NEWSru.com :: На Афоні загострилося протистояння між церковною владою і монахами

На Афоні загострилося протистояння між церковною владою і монахами

на Афоні , Самоврядні півострові з чернечим населенням на півночі Греції, загострилося багаторічне протистояння між церковною владою і ченцями бунтівного монастиря Есфігмен.

Як повідомила грецька поліція, в адміністративному центрі чернечої республіки - містечку Карієс - відбулися зіткнення між ченцями з Есфігмен і місцевими монахами, повідомляє РІА Новини" .

Есфігменци звинуватили протиборчу сторону в спробі вигнати їх зі столиці чернечої республіки. За заявою бунтівних ченців, на територію їх представництва в Карієс увірвалися інші ченці з заступами і кирками в руках, і намагалися виламати двері. Пішла бійка, в якій ніхто з ченців серйозно не постраждав.

Ченці монастиря Есфігмен знаходяться в ізоляції протягом декількох останніх років. Будучи незгодними з екуменічної політикою патріарха Константинопольського Варфоломія, вони зрадили цього ієрарха анафемі.

Як і слід було очікувати, у відповідь церковні влади на чолі з Варфоломієм оголосили ченців-маргіналів розкольниками і постановили вигнати їх з давнього монастиря. Всі монастирі Афона підтримали це рішення.

Грецька поліція неодноразово намагалася приступити до виселення бунтівних ченців, проте не наважилася на силові дії із захоплення монастиря. Що ж стосується монахів Есфігмен, то вони оголосили про рішучість захищатися до останньої можливості і фактично перейшли на стан облоги.

Довідка:

Афон (Свята гора, Athos)

Вузький гористий півострів, вдається в Архіпелаг Егейського моря. Незважаючи на те, що це півострів, дістатися до нього можна тільки по морю або на вертольоті.

Свята гора Афон - єдина в світі православна чернеча республіка, - куди вже більше 10 століть не допускаються жінки.

Коли почалася тут чернече життя в точності невідомо, але у всякому разі набагато пізніше, ніж в Сирії і Єгипті. Перші свідчення про поселення на Афоні ченців відносяться до VII-VIII століть. У 872 році з'явився перший монастир - Колобов. У 971 році візантійський імператор Цимисхием підтвердив за афонськими ченцями право володіння півостровом. Повний самоврядування "на вічні часи" знайшло своє відображення в імператорської дарчим і першому Статуті Святої гори.

Афон знаходиться під юрисдикцією Константинопольського Патріарха, тому тут, на відміну від всієї Греції, для богослужінь використовується старий юліанський стиль календаря.

На Афоні є телефони-автомати, причому не тільки в монастирях, але і в скитах, а іноді просто на стежках. Нещодавно з'явився мобільний зв'язок. На всій території Афона заборонена відеозйомка На вулиці можна фотографувати без дозволу, для фотозйомок в храмах та інших приміщеннях потрібно обов'язково мати благословення. Огляду при в'їзді немає (тільки при виїзді). На Афоні заборонено купатися і загоряти.

На Святій горі - візантійський час, яке визначається наступним чином: під час заходу сонця (в суботу) стрілки годинника встановлюються на північ і - починається новий день. У Іверон доба починається зі сходом сонця.

Сьогодні на Афоні знаходиться 20 монастирів: грецький, болгарський, російський (Свято-Пантелеїмонів), сербський і румунський - всі вони користуються правом самоврядування. Відповідно, на цій землі розмовними вважаються грецький, англійська, російська, сербський і болгарський мови. Адміністративний центр Афона, в якому знаходиться резиденція грецького губернатора - місто Карієс - був зведений ще Костянтином Великим. Тут же знаходяться представництва всіх монастирів, торговці церковним начинням, сувенірами і деревиною. Керівництво афонской республікою здійснює Священний FI компонент.

На Афоні в монастирі Есфігмен вхід в храм дозволяється тільки в сорочках з довгим рукавом, які лежать біля входу. В інших монастирях на це не звертають уваги. Свято-Пантелеїмонів монастир розташований на березі моря між Ксенофонтовим монастирем і пристанню Дафні. Обитель відома також як Російський на Афоні Свято-Пантелеїмонового монастиря.

В обителі зберігаються мощі багатьох святих: глава великомученика і цілителя Пантелеймона (яку в 1996 році привозили в Москву для поклоніння), частки Чесного Хреста, а також безліч ікон, облачень, хрестів. У храмі Покрови знаходяться Свята Чаша майстерною роботи і Євангеліє в багатому окладі - дари великого князя Костянтина Миколайовича, який відвідав обитель в 1845 році.

Крім Свято-Пантелеімонівського монастиря, росіянами були п'ять скитів (з яких Андріївський за величиною цілком міг вважатися і монастирем, залишаючись скитом тільки за статусом) і 66 келій, які працюють окремо в горах і ласах. До жовтня 1917 року в обителі проживало до 1800 ченців одночасно. Останній насельник Свято-Андріївського скиту, батько Самсон помер в 1971 році. Сьогодні російських ченців на Святій горі залишилося близько 40 осіб, проте останнім часом з'явилася надія, що російський Афон відродиться.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация