NEWSru.com :: Мілонов "поставив" православний хрест на Айя-Софію в Стамбулі і заявив, що "мусульмани не образяться"

Мілонов "поставив" православний хрест на Айя-Софію в Стамбулі і заявив, що "мусульмани не образяться"

Депутат Держдуми Віталій Мілонов опублікував на своїй сторінці в Facebook фотографію мечеті Айя-Софія в Стамбулі. Знімок виконаний таким чином, що створюється ілюзія, ніби православний натільний хрестик, який тримає чиясь рука, вінчає головний купол храму. Депутат, відомий своїми ультраправославнимі поглядами, супроводжував публікацію коментарем: "Тільки так!"

Коментатори на сторінці політика відзначають, що після того, як в Санкт-Петербурзі "майже відтіснили" Ісаакіївський собор, "можна і за мечеті взятися". Втім, серед натхнених відгуків зустрічаються і досить скептичні висловлювання. "Агресор ви наш кімнатний. Давайте спочатку людям похилого віку життя гідну забезпечимо, так черноземное говно з тротуарів змиємо по всій країні. А потім захоплюйте, що хочете, хоч Плутон, хоч Прибалтику, хоч Габон", - висловився один з користувачів соцмережі.

Сам Мілонов в коментарі "Рідус" висловив упевненість, що "нормальні мусульмани" на нього не образяться. "Віруюча людина знає, що це завжди була Свята Софія. Я на мечеті не став би ставити православний хрест, нехай мечеті залишаються мечетями, а храм залишається храмом. У наших православних грецьких братів є така приказка: коли народжується дитина, йому кажуть:" Щоб тобі торгувати кренделі в Константинополі ". Для мене це місто теж як був, так і залишається Константинополем. Робити з православного храму інший храм - це неправильно, так само як неправильно було б знести мечеть і поставити на тому ж місці собор", - пояснив депутат .

Як нагадує сайт IslamNews , За часів монархії концепція "Москва - Третій Рим" укупі з ідеєю визволення Константинополя, який російські царі проголосили Другим Римом, була одним з ключових елементів імперської ідеології. Ця ідея обгрунтовувала бажання царської Росії контролювати протоки Босфор і Дарданелли, що забезпечують прямий вихід в Середземне море.

Перша християнська площа на місці нинішнього храму була побудована за часів імператора Костянтина в IV столітті. Сучасна будівля собору Святої Софії було освячено константинопольським патріархом в 537 році.

Останнє християнське богослужіння в храмі було скоєно в 1453 році. На наступний день Константинополь був захоплений турками. Султан Мехмед II розпорядився перебудувати собор в мечеть. Було зведено чотири мінарети, і храм отримав назву Айя-Софія.

У 1935 році, згідно з декретом Ататюрка, Айя-Софія була перетворена в музей, реставратори очистили від шарів штукатурки фрески і мозаїки. У 2016 році під час священного місяця Рамадан храм діяв як мечеть, що викликало невдоволення світової православної громадськості.

"Наполегливі, які межують з фанатизмом мусульманські обряди в пам'ятнику всесвітньої культурної спадщини незрозумілі і є проявом неповаги і відсутності зв'язку з реальністю. Крім того, такі дії несумісні з сучасними демократичними і світськими товариствами", - наводить РІА Новини" коментар грецького МЗС з цього приводу.

Минулого місяця стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган має намір перед конституційним референдумом, який повинен пройти в квітні, провести п'ятничний намаз в Айя-Софії, що було розцінено громадськістю як один з тактичних кроків кампанії, яка повинна суттєво розширити повноваження глави держави. За даними News.am , Від Ердогана чекають, що він перетворить Айя-Софію, один з найбільш впізнаваних символів Стамбула, в діючу мечеть.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация