NEWSru.com :: На АЕС "Бушер" в Ірані запущені перші елементи. Оголошено тендер на будівництво нової АЕС

На АЕС "Бушер" в Ірані запущені перші елементи
Тим часом, заступник голови Організації з атомної енергії Ірану Мохаммад Саїді заявив у вівторок, що вже через 3-4 місяці республіка оголосить тендер на будівництво нової АЕС потужністю 2 тис. Мегават
Запуск цих об'єктів, позначених в плані будівництва як "елементи логістики", планувався на 13 березня, проте був перенесений без пояснення причин, повідомляє NEWSru Israel

У вівторок на Бушерської АЕС, в присутності першого віце-прем'єра уряду Ірану Парвіза Давуді і керівника Організації з атомної енергії Ірану Голамрез Агазаде, проходить урочиста церемонія запуску насосної станції та електростанції на 400 кВт. Запуск цих об'єктів, позначених в плані будівництва як "елементи логістики", планувався на 13 березня, проте був перенесений без пояснення причин, повідомляє NEWSru Israel .

Тим часом, заступник голови Організації з атомної енергії Ірану Мохаммад Саїді заявив у вівторок, що вже через 3-4 місяці республіка оголосить тендер на будівництво нової АЕС потужністю 2 тис. Мегават. "Ці 2 тисячі стануть частиною 20 тисяч мегават електроенергії, які повинні будуть проводитися через 20 років", - зазначив він. За словами Саїді, місце для зведення нової АЕС вже вибрано, повідомляє ІТАР-ТАРС.

- Кирієнко зазначив, що Іран повинен платити більше
- Агазаде: Росія змушує нас збагачувати уран самостійно
- 32-річна історія будівництва Бушерської АЕС

Нагадаємо, що на початку березня Агазаде заявив, що Іран приступає до самостійного будівництва АЕС . "За вказівкою президента Ірану починається будівництво першої атомної електростанції потужністю 360 мегават, яку побудують іранські фахівці", - сказав він.

Паливні сховища на Бушерської АЕС вже готові до роботи. Напередодні іранські представники оголосили, що підготовлений повний пакет технічних і юридичних обгрунтувань для отримання ядерного палива для "Бушера", відзначає агентство IRNA , Підкреслюючи, що поставка ядерного палива повинна була завершитися за півроку до пуску Бушерської АЕС - в березні цього року. Але російська компанія "Атомбудекспорт" до цих пір не поставила паливо.

Кирієнко зазначив, що Іран повинен платити більше

У той же час, російська сторона відзначила позитивні зрушення у вирішенні кризової ситуації , Що виникла на початку березня через недостатнє фінансування будівництва АЕС іранською стороною. Як повідомлялося раніше, в кінці березня Організація з атомної енергії Ірану виплатила частину заборгованості за будівництво ядерного реактора в Бушері "Атомстройекспорту".

Наступного тижня російська делегація повернеться до Ірану для відновлення переговорів з питань, пов'язаних з добудовою АЕС, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на джерело, близьке до переговорів. Раніше глава організації з атомної енергії Ірану Голамреза Агазаде заявляв, що російські атомники прибудуть до Ірану через 2-3 дня.

"Добре, що платежі почалися. Значить, іранські колеги подолали труднощі, які існували", - заявив глава Росатома Сергій Кирієнко у вівторок журналістам в Москві. Він додав, що переговори йдуть, зазначивши, що консультації переривалися на період свят в Ірані.

При цьому, Кирієнко зазначив, що в кінці березня іранська сторона перерахувала лише 10 млн доларів, тоді як раніше зобов'язалася щомісячно виплачувати 23-25 ​​млн. Поки ж з урахуванням платежу на початку січня за підсумками першого кварталу фінансування склало 15 млн доларів, заявив глава російського атомного відомства.

За графіком добудови АЕС "Бушер", узгодженим РФ і Іраном у вересні 2006 року, фізичний пуск станції планувався на вересень 2007 року з постачанням ядерного палива за 6 місяців до цього терміну, тобто в березні. За домовленістю сторін виконання графіка погоджувалося із забезпеченням необхідного рівня фінансування будівництва, однак на початку поточного року Іран припинив платежі за будівництво. Як заявляв раніше глава Росатома Сергій Кирієнко, відсутність фінансування позначиться на графіку добудови станції, який може бути зміщений мінімум на 2 місяці.

Агазаде: Росія змушує нас збагачувати уран самостійно

На церемонії здачі в експлуатацію допоміжних споруд Бушерської АЕС у вівторок Агазаде заявив, що якщо Росія не поставить Ірану паливо для АЕС "Бушер", то Тегеран виготовить його самостійно. Однак російські експерти вважають, що навіть в найближчі 3-5 років Ірану не вдасться опанувати повної технологією створення тепловиділяючих збірок для атомних реакторів.

"Це абсолютно нереалістично", - сказав журналістам глава підкомітету з атомної енергії профільного комітету Держдуми Віктор Опікунів. На його думку, через 3-5 років Ірану, можливо, вдасться вийти на обсяг збагачення урану, достатній для забезпечення паливом АЕС "Бушер". "Що стосується всієї паливної промисловості - в цій технології вони знаходяться навіть не на нульовій стадії", - підкреслив експерт.

На думку іншого експерта, заяву Агазаде "може бути пов'язане з пошуком Тегераном якихось нових аргументів для виправдання власної програми збагачення урану". Така лінія, якщо вона підтвердиться, "не може не викликати стурбованості", зазначив експерт. За його словами, "все це лише підтверджує, що позиція Ірану, який наполягає на своєму праві збагачувати уран, незважаючи на дві відповідні резолюції РБ ООН, поки не зрушила з мертвої точки".

32-річна історія будівництва Бушерської АЕС

ЗАТ "Атомстройекспорт" веде роботи зі спорудження першого блоку Бушерської АЕС відповідно до контракту, укладеного в 1995 році, на умовах "під ключ".

Будівництво станції почалося в 1975 році і здійснюється під контролем МАГАТЕ. У Тегерані 8 січня 1995 року "Зарубежатоменергострой" і Організація з атомної енергії Ірану підписали контракт на завершення будівництва першого блоку АЕС "Бушер". Росія зобов'язалася поставити один реактор типу ВВЕР-1000, ядерне паливо для нього і підготувати іранських фахівців. Загальний обсяг угоди оцінювався в $ 1 мільярд, а вартість контракту на поставку ВВЕР-1000 склала $ 850 мільйонів. У лютому 1998 року РФ і Іран домовилися, що Росія не просто надасть допомогу в спорудженні АЕС, а повністю завершить будівництво станції.

У бюджеті Ірану на наступний іранський рік, що почався 21 березня 2007 року, виділено 1,3 млрд доларів на будівництво нових АЕС. Протягом найближчих 25 років Іран планує компенсувати 10% своїх енергопотреб за рахунок використання ядерної енергії.

На початку 2005 року парламент Ірану ратифікував законопроект про будівництво в країні атомних електростанцій загальною потужністю 20 тисяч мегават. У грудні того ж року на засіданні уряду було прийнято рішення про будівництво АЕС потужністю 360 мегават в провінції Хузестан. У Тегерані планують завершити будівництво протягом семи років.

Нагадаємо, що напередодні влада Ірану звинуватила США у вторгнення в повітряний простір країни саме в провінції Хузестан. За словами представника іранського командування, два літаки ВПС США увійшли в повітряний простір Ірану з боку Іраку, після чого повернулися назад - сліди від літаків помітили місцеві жителі. США заперечують факт вторгнення в повітряний простір Ірану.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация