NEWSru.com :: Литва незадоволена планами Росії побудувати АЕС в Калінінградській області

Прем'єр-міністр Литви Гедімінас Кіркілас негативно поставився до заяви Росії про намір побудувати атомну електростанцію в Калінінградській області

Прем'єр-міністр Литви Гедімінас Кіркілас негативно поставився до заяви Росії про намір побудувати атомну електростанцію в Калінінградській області. Нагадаємо, про це заявив керівник держкорпорації "Росатом" Сергій Кирієнко.

"Це ілюструє невдоволення російської сторони планами країн Балтії і Польщі будувати нову атомну електростанцію", - сказав Кіркілас, виступаючи в четвер увечері в сеймі, передає "Інтерфакс" .

У свою чергу директор Литовського інституту енергетики Еугеніюс Ужпурас висловив сумніви з приводу доцільності будівництва АЕС на такій маленькій території як Калінінградська область.

В інтерв'ю Литовському національному радіо в п'ятницю Ужпурас сказав, що це "піарівська акція, спрямована на те, щоб перешкодити планам Литви, Латвії, Естонії та Польщі побудувати нову АЕС, тим самим зменшивши свою залежність від постачальників енергоресурсів з Росії".

За словами Кирієнка, під будівництво станції вже вибрано майданчик в Німанська районі області. На майданчику планується побудувати, як мінімум, один енергоблок з реактором ВВЕР-1000 потужністю понад 1 ГВт.

Вартість проекту, який вже розробляється і буде узгоджений з новим урядом РФ, - 5 млн євро, відзначає "Независимая газета" .

АЕС будуватиметься в східному районі області, в 120 кілометрах від Калінінграда. На розробку і узгодження проекту піде два роки. За задумом проектувальників, будуть побудовані два атомні реактори потужністю 1,115 гігават кожен. На будівництві, за словами Кирієнко, працюватимуть до п'яти тисяч чоловік (на початковому етапі - тисяча).

Кирієнко виключив варіант повторення Чорнобиля і нагадав, що причиною аварії на українській АЕС став людський фактор, а не технічний. Сучасні технології, за його словами, давно зробили крок вперед і дозволяють на 100% забезпечити самозахист від вибухів ядерних реакторів.

Калінінградська АЕС стане російсько-європейських проектом: 51% акцій буде належати РФ, 49% - приватним інвесторам. Причому пріоритет буде відданий саме зарубіжним компаніям.

Проти будівництва АЕС не виступила навіть опозиція в регіональному парламенті. "Це дійсно дозволить нам бути повністю незалежними від наших сусідів, - сказав представник СПС, депутат Соломон Гінзбург, - а також зміцнить з ними економічні зв'язки". Перший секретар обкому КПРФ, депутат Ігор Ревін також висловився на підтримку ініціативи Сергія Кирієнка.

Проти планів Росатома традиційно виступили тільки "зелені". Місцева група "Екозахист" обґрунтувала свою позицію тим, що згідно з проведеним у 2006 році опитуванням громадської думки 67% калінінградців виступили проти будівництва АЕС в регіоні і підтримали ідеї розвитку альтернативних джерел енергії.

Іншим аргументом "зелених" є те, що для АЕС доведеться завозити паливо точно так же, як сьогодні ми отримуємо будь-яке інше паливо, - через кордон, таким чином, поява АЕС не гарантує енергонезалежності регіону. Втім, екологи, мабуть, забули, що є ще морський шлях в російський ексклав.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация