NEWSru.com :: втік президент Тунісу бен Алі живе в розкішному палаці в Джидді під охороною військових

Екс-президент Тунісу Зін аль-Абідін бен Алі, який втік з країни минулого тижня, знайшов притулок в розкішному палаці в Саудівській Аравії під охороною місцевих військових
У Тунісі не припиняються акції протесту
Тим часом в Європі блокуються рахунки яка втекла з країни президента, членів його сім'ї та родичів. Влада Німеччини, Швейцарії та Франції взяли рішення "заморозити" авуари клану бен Алі, розміщені в банках цих держав

Екс-президент Тунісу Зін аль-Абідін бен Алі , Який втік з країни минулого тижня, знайшов притулок в розкішному палаці в Саудівській Аравії під охороною місцевих військових. Влада Саудівської Аравії надала в розпорядження усуненого від влади туніського президента, а також шістьох членів його сім'ї, колишній королівський палац в місті Джидді. Саме в цьому палаці часто зупиняються гості керівництва країни, передає "Інтерфакс" з посиланням на Le Figaro .

Палац побудований з білого мармуру і оточений пальмами. "Щоб дістатися до колишнього президента, потрібно подолати високі стіни і пройти через сім воріт, які охороняють військові. У розпорядженні гостей знаходяться надані Саудівською Аравією охоронці", - наголошується в статті.

В обмін на все це відсторонений президент повинен "вести себе тихо". "Саудівська Аравія не дозволить йому робити політичні заяви, займатися політикою і підтримувати контакти з Тунісом", - вважає аналітик Джамаль Кашоккі, що вважається фахівцем з Саудівської Аравії.

- У Тунісі не припиняються акції протесту

Цю інформацію підтвердив в середу міністр закордонних справ королівства принц Сауд аль-Фейсал. Колишньому президенту Тунісу заборонено ведення будь-якої діяльності проти своєї країни з території Саудівської Аравії, передає ІТАР-ТАСС.

Втім, судячи з усього, колишній президент і його родина недовго залишаться в Саудівській Аравії. Місцеві жителі не в захваті від приїзду колишнього туніського лідера, а сім'я бен Алі не звикла до діючих в країні суворим релігійним правилам. Наприклад, його дружина Лейла Трабелсі звикла носити модні західні вбрання і ніколи в житті не одягала головні убори, що закривають обличчя, пише Le Figaro.

Європейські країни заморожують рахунки бен Алі

Тим часом в Європі блокуються рахунки яка втекла з країни президента, членів його сім'ї та родичів. Влада Німеччини, Швейцарії та Франції взяли рішення "заморозити" авуари клану бен Алі, розміщені в банках цих держав, з тим, щоб запобігти вивезенню капіталів.

У той же час в самому Тунісі розпочато розслідування з метою перевірити законність походження рухомого і нерухомого майна екс-президента, його дружини Лейли бен Алі, а також їх численних родичів. Клан правив тут протягом 23 років бен Алі звинувачується в розкраданні державної власності, корупції і зловживаннях своїм становищем. Під слідство потрапив також зять опального президента - місцевий олігарх Сакра аль-Матрі, який розглядався в якості наступника диктатора.

Дружина екс-президента не встигла забрати золото

Центральний банк Тунісу офіційно повідомив, що всі золотовалютні резерви знаходяться в безпеці, спростувавши тим самим інформацію про те, що Лейла бен Алі нібито вивезла з собою при втечі з країни півтори тонни дорогоцінного металу. Золотий запас Тунісу складає близько 5,3 тонни.

У Тунісі не припиняються акції протесту

У той же час в Тунісі тривають акції протесту, незважаючи на формування коаліційного кабінету. У центрі туніської столиці в середу зібралися близько двох тисяч демонстрантів, серед яких були помічені ісламісти з забороненого руху "Відродження". Акції протесту в цілому носили мирний характер, ніхто не постраждав.

В даний час уряд намагається нормалізувати ситуацію в країні. Оголошено про звільнення всіх політичних в'язнів, обіцяна легалізація заборонених партій, розпочато антикорупційне розслідування щодо екс-президента Зін аль-Абідіна бен Алії його клану. Відновили свою роботу банки, офіси, магазини і АЗС.

Кількість жертв заворушень у Тунісі перевищила сто осіб. Такі дані ООН, засновані на інформації, що надійшла з місць. "Моє управління отримало інформацію про більш ніж ста жертви в останні п'ять тижнів, мова йде про загибель від пострілів, в результаті заворушень, а також про факти самогубств в знак протесту", - повідомила на прес-конференції в Женеві Верховний представник ООН з прав людини Наванетем Піллай.

Тим часом, згідно з туніським офіційними даними, жертвами заворушень, які призвели до відсторонення від влади президента країни Зіна аль-Абідіна бен Алі, стали 78 осіб. Ще 94 отримали поранення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация