NEWSru.com :: Знайдений мертвим агент "Моссада" Ашраф Марван, можливо, наклав на себе руки

Знайдений мертвим агент "Моссада" Ашраф Марван, можливо, наклав на себе руки

Єгипетський мільйонер Ашраф Марван, герой грандіозного шпигунського скандалу, загиблий 27 червня за нез'ясованих обставин , Можливо, наклав на себе руки.

Доктор Марван, інженер-хімік за освітою, а на початку кар'єри - офіцер, з 60-х років входив в найближче оточення президента країни Насера, одружившись на його дочки і отримавши в управління велику державну військово-промислову компанію. Залишився він одним з найближчих радників і наступного президента - Анвара Садата. З кінця 70-х років Ашраф Маруан жив в Лондоні, займаючись збройовим бізнесом. У свій час він був співвласником акцій футбольного клубу "Челсі".

Згідно з версією, яка стала відома ще чотири роки тому, в 1969 році Марван з'явився в посольство Ізраїлю в Лондоні і запропонував свої послуги. Спочатку його не сприйняли всерйоз, але він довів свою користь, повідомляючи Ізраїлю важливі розвіддані, які підтверджувалися і з інших джерел. Тоді Ізраїль пішов на співпрацю, виплачуючи Марвану, на його вимогу, гонорари, що обчислювалися сотнями тисяч доларів.

За два дні до початку війни Судного дня (в жовтні 1973 року) Марван вийшов на зв'язок з ізраїльською розвідкою "Моссад" і розповів про дату нападу арабських країн на Ізраїль. Хоча ізраїльське керівництво не повірило Марвану, якісь підготовчі заходи все ж були прийняті, так що, можливо, саме Марван своїм донесенням допоміг Ізраїлю витримати Війну судного дня, пише The Jerusalem Post (Повний текст на сайті InoPressa.ru ).

Вказівка ​​на особистість Марвана було зроблено ще в 2002 році в книзі Аарона Бергмана "Історія Ізраїлю". Автор дав вельми прозорий натяк на особистість Марвана, а в газетному інтерв'ю і назвав його у відкриту. Потім в 2004 році тодішній начальник військової розвідки Елі Зейра випустив свою роботу про Війну Судного дня, де також вказав на Марвана. І Бергман, і Зейра вважали Марвана подвійним агентом, якого спеціально підіслали до ізраїльтян єгипетські спецслужби під виглядом зрадника, щоб постачати Ізраїль дезінформацією. Інші вважають, що Марван зрадником і був, повідомляючи Ізраїлю не вигадані, але справжні плани єгипетського керівництва.

Керівник ізраїльської розвідки "Моссад" в 1968-1974 роках Цві Замір заявив, що саме розголошення особистості Марвана призвело до його загибелі. Про це повідомляє Newsru Israel з посиланням на ізраїльську газету Ha'aretz . Він вимагає судити Елі Зейру за розкриття імені агента, оскільки воно завдало істотної шкоди державі Ізраїль і значно ускладнило роботу розвідувального співтовариства країни. Як відомо, розкриття справжніх імен агентів-інформаторів не допускається в спецслужбах ні за яких обставин.

Друзі Марвана повідомили, що, оскільки єгипетські ЗМІ розгорнули кампанію цькування Ашрафа Марвана в зв'язку з підозрами в роботі на Ізраїль, це привело його в стан депресії. Так що з'являються аргументи на користь підозр, що Ашраф Марван дійсно вчинив самогубство.

Британські спецслужби тим часом в рамках розслідування загибелі Марвана розшукують рукопис книги «Жовтень 1973 року: як це було", над якою працював Марван останні кілька років.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация