошани", удостоєний Ордена преподобного Сергія Радонезького.

Одружений, має двох доньок.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация