NEWSru.com :: Німеччина зважилася на закриття всіх АЕС у країні до 2020 року

Німецькі парламентарії проголосували за пропозицію уряду відмовитися від атомної енергетики в Німеччині до 2020 року

Німецькі парламентарії проголосували за пропозиція уряду відмовитися від атомної енергетики в Німеччині до 2020 року, повідомляє "Газета.ru" AP.

При цьому прихильники відмови від атомної енергетики набрали в парламенті переважна кількість голосів: 513 депутатів проголосували за пропозицію ліквідувати всі АЕС в країні, тільки 79 - проти. Тепер найбільшій економіці Європи доведеться шукати альтернативні джерела палива, нагадує AP.

Уряд Німеччини оголосив про рішення припинити експлуатацію всіх АЕС країни в кінці травня. Через десятиліття, заявив міністр навколишнього середовища Норберт Реттген, планується розширювати використання альтернативних джерел енергії, споруджувати необхідні лінії електропередачі.

Відключені від джерел живлення після аварії в Японії реактори не поновлять свою роботу, і це рішення "є незворотним", зазначив Реттген. Таким чином, Німеччина стала першою промислово розвиненою країною, що відмовилася від атома. Розмови про повну відмову від використання атомної енергії почалися в ФРН після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії, які призвели до аварії на АЕС "Фукусіма-1".

В результаті удару стихії на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. На станції було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах.

Попередній коаліційний уряд соціал-демократів і "зелених" у 2002 році законодавчо прийняв план поступової зупинки всіх АЕС з тим, щоб до 2022 року повністю перейти на без'ядерну енергетику. Але у вересні 2010 року федеральний уряд уклав угоду з найбільшими енергетичними концернами країни: продовження терміну роботи 17 атомних станцій ФРН на 8-14 років (залежно від року спорудження станції) в обмін на інвестиції до 30 мільярдів євро у відновлювану енергетику. Таким чином, останню АЕС в Німеччині до нового рішення влади планувалося закрити лише до 2035 року.

У країні в даний час працює лише чотири ядерні реактори з 17 - це другий реактор АЕС "Ізар", станція "Брокдорф" і по одному реактору на станціях "Неккарвестхайм" і "Гундреммінген". Решта були зупинені на три місяці для перевірок безпеки.

Загальна потужність АЕС у Німеччині, за даними Міністерства економіки і технологій країни, становить 21 мільйон 497 тисяч мегават. У 2009 році це становило 23% від загального обсягу енергоспоживання.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация