NEWSru.com :: Росію оголосили світовим лідером за смертністю від алкоголю і темпам зростання пияцтва серед молоді

Росію оголосили світовим лідером за смертністю від алкоголю і темпам зростання пияцтва серед молоді
Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), що охоплює період з 1992 по 2012 роки
Дані по Росії включені в порівняльний звіт про рівень вживання алкоголю в країнах, що входять в цю організацію, хоча процес її вступу в OECD був заморожений в 2013 році на невизначений термін

Росія стала лідером за кількістю смертей (30%), так чи інакше пов'язаних з вживанням алкоголю, а також за темпами зростання пияцтва серед молоді - такі дані містяться в звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), що охоплює період з 1992 по 2012 роки.

Дані по Росії включені в порівняльний звіт про рівень вживання алкоголю в країнах, що входять в цю організацію, хоча процес вступу Росії в OECD був заморожений в 2013 році на невизначений термін, зауважує NEWSru Israel .

- Криза змусила росіян перейти з горілки на "фунфирікі" і "чіканчікі"

За відомостями OECD, за згадані 20 років споживання алкоголю в розвинених країнах в середньому знизилося на 2,5%. У 2012 році в країнах, що входять в OECD, на душу населення припадало в середньому по 9,1 літра чистого алкоголю в рік, і цей показник був перевищений в Естонії, Австралії та Франції, де на душу населення припало близько 12 літрів в рік. Найменше п'ють в Ізраїлі, Південній Кореї, США, Канаді, Туреччині та Індонезії.

У доповіді наголошується, що, незважаючи на загальне зниження інтересу до алкоголю, в багатьох країнах спостерігається зворотний ефект. Лідером за темпами зростання пияцтва серед молоді є Росія, за нею йдуть Естонія, Індія і Китай.

Подібна тривожна тенденція також намітилася в Норвегії, Ісландії, Польщі, Швеції, Фінляндії, Великобританії та Ірландії. У той же час менше стали вживати алкоголь молоді італійці, французи і словенці, повідомляється в звіті.

Варто нагадати, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), оприлюдненими наприкінці 2014 року, в світі щорічно фіксується понад три мільйони смертей, пов'язаних зі зловживанням спиртним, і 500 тисяч з них припадає на Росію.

Тим часом, згідно з звіту уряду РФ про реалізацію травневих указів президента Володимира Путіна в частині формування здорового способу життя громадян, тенденції в цьому плані виключно позитивні: росіяни стали менше пити і вмирати внаслідок алкогольних пиятик в останні роки.

"Істотно знижено оціночний показник середньодушового споживання алкогольної продукції в перерахунку на абсолютний алкоголь (в 2008 році - 16,2 літра на душу населення в рік, в 2013 році - 11,6 літра), - повідомлялося в доповіді кабміну, оприлюдненому в кінці березня цього року, з посиланням на дані Росстата. - Смертність від випадкових отруєнь алкоголем знизилася в 2014 році до 8,9 на 100 тисяч чоловік населення (у 2013 році - 9,7) ".

Крім того, за даними Росстату, збільшилася кількість осіб у віці 15 років і старше, які не вживають алкогольні напої (в 2011 році - 38,2%, в 2014 році - 41,6%).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация